• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Čuj dok nekom ne smrkne drugom neće svanit.

Pratim trend, ne mislim s njima u osijek (100 km u jednom smjeru) svako malo da bih prodavao po 4-5 kuna, ako će i biti breskvinjak onda će biti drugačiji.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
jeli tko krenuo sa rezidbom? kakvo je stanje s obzirom na ovo vrijeme što više liči proljeću nego zimi?
 

joza 54

Novi član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
18
pozdrav svim breskvarima u 2014oj godini ma gdje bili! obisao sam vocnjak i cini mi se da pupovi samo sto se nisu otvorili.tako je bilo i pretprosle godine kad sam brao 30 kg sa hektara.ukupno.
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Pozdrav svima,kako je ovo zatoplilo -ima li svrhe obaviti zaštitu bakrom.Kod mene je zadnje špricanje bilo 18.10.Kakvo je vaše iskustvo i razmišlanje o tome.Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
Ja sam orezao oko 60 %

vrijedan kao i uvijek... :(y): tebe ne plaše savjeti PSS-ovih stručnjaka? navodno da rezidbom potičemo cirkuliranje sokova radi zarastanja rana a koje je već ionako veliko zbog temperatura pa zbog mogućeg zahlađenja postoji mogućnost stradavanja stabla... tako sam ja nekako shvatio PSS... moje za sad stoje okrečene, premda sad imam vremena još ću sačekati neko vrijeme... jasno nemam ja toga puno pa stignem sa orezivanjem pred samo prskanje dok kod vas sa par stotina stabala je i dosta vremena potrebno za tu radnju...
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
a oni kao da pričaju kako im paše

prije su govorili da se biljka sa rezidbom šokira i da stane sa razvojem neko kratko vrijeme
nekih 10ak dana

a kako je toplo rezali mi ili ne , biljke se bude

ja za sada režem krušku i pripremam kajsije za kalemljenje
pa kako bude

a čini se da će biti nikako roda , ali baš nikako
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
u potpunosti se slažem sa sa tim da su njihove priče ne dosljedne... teorija je jedno a praksa drugo, pošto ja nemam iskustva volim čuti mišljenje ljudi koji su već neko vrijeme kroz praksu zapazili određene stvari i koji od voćarstva očekuju i neku dobit jer ja sam samo "hobist" ali volim da sve to bude , što bi se reklo po PS-u...

e sad, protiv prirode ne možemo, to je jasno no rođen sam na selu i znam da uvijek postoje razlike kod dobrih i loših "gazda" koliko god godina izda...
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Pozdrav,
molim vas za pomoć.....U srijedu javljaju vrijeme bez oborina, pa bi napravili zaštitu.....Planirali smo koristiti bordošku juhu sa još nekim sredstvom protiv stitaste usi ( s obzirom da je na par stabala zamijećena ta pojava)........ Koje sredstvo da koristim, mozda Bijelo ulje ili????? i u kojoj koncentraciji.......

Napominjem da smo prije mjesec dana napravili zaštitu sa sredstvom Cuperblau.....

Hvala unaprijed
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Ja sam planirao za 4-5 dana ići bordoškom juhom 3% koncentracije. Bijelo ulje nisam planirao, ili ću vidit i u posljednjem trenutku donijet odluku pa bordoškoj juhi pridodati i Bijelo ulje, s obzirom kako je godina stvarno idealna za sve vrste štetnika. Što se tiče koncentracije za Bijelo ulje, ona je za ovo doba godine preporučena u iznosu od 3% ili ti ga 3 litra na 100 litara vode. Mada, nedavno sam čitao nekog srpskog agronoma sa instituta za voćarstvo. Kaže lik: "Šteta što su zabranili kreozan :), on je do temelja uništavao sve štetnike zimskim prskanjem". Ističe još kako je "Bijelo i Crveno ulje bacanje novca jer navodno samo uništava štetnike koje se nalaze trenutno na stablu ali ne i one koje donese kasnije vjetar, te je prema njemu zimi bolje ići samo bakrom a u proljeće štetnike uništavati insekticdima". E sad tko je tu pametan :)
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
fruit men, hvala na odgovoru.... Posto smo blizu, budemo u kontaktu da nekako izguramo godinu.....inace mi smo u Vitini kod Ljubuskog pa ako budes u prolazu javi se....
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Eh, ja sam prošlo ljeto na povratku s mora bio u Humcu kod Ljubuškog, kod suprugine tete...zaboravio navratiti da malo pogledam te nektarine :(
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Breskvar ako javljaju kišu u četvrtak, jel se može ići u srijedu sa bordoškom juhom......hoće li kisa to saprati?????
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Naravno. A nekako ćemo valjda izgurat godinu. A inače za spiranje bakra dovoljno je pasti negdje oko 40 mm kiše po metru kvadratnom. Nego recite mi koje insekticide ove godine planirate koristiti. Inače čujem prema nekim doduše neprovjerenim informacijama kako se od ove godine zabranjuju prema direktivi EU iz skupine Neonikotinoida sredstva na bazi Imidakloprida (Rapid, Boxer, Confidor) i Tiametoksama (Actara). Također, vidim kako se od 1.1.2015. zabranjuje iz skupine organofosfornih Chromogor 40, a od 1. 7. 2014. iz skupine piretoida Fastac 10. Pa...čime ćemo onda prskat ako se sve zabrani? :)
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Neće, već smo prije razgovarali o tome, protiv kovrčavosti se uvijek tretira PRIJE, a ne poslije kiše :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh