• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
jednoosovinku kopcim na ono kaj se moze okrenut gore i dole i pomicat gore dole sa ona dva tanka klina trugo nnisam dobio nista a za taj nacin u uputsvu pise da se ne radi nek ima neka kuka koja ide blize trakgtorA DOLE

dosad nisam vozi neki teret sa 4 tonkom ali se spremam vozit gnoj pa se bojiom

inace sam primjetio da kejs pali i pri malo nizoj temperaturi teze a isti kad palim na istoj temp staru ragu imt 558 on zapali bez problema odma

i nekak su mi zadnje poluge za kopcenej prikljucaka previsoko vec sam produzavao na onom vijku ali nedovoljno pa sam dao tokaru napravit duzi navoj
 
T

Tikves

Guest
CASE povoljan ili dobar...

Dali netko zna za povoljniju (jeftiniju) kupovinu traktora u odnosu na sada istaknutu cijenu CASE traktora???
 
J

johnycaseih

Guest
ljudi dali neko zna koji menjac ima case jx serija?
dali su to fiatovi menjaci i zadni most ili neki drugi?
motor znam da je fiatov ali menjac i zadnji most neznam dali je fiatov ili ne posto ima ove zadnje bocne reduktore kao na zetoru pa se pitam dali je i fiat imao takve menjace i zadnje mostove kao i kejs sto ima sad??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
johnycaseih kaže:
ljudi dali neko zna koji menjac ima case jx serija?
dali su to fiatovi menjaci i zadni most ili neki drugi?
motor znam da je fiatov ali menjac i zadnji most neznam dali je fiatov ili ne posto ima ove zadnje bocne reduktore kao na zetoru pa se pitam dali je i fiat imao takve menjace i zadnje mostove kao i kejs sto ima sad??
FIAT, 12+3. Universal ti također ima bočne reduktore. A i sadašnji serije 50x0.
 
J

johnycaseih

Guest
stavrno?
ja sam misio da kejs jx serija ima isti menjac kao i na jxu seriji,znaci fiatov ali nije mi jasno zasto jx ima bocne reuktore kao na starim univerzalima a jxu ima ravne zadnje mostove kao na fiatima??
kejs jx 95 ima menjac 12x12 napred nazad i mogucnost puzajucih brzina 24x24,a zadnji most ima sa bocnim reduktorima kao na uzniverzalima,a jxu serija ima identican menjac 24x24 i isti raspored rucica menjaca kao i jx serija,i sad zanima me dali su ovi menjaci i zadnji mostovi sa bocnim reduktorima na jx seriji slabiji od onih na jxu sa ravnim zadnjim mostom?? sta mislite?
 
J

johnycaseih

Guest
razmisljao sam o ugradnji kompresora i zracne instalacije na moj case jx 95 i interesuje me dali je to vec neko radio i kakva su iskustva? traktor mi je sa full opremom,ima 2 rezervoara za gorivo sa desne i leve strane i klimu naravno.
e sad malo sam j to danas gledao i prostor za kompresor sa leve strane na motoru je jako mali i mogao bi se tu nekako smestiti,a i za rezervoar za vazduh neznam gde bi se stavio? ovo bi najradije da stavim ako je to izvodjivo na ovom traktoru i ako nije preterano komplikovano i skupo,a ako neko ima neke slike kako izgleda i kakoje postavljen taj kompresor neka stavi?

neznam dali je obaveza u HR da ako se vuku vece prikolice 5-8t koje imaju zracne kocnice i neideu brze od 30km/h dali po zakonu treba da traktor koji ih vuce ima zracnu instalaciju ili ne?

kod nas treba sad da izadje nov i strog zakon o saobracaju pa me najvise muci dali cu na kejsa morati da stavljam kompresor ili ne?
sta kazete?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-vidio sam ugrađenih kompresora na 95 ici ali ne zanam postupak pa ti ne mogu pomoći, prikolicu neki dan išao registrirati i vukao mojim jx 60 na tehnički, prikolica ima instalacije traktor ne, prošao sam teh. ali mi veli da ako me policija zaustavi može me kazniti tj. vodi se kao neispravnost traktora, ja se vozam pa što bude....
-može moje pitanje : u oranju rasječem plugom zadnju gumu, traktor nov, gume nove 11,2 R36, guma se ne može lijepiti, u cijeloj državi nema takve gume, smijem li staviti jednu dijagonalnu a druga da ostane radijalka, serviser se ne slaže s time i zahtjeva da stavim dvije jednake gume, ili kupiti dvije dijagonalke ili naručiti i čekati radijalku :!:
 
J

johnycaseih

Guest
ja bi ti preporucio da stavis originalne gume,jer samo originalno valja pa sad ako se mora malo duze cekati,isplati se nego kupiti neku dijagonalku a to nebude kao ova radilana tako da je najbolje da su zadnje gume obe iste.
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-znam da je orginal najbolji, čeka se 15 tak dana i košta oko 3500 kuna (cc 500 €) ma traktor stoji u polju na klocnama, moram negdje posuditi kotač da dođem do kuće
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
DELO1 kaže:
-znam da je orginal najbolji, čeka se 15 tak dana i košta oko 3500 kuna (cc 500 €) ma traktor stoji u polju na klocnama, moram negdje posuditi kotač da dođem do kuće

pa kak si to uspio napravit postaj slike ak imas

jel ti jx60 slabije pali na hladno meni par minuta kad zapali jos kasljuca i uz upotrebu grijaca

jel tocis plavi il dizel i jel stavljas dvotaktol u gorivo
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
DELO1 kaže:
-znam da je orginal najbolji, čeka se 15 tak dana i košta oko 3500 kuna (cc 500 €) ma traktor stoji u polju na klocnama, moram negdje posuditi kotač da dođem do kuće
nesmiju ti biti jedna radialna druga diagonalna. mislim mogu ali bolje stavi kako je nek kemijat i škrtariti.
bilo bi poželjno da ga makneš s polja da ti ne stoji na polju ali nemoj stavljat različite gume. dijagonalne su ti i uže i nije to to a ova radialna če ti biti široka i dijagonalna ti neče držat tolki teretkao radialna
 
J

johnycaseih

Guest
ja sam postavio pitanje e vezi kompresora na kejsu jx 95 ,i najvise me zanima dali se kod vas u hr gde su strozi zakoni,da svaki traktori koji vuce prikolicu 5,8,10t koja ima zracne kocnice i koja se ne krece brze od 30km/h,da i taj traktori koji ju vuce mora imati kompresor sa zracnom instalacijom i prikopcan za prikolicu?
ovo me najvise interesuje jer kod nas treba tek da stupi na snagu nov zakom o saobracaju,pa me muci dal istavljati kompresor na kejsa ili ne? sta ako me po novom zakonu zaustave panduri a ja vucem 2 prikolice cca 10 15t a nemam zracne kocnice? oce li me kazniti ili ne?
sta kazete?
 

DELO1

Član
Tu od
9 Ožu 2009
Poruka
378
-kukuruzovina istepla osigurač na lijevoj poteznici pa kad sam ušao u brazdu plug padne i podvuče mi prednju brazdu na gumu i tako je razderem
-sipam plavi povremeno stavim dvotaktola ili običnog motornog ulja
- još uvjek palim bez grijača i nema nikakvih problema pa i nije još bilo pravog mraza a imam i šupu
 
T

tomo123

Guest
kamen kaže:
odlučio sam, uzet ću case, s kabinom je jeftiniji oko 2 soma eura, a carraro nije toliko bolji, cijena je skoro ista za svu dodtanu opremu

a koja je snaga tog case-a kojeg ces uzet?.....ja se isto dvoumim izmedu case-a i carrara :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
tomo123 kaže:
kamen kaže:
odlučio sam, uzet ću case, s kabinom je jeftiniji oko 2 soma eura, a carraro nije toliko bolji, cijena je skoro ista za svu dodtanu opremu

a koja je snaga tog case-a kojeg ces uzet?.....ja se isto dvoumim izmedu case-a i carrara :scratch
Ako biraš između Casea JX i Carraro Agriplus, moj je glas za Carraro.
24+24 brzine s polovicama, Deutz 914 motor, 4400ccm, niža kabina, talijanski traktor čiju getribu koriste mnogi, 4 ili 6 izvoda hidraulike, 540/540E/sinkro kardan, kočenje prednje osovine, automatska (klizna) špera na prednjem mostu...
Nedostaci: manje mjesta u kabini, veća buka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh