• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

P

phoenixfendt

Guest
e dali znate nesto o modelima case international 1056 ili 956xl od 105 i 95ks iz 90 tih godina i interesujeme ako ga neko ima kakva su iskustva?ja bi ako bi se moglo uvezao takav traktor iz inostranstva po povoljnoj ceni umesto novog posto nov je preskup a polovan ako je ocuvan mi se vise isplati a model 1056xl bi mi najvise odgovarao sto se tice mehanike motora i specifikacija i znam da je u njemu motor sa 6 cilindara menjac koji ide 40km/h mehanicke hidro komande bez elektronike dobra kabina sa klimom i vecih je dimenzija ali to je pravi traktor...sta mislite o njima?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
to samo kupi..ima kod nas jedan takav i veli da je zadovoljan sa njime..
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
to je nepoderiv traktor to je malo stariji od 90-ih i još ih ima pod imenom internantional ako se na doborg namjeriš odličan traktor jak zežak jedino malo glomazan al to se traži danas a ne oni biciklini od 3 tone i 100 ks kak ja velim :blackeye :mrgreen: :twisted: . inače su to dobri traktori. ja znam za jednog internantional 1056 1986 ili 1985 nisam sad siguran mislim da je na prodaju i stvarno lijepo izgleda
 
P

phoenixfendt

Guest
kikic MF posalji mi telefon tog coveka sto prodaje tog kejsa ili neke slike ako imas da vidim dali je to tak model koji trazim...i znam da su to nepoderivi traktori i veoma kvalitetni u ono vreme kad su se prozivodili i to mnogi kazu da su vecni traktori ali problem je ih naci u dobrom i ocuvanom stanju sta mislis koliko ih ima u hrvackoj i sta kazu ljudi sto ih imaju?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
e sad poslat ču ti na pp broj moram nazvat bratiča da mi da broj al trenutno nije doma pa če mi navečer poslat broj pa ga ja pošaljem tebi na pp. sliku nemam nažalost niti jednu. danas sam prolazio onuda kraj njega i vidio ga naparkiranog uz cestu opran pa mislim da je za prodati kad je kupio nekog lamborghinija oko 2000 godine 110 ks.
pa neznam kolko ih ima u hr al znam da je zadovoljen jako bio s tim internetionalom.
ja samo plačem za jednim internantionalom 1982g je bio s utovarivačem 956xl prava gromada od traktora malo ga je trebalo dotjrat u red jer je bila limarija ko s ratišta al zato motor i sve ostalo ko mina. i radi izgleda je tata odustao :evil: a meni je žao kaj ga nismo uzeli i gume su mu bile još solidne nekih 50% sve 4. bio je za 6000e prije 6 godina al kaj tu je
 
P

phoenixfendt

Guest
ja sam pronasao u oglasima jedan case international 956xl 91g oko 6000rs i u dobrom stanju a cena 12000evra sto je dosta povoljno a traktor izgleda extra...moracu da ga pogledam licno jer mi se jako dopada :D
 
P

phoenixfendt

Guest
moram vam reci da sam pre 10 dana kupio NOVOG CASE IH JX 95 za 35000evra i prvi utisci su super i mogu reci da je traktor odlican ima motor od max98ks ima tihu kabinu sa klimom,radijom,4 zadnja i 2 prednja reflektora i rotacijom,sinhro menjac 12x12 koji ide 30kmh,i jak hidraulik i mogu reci da je traktor odlican i za sada sam prezadovoljan s njim i videcu kako ce se pokazati :D
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918




moj kejs sad ima 40-ak sati rada i sve je ok jedina mana mi je kaj nema pomocnog sjedala ostalo sve 5
 
P

phoenixfendt

Guest
A koji menjac imas jel onaj sa 30 ili 40kmh?ja imam na jx95 menjac sa 30kmh i nije bas brz u transportu ali zato vuce jako dobro i prikolice sam danas vozio i skoro da ih i ne oseca prima gas brzo samo zvizdi a uopste ne dimi i jako malo trosi,i zadovoljan sam s njim,i mogu reci da sam ga uzeo sa boljom opremom sto podrazumeva gramer sediste,klima,liftomatik hidraulika,podesivi volan,4 zadnja reflektora i 2 prednja,rotacija,blatobrani tegovi,klizna automacka poteznica i 2 para hidro izvoda i dupli rezervoar od 120litara, a traktor sam platio 35000evra sa svim troskovima(mislim na 3 rate sam ga uzeo a polovina je vec isplacena a druge 2 treba platiti do zime) i moj case jx 95 ima svega 10 dana i 6,6rs i za sada se dobro pokazao ima tihu klimatizovanu kabinu,radio,udobno sediste i podesivi volan tako da je konfor zagarantovan,i jedina zamerka mi je sto je spor u transportu i ide max 30kmh na 2500obrtaja ali vozim ga do 2000 i tamo ide oko 25kmh sto je dobro mada bi mogao i vise ali kad sam zvao i raspitao se o modelima jx receno mi je da modeli koji idu 40kmh su slabo opremljeni a ovi sto idu 30 bolje opremljeni i imaju gotovo sve od opreme i dupli rezervoar 120lit i gramer sediste i blatobrane tegove poteznice 4 zadnja reflektora i ja sam samo rotaciono svetlo doplatio i izaslo me je 100evra i to je sve za sada sam prezadovoljan i nadam se da ce se dobro pokazati :D
kakva su vasa iskustva sa ovim traktorima??
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
:mad: phoenix, daj stavi koju sliku da ljudi vide stroj. sa svih strana

btw.
liftomatik hidraulika je?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,172
TX75 kaže:
:mad: phoenix, daj stavi koju sliku da ljudi vide stroj. sa svih strana

btw.
liftomatik hidraulika je?
Mehanička komanda za puštanje i dizanje: s dvije ručice namjestiš gornju i donju granicu podizanja, a s ovim samo dižeš ili spuštaš (kao šalter na EHR-u za dizanje/spuštanje, samo je mehanički).
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
moj ima 30km menjac i za mene dost bas kad sam trebal pocet malo vise raditi s njim ozljedio sam nogu tak da se toga prihvatila moja zenica koja nije u zivotu vozila traktor i nema problema jel su sve komande mekane i udobno je jedan je dan bila malčirala od jutra do mraka na plantazi bez problema , a kak je meni bilo radit cjeli dan u imt 558

meni bi u biti trebal vocarski traktor za moj posao ali kad su oni dosta skuplji s takvom opremom kak ima ovaj case bi doso 35000eura a to je fakat za nekog ko jos nema proizvodnje i prvi urodi jos nisu na vidiku prerizicno

imam u vidu koristit ga i za uslužne radove tak da je komfor bitan a u okolici su sve lagane pjeskovite zemlje 60 ks i previse a potrosnju nisam mjerio
servis i trgovina djelova je na 10 km od mene

serviser mi je iskopcio onu zvucnu kontrolu pritiska ulja u volanu nadam se da to nece bit problem nebi volio ostat bez volana u vozni na cesti

nije mi jasan onaj filter za odvajanje vode iz goriva ja sam ga par puta probal isprazniti da izade voda ali samo nafta ide il ne radim dobro il nema vode u plavom

taj liftomatik imam i ja nisam znao da se to tak zove ja sam to koristil kod malčiranja ali nije dobro jel previse digne pa zapinje kardan po malčeru to je ok za oranje
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
e uopce mi netreba automatska kuka jel sa servo volanom mogu naterat klin u milimetar i bez problemqa kopcim jednoosovinku i cisternu kaj je s 558 bilo pol sata igrarije zbog teskog volana
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
krki kaže:




moj kejs sad ima 40-ak sati rada i sve je ok jedina mana mi je kaj nema pomocnog sjedala ostalo sve 5

Kaj, da se sednes kraj zene dok malcira ;)

Inace, cestitke i da odradi tisuce sati bez problema ;) Noga sad Ok?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
noga ok ali 5mj mora proci nema druge kucni pritvor kaj je tu je

vidis da trkaci auti imaju navigatora tak i meni treba :D

ozbiljno da su stavili neku mogucnost kasnije nadogradne nebi bilo lose da si moze jos neko sjest makar za nuzdu recimo u polju vas ulovi kisa i kaj ,, dobro moze se na krace i na stojecki

kolko meni treba svaki traktor bi bil dobarr al treba nekaj za zdravlje kicmu pluca itd napravit dosta sam se ja ndrocal sa krsevima
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Krki vidim da imaš Majevica prikolicu, takva je i moja. Kako si zadovoljan s njom?
 
P

phoenixfendt

Guest
i zeleo bi cuti korisnike traktora case jx kako su zadovoljni i koje imaju pohvale i zamerke na ove traktore?
 

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
918
M.M. kaže:
Krki vidim da imaš Majevica prikolicu, takva je i moja. Kako si zadovoljan s njom?

a vec sam pisal o njoj negdje kupil sam ju za 17000kn s pdvom pa kad oduzmes kapitalna i pdv izasla je oko 11500kn tak da je svaki komentar suvisan jedino kaj je lose pofarbana drugo je sve ok,, a vidim da sad kosta oko 24000kn ak sam dobro vidio znaci da je dobra

kad sam ja kupoval imt je bila par tisucica vise od majevice

jel im,a gdje za kupit pomocni kotaac na rudi da se moze lakse kopciti nemam automatsku kuku
 
P

phoenixfendt

Guest
e nemam slike traktora ali imam video klip koja sam snimio u mom dvoristu i nije bas neki kvalitet slike ali dobar je pa pogledajte mog kejsa jx 95
[youtube:rkxrcb6o]http://www.youtube.com/watch?v=VBM4rIhXUaQ[/youtube:rkxrcb6o]
 

Najnoviji postovi

Na vrh