• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BUŠILICA ZA RUPE

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kad je sve original u planetar (koji si zavario za kućište) uklopiš poluosovinu, odnosno pimpečić na koji se ona šarafi, na koji ti šarafiš ili variš kardan.....taj pimpečić puca
jel moguće da ubaciš planetar npr. od IMT-a...lupio sam IMT-a, neki planetar u koji uklapa masivnija poluosovina da ne puca tako lako
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Ali nema više prostora u kavezu srca diferencijala , rupa je negdje oko 30mm i to je to
E sad , ja sam razmišljao izbaciti kompletan kavez i onda bi mogla osovina da se napravi od oko 45mm
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
kavez=kućište diferencijala?

vjerovatno puca zbog savijanja a ne zbog uvijanja, dali bi pomoglo ako bi dferencijal imao hoda uzduž one cijevi na koju je okačen da ako se traktor pomiče sabija nekakvu oprugu i ne opterećuje toliko izlaznu osovinu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Kod mene i jeste tako okačen i opet pukne , nekada te zanese malo bočno
Pazi , ja radim i u ekstremnim uslovima što se tiče brda i nagiba i desi mi se da pukne , možda ako bi se koristilo u nekim više normalnim uslovima i nebi bilo problema sa pucanjem te osovinice

Kavez , mislim na ono unutrašnje kućište unatar kojega su trkači
 

mataz.17

Član
Tu od
29 Sij 2009
Poruka
183
Jel bi valjo kutni reduktor 1:10 za to,mogu ga dobit besplatno pa jel se moze iskoristit za ovo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Teško , spor je , jedino da radiš kardanom na 1000rpm ako ga imaš pošto ti je reduktor besplatan
 

kanacki

Novi član
Tu od
21 Pro 2013
Poruka
15
evo moje masine, uspeo sam da napravim nesto i prilikom probe neuspeh...
krenulo je lepo , malo po malo i kad sam hteo da zabusim celu burgiju (70cm) doslo je do loma.
mozda je bolje da je pukla u dvoristu , nego negde na njivi .. mada i ja sam nasao gde da busim , tvrdo ugazeno dvoriste, nasuto kamenjem i ko zna cim :D:

tb1_zps4cdc533a.jpg


tb2_zpsc4df0fca.jpg


ono sto sam primetio je da burgija nije gurala odkopanu zemlju napolje, vec se ona nabijala oko spirale , mozda zato sto je tvrdo ..
i moracu da napravim jos jedan dodatak u vidu nekih opruga da burgiju i diferencijal drze u vertikalnom polozaju

evo kako izgleda burgija, fi 150mm , za stubove , duzina preko 70cm , busicu 50cm za stubove , sad da li da je skratim na 50cm ili napravim neki `granicnik` do te dubine ?

tb3_zps1034fe38.jpg


a ovako sam resio pocetak burgije ..

tb4_zpsf9ced129.jpg


kolega savoris me je lepo posavetovao da poluosovinu napravim da moze da se demontira i montira, ali ja ga nisam poslusao i zavario sam unutra u diferencijalu , sad vec vidim da je to greska kad je doslo do loma ..


to je to , bice nekih sitnih izmena , jos jedno farbanje zavrsnom i nadam se da ce raditi , bez slika i saveta iz ove teme tesko da bih sta napravio , hvala kolege :drink:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kod tebe je problem kaj ti hvatište nije u osi svrdla ..pa kad dižeš ima moment koji trga svrdlo .

Kad bi to riješio ne bi imao toliki problem s nakošavanjem svrdla
 

kanacki

Novi član
Tu od
21 Pro 2013
Poruka
15
to sam video tek kad sam montirao diferencijal, moracu da prebacim kacenje da bude iznad ose burgije.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Znači kačanje MORA da bude u osi burgije
Zemlju ti ne izbacuje i neće je ne izbacivati jer je mali prečnik burgije a veliki zavoj na velikoj cijevi
Lamela MORA da postoji na kardanu , znači MORA i treba biti pravilo naštelovana
Lijepo sam ti rekao gdje šta da zavariš ali tvoja neposlušnost koštaće te još malo šarafanja varenja i brušenja
Sve sam ti napisao iz iskustva jer sam ja to sve već prošao na svojim eksperimentima
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
Evo slike ručnog bušača za rupe sa kojim mi radimo u firmi. Ako če nekom pomoč kod samo izrade bušača . Brzina okretanja svrdla nije velika, odprilike oko 100 okr/min po mojoj procjeni.
pnpabjewy9sdj9ws68un.jpg
[/URL][/IMG]
xhgt8ytfyswyv4rl588.jpg
[/URL][/IMG]
c395z1ys55ghdvoy09s.jpg
[/URL][/IMG][/IMG]
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
evo čime raspolažem, vidim da nije svejedno koju stranu okrenuti na dole zbog podmazivanja tanjirastog
291220131294.jpg
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Podmazivanje će biti ,,, kako će biti ,,,,, ali što je bitno kod izbora strane je što će ti jedna strana vrtiti u ljevo , a druga u desno , a ti se moraš odlučiti koji smjer ti više odgovara :icon_eek:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Nekad ne možeš birat jer zavisi koju smer vrtnje trebaš na priključku.Ak ima traktor levo i desno vrtenje kardana pa da radiš na mestu je svejedno.Može i tanjurasti sa gornje strane,više ulja u dif i preradit odušak da ne izbacuje ulje.Napravi se ga na drugom mjestu i isto donji limič koji sprečava izbacivanje ulja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Od prevrtanja zavisi smijer vrtnje burgije , kod mene je sa gornje strane tanjirasti i nema problema sa podmazivanjem , ulja naspeš malo više samo da ga dohvaća onaj konusni i podmazivanje je riješeno
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
Nekad ne možeš birat jer zavisi koju smer vrtnje trebaš na priključku.Ak ima traktor levo i desno vrtenje kardana pa da radiš na mestu je svejedno.Može i tanjurasti sa gornje strane,više ulja u dif i preradit odušak da ne izbacuje ulje.Napravi se ga na drugom mjestu i isto donji limič koji sprečava izbacivanje ulja.

Mislim da to nije dobro razmišljanje ,,,, priključak treba raditi na standarni smjer vrtnje ( osim ako vlasnikov traktor nema standardni a NE može se koristiti sa promjenom smjera ) jer razlog je jednostavan AKO NIJE STANDARDNO NE MOŽE IĆI PO SELU ,,,,, naravno ovo je šala ,,,,, ali je istina da se priključak mora nekada i posuditi nekome ko i nama pomogne ,, možda i iznajmiti ako se ima računa a ima i jedna mala stvar koja nas može zadesiti ,,,, promjenimo traktor iz nekih razloga a tada nam ni naši SPECIJALNI priključci više ne vrjedede ,,,,

a što se tiče podmazivanja ,,,, ma nema tu brige ako je dovoljno ulja tresemo sa sa njim dovoljno da se podmazuje i više nego je potrebno
ali to je samo moje mišljenje , ,,,,, :icon_fU: svako radi onako kako misli da je najbolje ,,,, a vrijeme pokazuje pravicu ,,,:icon_thumright:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Mislim da se ne razumijemo oko ovog smijera vrtnje , svi kardani vrte isti smijer , promjena smijera se dešava na burgiji različitim položajem diferencijala
E sad , sve je to opcija , neko može da nabavi lijevu burgije , neko desnu , gledao sam i jedne i druge ali u principu svaka buši

A ovo za posuđivanje po selu , nije ''zdravo'' da priključci hodaju po selu (pogotovo ovi malo rjeđi) vjeruj mi da niko to ne čuva kao ti sam svoje
Onaj ko zaslužuje da mu pozajmim bušilicu zaslužio je da mu odem i sa traktorom i izbušim besplatno , ostali pare na sunce i kraj priče
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Jeste tako ali kad ceo dif okreneš za 180 st. naglavačke če se svrdlo vrtit kontra.Kod avta kad bi dif okrenuo da je odušak na dole,bi umjesto napred išo u rikverc.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,096
Jasno ali koji je pravi smijer onda za burgiju ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh