• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
KAN a ne UREA,ako je stablo odraslo u tri navrata po 300g otprilike,u početku cvatnje na kraju cvatnje i kad su plodovi veličine lješnjaka.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
KAN a ne UREA,ako je stablo odraslo u tri navrata po 300g otprilike,u početku cvatnje na kraju cvatnje i kad su plodovi veličine lješnjaka.

Oprostite što se ubacujem-zašto ne UREA ,pozdrav
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
UREA je isto OK, samo nju ne treba davati u više navrata već svu količinu odjednom i to prije cvatnje...
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
KAN a ne UREA,ako je stablo odraslo u tri navrata po 300g otprilike,u početku cvatnje na kraju cvatnje i kad su plodovi veličine lješnjaka.

To onda znači Dane u prevodu, da oni koji nisu dali KAN prije cvatnje, na kraju cvatnje trebaju dati oko 450 gr, te oko 450 gr. KAN-a kad plod bude veličine lješnjaka?
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
To onda znači Dane u prevodu, da oni koji nisu dali KAN prije cvatnje, na kraju cvatnje trebaju dati oko 450 gr, te oko 450 gr. KAN-a kad plod bude veličine lješnjaka?

u više navrata zbog ispiranja dušika i bla bla,ali sve ovisi i koliko kiše padne u tom periodu a i dali se zaorava ili samo baca po površini. može se i u dva navrata ako si preskočio,bitno da baciš. KAN ne zakiseljava tlo kao UREA koja brže i ishlapi, svaka preporuka gnojidbe što se tiče voćarstva ide u tom smjeru iako ima i savjeta da se koristi UREA,detalje neznam ali ja koristim KAN po preporuci i nemam problema.
 

joza 54

Novi član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
18
pozdrav svim breskvarima ma gdje bili! Ha! To vec dugo nismo culi.A kad je trebalo culo se stalno.Zna li itko gdje mogu nabaviti sadnice sorti:colins,ohenry i early ohenry?
 

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Jedno pitanje: posadio sam breskve i nektarine i pustio 3 do 4 glave grane, zanima me da li da i te 3-4 grane isto skratim ili pustim tako kako je?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Jedno pitanje: posadio sam breskve i nektarine i pustio 3 do 4 glave grane, zanima me da li da i te 3-4 grane isto skratim ili pustim tako kako je?

Generalno: kod breskve, ako nisi siguran - uvijek bolje skraćuj i reži. Ne boj se nikad jakog reza breskve :)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
ima li tko problema sa suhim cvjetnim pupovima,kod mene se dosta pojavilo? prvo sam mislio da je zbog upotrebe Nordoxa u kasnijoj fazi ali vidim i kod drugih također ista stvar.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
ima li tko problema sa suhim cvjetnim pupovima,kod mene se dosta pojavilo? prvo sam mislio da je zbog upotrebe Nordoxa u kasnijoj fazi ali vidim i kod drugih također ista stvar.


Ima kod mene na ranim sortama nekih 20-30%, samo otpadnu. To je najvjerovatnije problem nastao još u januaru kad je bilo onih puno toplih dana gdje je temperatura dostizala i preko 20 stepeni, odnosno nije prošla neophodno vrijeme jarovizacij.Svemi na to ukazuje.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
Samo sto je kod mene i 70 %,nesto se je desilo. Kod jakog napada supljikavosti se to zna desiti,ali ja je nisam imao lani. I to vecina na donjim djelovima krosnje,gore vecina u redu.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Samo sto je kod mene i 70 %,nesto se je desilo. Kod jakog napada supljikavosti se to zna desiti,ali ja je nisam imao lani. I to vecina na donjim djelovima krosnje,gore vecina u redu.

Vjerojatno su se posmrzavali kad je došao ovaj val zahlađenja koncem siječnja
 

viper50

Član
Tu od
21 Tra 2013
Poruka
186
Zasadio bih nekoliko breskvi.Čitam...,nalazim različite upute o orezivanju sadnice.Trebam pravi savjet .Sadnice su visine cca 1,5m od tla.Koliko visoko ostaviti provodnicu i koliko grana i na koliko pupova.Hvala!
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Zasadio bih nekoliko breskvi.Čitam...,nalazim različite upute o orezivanju sadnice.Trebam pravi savjet .Sadnice su visine cca 1,5m od tla.Koliko visoko ostaviti provodnicu i koliko grana i na koliko pupova.Hvala!
Za vazu je sreži na visinu 50 - 60 cm i ostavi najgornjih nekoliko izboja srezanih na po 2 pupa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh