• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
toma84 kaže:
Ili hladnjak ulja
Toma, pa mi na Same-ima imamo onaj mali hladnjak ispred glavnog kilera, to je predpostavlajm hladnjak ulja za turbinu, :!: :!: :?: kaj ne ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
toma84 kaže:
Ili hladnjak ulja
NIJE!!!
Hladnjak ulja ti je s desne strane motora, ispred filtera ulja, vodom hlađen.
Mogel bi biti hladnjak ulja getribe, no nisam siguran da ga vaši Exploreri uopće imaju. To bi trebal biti kondenzator klime, jer na Exploreru isti nije na vrhu kabine.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Naši SAME nemaju7 klime :mrgreen: To je neki hladnjak ulja, e sad čega ne znam točno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
toma84 kaže:
Naši SAME nemaju7 klime :mrgreen: To je neki hladnjak ulja, e sad čega ne znam točno
Onda valjda od getribe.
 
P

phoenixfendt

Guest
ma to je hladjnak za klimu ispred kilera za motor na ovom jx 95 a ima i hladnjak za ulje koji se hladi vodom iz motora a za ulje u menjacu nema hladnjak
 
S

seljak03

Guest
Dobro veče FORUMAŠI!
Javljam se po prvi put na forume pa se nadam da će te imati razumjevanja za moje greške Unaprijed HVALA!
Što se tiče mene VELIKI sam fan CASE-a i imam dosta iskustvo sa tim traktorima.
Vidim na prethodnim stranicama se raspravlja o CASE JX95 te vam želim reći da postoj dvije vrste tih traktora što se tiče motora imate motore Tier II i Motore Tier III (2007) na oko razlike nema u karoseriji ali prva je razlika u auspuhu. Gledano iz kabine Tier II ima auspuh sa lijeve strane dok Tier III ima sa desne. Motor Tier III je 4500cm3 i ima intercooler kao kod seriji JXU, o dvojci netreba puno pisati jer je već puno rečeno i napisano. Moje iskustvo je da je to traktor koji je idealan za prelaz sa Istočnih na zapadne prvenstveno zbog toga što je čista mehanika i lak je za održavanje ima pouzdane Iveco motore hidraulika vro solidna a sam traktor u radu dosta agresivan dajhe maximum od sebe i po cijenama dosta prihvatljiv.
Traktore iz serije JXU bih preporučio svakome ko se "ozbiljnije" bavi poljoprivredom.
 
N

nazgul77

Guest
Da li netko zna di bi mogao nabaviti, ili ima netko viška na svom Case-u pa bi bio voljan prodati onaj razvodnik od hidraulike?
Ne znam dali sam dobro nazvao ali onaj dio na kojem su brze spojke.
treba mi za model 5150, ali mislim da bi mi odgovaralo i od ostalih modela te serije.
Imam dvije, treća mi je za prednju hidrauliku i volio bih staviti četvrtu.
Volio bih da ima i regulaciju protoka.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
probaj nazvati u step-co
ja imam case 5140 ali meni treba taj razvodnik
 
N

nazgul77

Guest
MATIJA CASE kaže:
probaj nazvati u step-co
ja imam case 5140 ali meni treba taj razvodnik

Mislim da ti imas 3 dvoradna priključka tj. 3 razvodnika? jel ti možda jedan viška?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nemam trebaju mi sva 3...daj nabaci koju sliku case-a,i poslikaj te razvodnike da vidim na što točno misliš....
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
ej ljudi zanima me ako ima ko kakvu knjigu ili katalog od CASE serija 856XL??
 
P

phoenixfendt

Guest
dali neko zna gde se stavlja vazdusni KOMPRESOR na traktor CASE IH JX 95 sa motorom iveko 3,9l
posto traktor ima i klimu prostor pod haubom je dosta mali te me zanima s koje strane leve ili desne se stavlja kompresor i dali on ide na kais ili na direktan pogon?sta mislite,ja planiram ugraditi kompreso rmi nije mi jasno gde se on stavlja??
 
S

seljak03

Guest
phoenixfendt kaže:
dali neko zna gde se stavlja vazdusni KOMPRESOR na traktor CASE IH JX 95 sa motorom iveko 3,9l
posto traktor ima i klimu prostor pod haubom je dosta mali te me zanima s koje strane leve ili desne se stavlja kompresor i dali on ide na kais ili na direktan pogon?sta mislite,ja planiram ugraditi kompreso rmi nije mi jasno gde se on stavlja??

Sam kompresor se stavlja sa lijeve strane gledano iz kabine dok rezervar za zrak ide sa desne strane iza desnih stepenica. Ovo ne mora da bude tako jer ovisi od godine proizvodnje traktora i proizvođača zračne instalacije tako da boca (rezervar) može biti i oko bočnih reduktora iliti šunki. Cijena u RH je cca 2300 € sa montažom (prošli tjedan sam se raspitivao za instalaciju pa su mi serviseri objasnili).
 
P

phoenixfendt

Guest
seljak03 kaže:
phoenixfendt kaže:
dali neko zna gde se stavlja vazdusni KOMPRESOR na traktor CASE IH JX 95 sa motorom iveko 3,9l
posto traktor ima i klimu prostor pod haubom je dosta mali te me zanima s koje strane leve ili desne se stavlja kompresor i dali on ide na kais ili na direktan pogon?sta mislite,ja planiram ugraditi kompreso rmi nije mi jasno gde se on stavlja??

Sam kompresor se stavlja sa lijeve strane gledano iz kabine dok rezervar za zrak ide sa desne strane iza desnih stepenica. Ovo ne mora da bude tako jer ovisi od godine proizvodnje traktora i proizvođača zračne instalacije tako da boca (rezervar) može biti i oko bočnih reduktora iliti šunki. Cijena u RH je cca 2300 € sa montažom (prošli tjedan sam se raspitivao za instalaciju pa su mi serviseri objasnili).

aha jasno mi je a ali ja neznam gde da mi stave rezervoar za vazduh jer imam onaj dodatni rezervoar za gorivo sa desne strane pa bi taj rezervoar ili bocu za vazduh morali staviti negde iza zadnje osovine negde oko bocnih reduktora i zanima me jos gde se on stavlja sa leve strane jel ima pogon preko radilice na kajsu od motora ili pogon preko nekog drugog vratila i ja znam da mi je alternator sa leve strane i tamo ima malo mesta za kompresor ali mozda se moze i tamo nekako stisnuti i staviti,a dali jos ide i instalacija za kocnice i duvanje guma??i jel to dugo traje dok se ugradi sve to i kako se pokazalo?
ajde odgovorite mi?
 
S

seljak03

Guest
Sam kopresor ti je smješten u onoj praznini između hladnjaka i turba. Pokreće se preko remenja i mjenja ti se remenica na radilici i na vodenoj pump sa tri utora pomoćni 30l rezervar se skida i ostaješ sa 90l. Sa desne strane je boca i onaj tz. kijavac kočnice ostaju iste mehaničke i imaš jednostruki sistem - klasičan gdje prikopčavaš crijevo za pumpanje guma i sl. dobivaš još i dvostruki zračni sistem to je za kočenje sa kamionskim prikolicama. Barem tako treba da bude kod mene. Rekli su mi da ugradnja traje otprilike nekih 12h efektivnog rada ali kod nas stroj ide u Veliku Goricu pa potraje par dana zbog prijevoza ako im je vozilo zauzeto. Prijatelj mi je rekao da kod vas u Srbiji ima sistem gdje se neskida pomoćni rezervar. Što se tiče kvalitete kočnica prijatelj ih ima već nekih 3-4 godine i nema problema koči i sa Zmajevkama i sa kamionskim prikolicam sa cca 18000kg kukuruza.
P.S. Pokušaću ovih dana islikati pa pokazati sistem kod Tier II sa pedalama iz poda. Prijatelj mi nije u istom selu.
 
P

phoenixfendt

Guest
jel mozes staviti te slike tog kompresora na kejsu jx 95?
 
B

borko

Guest
Case 5140.... Hidraulika ne radi dobro! u oranju ručica ne drzi plug u plivajućem hodu. Nekad ide preduboko, nekad ga podigne! Ako bi neko znao uzrok molim neka mi pomogne. Pa ako neko ima vise iskustva sa tim traktorom postavio bih jos pitanja.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
probaj ovako naštelati kako je na slici onda bi morala hidraulika dobro raditi barem kod mene dobro radi...kaj na plugu nemaš kotač za dubinu?ja imam case 5140...pa znam nešto o njemu...slobodno pitaš...stavi nekoliko slika traktora da vidimo tvoju zvijer...

 

Najnoviji postovi

Na vrh