• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

graa

Član
Tu od
11 Velj 2011
Poruka
62
ja sam opet jako zadovoljan sa sadnicama koje sam uzeo u erdutu kod hadrovica premda sam uzimao i na institutu pa sam svasta dobio jer ima jako puno kooperanata pa se svasta dobije
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
ja sam opet jako zadovoljan sa sadnicama koje sam uzeo u erdutu kod hadrovica premda sam uzimao i na institutu pa sam svasta dobio jer ima jako puno kooperanata pa se svasta dobije

ja sam isto kod hadrovića i moj prijatelj , ok su ali vjerujem da je to sve odrađeno preko k.... baš kako je kolega rekao na prethodnoj stranici

OSIM trešanja koje mi je uvalio pola divljih od 10 komada 5 raste i to sve fruštovi , jedan se frušt osušio prošle godine i jedan se vuče nekako :axe:
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Breskvar ili netkodrugi od kolega breskvara imate kakva saznanja o sorti Fransoa radim izmjenu dijela vočki u plasteniku
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Odlična rana sorta!!!
Ukus fantazija, boja fantazija, ranoća fantazija. Preporuka!!! To je breskva ;)
Ti ćeš ju pobrati u 5 mjesecu ako ne i ranije ;) Na njivi dolazi oko 10.06
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Odlična rana sorta!!!
Ukus fantazija, boja fantazija, ranoća fantazija. Preporuka!!! To je breskva ;)
Ti ćeš ju pobrati u 5 mjesecu ako ne i ranije ;) Na njivi dolazi oko 10.06

Baš si me razveselio ,baš takvu trebam, fala lega :supz:
Ako se pokaže tako dobro punim je u cijeli plastenik ;)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Maloprodaja

Iako su mi na najvećoj parceli breskve izmrzle preko 90%, na jednoj manjoj parceli štete od mraza uopće nije bilo. pa se čak uspjelo nagrebati i za prodaju.

Mali presjek kroz ovogodišnju maloprodaju na tržnici:

DSCF0013-1.jpg



DSCF0011.jpg


DSCF0006.jpg


DSCF0004.jpg


DSCF0010.jpg


DSCF0008-1.jpg


DSCF0005.jpg


DSCF0003-1.jpg


DSCF0012.jpg


DSCF0007-1.jpg
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Iako su mi na najvećoj parceli breskve izmrzle preko 90%, na jednoj manjoj parceli štete od mraza uopće nije bilo. pa se čak uspjelo nagrebati i za prodaju.

Mali presjek kroz ovogodišnju maloprodaju na tržnici:
Samo to :prayer: i to do poda.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Reko bi jedan moj prijatelj "nemoj mi vodu na usta nagonit" :prayer::prayer:, ko zna, zna.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
daj molim te da poslikas kad ih budes orezivao....rezes grane na 2 pupa?
pretpostavljam da ides na vitko vreteno?koliki je razmak izmedju sadnica?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
daj molim te da poslikas kad ih budes orezivao....rezes grane na 2 pupa?
pretpostavljam da ides na vitko vreteno?koliki je razmak izmedju sadnica?

I na dva i tri svakako kak mi paše spočetka sam si zamislio da ču iz provodnice puštat rodne grančice da nebi se previše širilo al kad rode objese se i zaklone donje a nemoš tolko armature naredat za svaku grančicu sad imam u planu etaže na cik cak kod jedne vočke na 50 cm od zemlje druga do nje 80 cm pa tako redom. Razmak je metar vočka do vočke ,red od reda kod ovih sad je 2,25 jer sam skranje redove pomako za pol metra ustranu a pol plastenika di je springcrest je 2 m.
 

spoki007

Član
Tu od
27 Ožu 2009
Poruka
96
jos mi samo reci,provodnicu isto orezes kako bi ojacale bocne grane ili je pustas u zrak? gornje bocne grane na provodnici orezes do provodnice?
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
jos mi samo reci,provodnicu isto orezes kako bi ojacale bocne grane ili je pustas u zrak? gornje bocne grane na provodnici orezes do provodnice?

Ove do sad sam pušto na 2-2,5 m pa neke rezo neke savijao po najgornjoj žici inače kako berba bar do sad završi kraj 5 mj pa najkasnije 10.6. vočka kroz cijelo ljeto stigne izbacit dosta novih grana . Sad ču skranje redove skračivat provodnicu jer imam manju visinu .
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ove do sad sam pušto na 2-2,5 m pa neke rezo neke savijao po najgornjoj žici inače kako berba bar do sad završi kraj 5 mj pa najkasnije 10.6. vočka kroz cijelo ljeto stigne izbacit dosta novih grana . Sad ču skranje redove skračivat provodnicu jer imam manju visinu .
Budući da sada već ideš u drugi proizvodni ciklus breskve u zaštićenom prostoru (znači sad već ima i iskustva), koliko se isplati takva proizvodnja?
Iako se bere ranije, plodovi su zaštićeni od tuče, mraza i ostaloga, koliko se to sve isplati s obzirom da ide samo jedna berba godišnje?
Sa sličnom tehnologijom su nekada Belgijanci puno radili stolno grožđe; ali ih je onda globalizacija jednostavno izbacili iz "cijele igre", pogotovo Južna Amerika koja izvozi stolno grožđe kad je kod nas u EU zima.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Joj što je to dobra breskva... Gdje si kupio sadnice? Provodnicu nećeš rezati na 70 cm jel? Nisam ni ja ali mi se možda odbilo o glavu ili je ipak nešto drugo u pitanju...
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Mislim da bez dobre priče kao kod jabuke iz j.tirola neče ić al da bi dotle doguro moram usavršit i povečat proizvodnju. Sad zasad je to moj hobi koji usavršavam i kad akobogda dođu bolja vremena pa raji nebude samo kruh na pameti več i nešt za guštat krenem u intezivniju proizvodnju.
Startni ulog 100.000 polovnog plastenika sa svim;bunar automatika stupovi sadnice može se vratit u tri godine dalje svakih 5-6 izmjena najlona a 10-15 sadnica.Kontam sadnice sam kupio u Oborovo Agro Mario po 18 kn tako da cijela izmjena stoji oko 4.000kn,sve dalje ovisi kako to plasirat u maloprodaji ili nekom za daljnu prodaju cijena zadnjih god krene 30-25-20 kn/kg
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
20121215091043.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

pozdrav svima
prisiljen sam potražiti pomoć, naime imam maleni voćnjak i u njemu nekoliko stabala breskve i nektarine (raznih vrsta) vrlo bujne za svoju dob od dvije godine. pokušao sam staviti sliku ( ako uspije) molio bi znalce za savjet kako napraviti rezidbu...
unaprijed hvala!
 
Posljednje uređivanje:

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Aterik stvarno bujna sadnica nisam ti neki za rezidbu na daljinski objasnit al savjetovao bi ti da nediraš dok neprođu svi minusi i mrazevi vidiš kak smo ove god naj..... svakako prorijedit sredinu a onda ide lako granu po granu prorijedit sobzirom da ideš na vazu,iz priloženog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh