• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Breskva

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
U Poljoprivrednoj apoteci preporucuju umjesto Bordoske juhe u kombinaciji sa Bijelim uljem..... Modro ulje... Kakva su vasa iskustva sa Modrim uljem???? Nema neke velike razlike u cijeni....
 

fruit-men

Član
Tu od
26 Tra 2013
Poruka
63
Ja se nešto nisam usrećio naručito sa preporukama "poljoprivrednih apotekara" pa ih nešto naročito ne uzimam u obzir, jer sam imao iskustva da preporučuju robu koja im neide ili je riječ o nekom novom artiklu pa ga žele gurnut na tržište. Kolika je inače cijena bordoške a kolika modrog ulja kod vas? Jeli riječ o Galinikinom Plavom ulju ili Generinom Modrom?
BTW, činjenica je kako bordoška juha sadrži duplo veću koncentraciju bakra na kilogram od modrog ulja.
 
Posljednje uređivanje:

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
U Poljoprivrednoj apoteci preporucuju umjesto Bordoske juhe u kombinaciji sa Bijelim uljem..... Modro ulje... Kakva su vasa iskustva sa Modrim uljem???? Nema neke velike razlike u cijeni....

...modro ulje (kao i crveno ulje) valjalo bi primijeniti sada u gornjoj preporučenoj koncentraciji tj. 3 % (3 l / 100 l vode)
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Hvala na savjetima breskvar i fruit-men.... Kod nas je Bordoska juha 8-9 KM(32 -36 kn) po kg.... Modro ulje je od Genere 13 KM(52 Kn/1litar)....
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Čemu komplicirati ? Svejedno je da li je to crveno ulje, plavo ulje ili je to bilo koji bakreni preparat u kombinaciji sa bijelim uljem. Što se tiče kovčavosti, najvažnije je pogoditi pravi trenutak i kao što je breskvar napomenuo, na nezaštičen zelenkasti vršak koji proviri iz pupa nesmije pasti kiša, odnosno ako su padavine obilnije ili se početak vegetacije protegne kao lani i u slučaju dugotrajnih obilnih rosa, postupak se mora ponavljati.
Obično u početku upotrebljavam Champion wp50(bakreni hidroksid 50%) 1% koncentracija+Ogriol(ulje uljane repice 92%) 3% koncentracija ili crveno ulje u 3% koncentraciji a završim sa Syllitom 400(dodin 400g/l). Ne glede na kombinaciju, več godinama nemam problema sa kovrčavosti.
 

vito56

Član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
58
Na samohodnom Solo atomizeru nam je otisao dvostruki ventil te izlazi (spojke)za crijeva.... Molim ako moze nam tko pomoci sa informacijom gdje bi to kupili.....
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    7.6 KB · Pregleda: 123

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Trebam pomoč oko identifikacije breskve.
Imam breskvu koja je kupljena kao Redhaven za koju se je ispostavilo kada je počela roditi, da nije Redhaven. Po obliku ploda i boji kožice je slična redhavenu, ima žuto meso, polukalanka je. Zori par dana prije Early Redhavena, lani oko 15 srpnja. Možda je malčice manje slatka od Early Redhavena.
Rodnost joj je obilna i redovita. Po opisima na internetu mi najviše sliči Dixiredu.
Na slikama od 13 do 21 je ta sorta,
a na slikama od 22 do 24 je Early redhaven.
https://plus.google.com/photos/1039...s/5900196345961248753?authkey=CPjeocrF-8-e3AE
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Čemu komplicirati ? ....na nezaštičen zelenkasti vršak koji proviri iz pupa nesmije pasti kiša, odnosno ako su padavine obilnije ili se početak vegetacije protegne kao lani i u slučaju dugotrajnih obilnih rosa, postupak se mora ponavljati.....
Ovo mi je najgore u borbi protiv kovrčavosti lista. Imam 10-tak bresaka (za sebe), i redovno mi dan-dva nakon primjene bakra (Crveno ulje) padne obilnija kiša. Naravno, zbog obaveza na poslu ne stignem ponoviti prskanje na vrijeme (stignem samo vikendom)... i šteta od kovrčavost svake godine ista :(sweat):
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Trebam pomoč oko identifikacije breskve.
Imam breskvu koja je kupljena kao Redhaven za koju se je ispostavilo kada je počela roditi, da nije Redhaven. Po obliku ploda i boji kožice je slična redhavenu, ima žuto meso, polukalanka je. Zori par dana prije Early Redhavena, lani oko 15 srpnja. Možda je malčice manje slatka od Early Redhavena.
Rodnost joj je obilna i redovita. Po opisima na internetu mi najviše sliči Dixiredu.
Na slikama od 13 do 21 je ta sorta,
a na slikama od 22 do 24 je Early redhaven.
https://plus.google.com/photos/1039...s/5900196345961248753?authkey=CPjeocrF-8-e3AE

Pozdrav kolega iz Međimurja .Vidjevši tvoje slike,uspoređujući sa mojim breskvama mogu ti reći da su na prvim slikama od 13 do21sorta Earli redhaven a na slikama 22 do 24 je gloo haven.Uostalom na forumu su ti stručniji kolege koji će možda drugačije ocijeniti.Inače sve vćke i plodovi super izgledaju.Reci to imaš za sebe ili iprodaješ i po kojoj se cijeni prodaju breskve kod vas.Pozdrav
 
C

cika

Guest
pozdrav svim voćarima a poeban pozdrav breskvarima. Evo napokon i zahladjenja da nam se nebi desilo ono najgore u breskvama.
 
C

cika

Guest
gle imam isti problem ko i ti. mislim da je kod mene collins a kupio sam je pod early red haven. doduse sve te stare sorte su malo mutirale pa tako da neiskljuciš itu mogucnost. ja se nebunim jer svake godine dobro rodi a i proda se naveliko po 7 kn a ponekad i vise.
 

zdrave

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
80
Pozdrav kolega iz Međimurja .Vidjevši tvoje slike,uspoređujući sa mojim breskvama mogu ti reći da su na prvim slikama od 13 do21sorta Earli redhaven a na slikama 22 do 24 je gloo haven.Uostalom na forumu su ti stručniji kolege koji će možda drugačije ocijeniti.Inače sve vćke i plodovi super izgledaju.Reci to imaš za sebe ili iprodaješ i po kojoj se cijeni prodaju breskve kod vas.Pozdrav

Hvala na odgovoru.
Po vanjskom izgledu bi mogla biti Glohaven ali nije po vremenu dozrijevanja i meso se teško odvaja od koštice.
Breskve imam za sebe.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Mislim da je ovaj snijeg došao 5 do 12. Da je ostalo toplo još par dana, katastrofalna posljedica bi bila na pupovima... Poz
 

branko64

Član
Tu od
2 Sij 2010
Poruka
209
Da kolega potpuno se slažem stobom,ovaj put dobro smo prošli-kako je počela godina,tko zna kako će tek biti.Samo da ne bude leda ljeti.Pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ma može i led
to znači da će biti i roda

samo da ne bude kao 2012 kad nije bilo ništa
jedna breskva na 1ha
 
C

cika

Guest
Blago vama što vam je pao snjeg. Kod nas je malo zahladilo al javjaju opet temperature oko15 stupnjeva. Evo upravo sam iz voćnjaka i uocija sam par bresaka koje su prolistale. Bojim se da bi kompletan rod mogao biti upitan.
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
Sada će biti prigode da testiram orezane/neorezane breskve, tj. da usporedim rezultate. Naime, orezao sam sve, ostalo mi je samo oko 80 stabala neorezanih (3 sorte) :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh