• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ekipa, da li znate išta o ovom traktoru sa oglasnika?
Išli bi pogledati, sve informacije su dobrodošle....


Jel valja taj stroj? Cijena? Čiji je to motor, getriba, prednji pogon? Jedino kaj sam uspio skužiti po forumima da je proizveden u Turskoj...

Jača pila mi ne treba, naslijedio bi štore 504 i njegove priključke, znači frezu 180 cm Agromex, malčer orsi 160 cm, a plug mora biti novi, mislim da bi išao na dvobraznog okretača (do sad odrađivao desni dvobrazni batuje i lijevi dvobrazni čini mi se Lemkenen ili tak nekaj)...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Za tu lovu kupiš jači traktor i veći priključak(priključke) ,a sa štoreom radiš lakše poslove.
Naravno,moje mišljenje samo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nemam ništa protiv drugačijeg razmišljanja,ali sa 45 il 50ks koliko ima štore na istu tu konjažu ali noviji traktor nemogu razumijeti..naročito zbog toga što je u igri takav novac(svatko radi sa svojim novcima što želi,naravno).
Razmišljam na način da jačim traktorom brže obavim posao,da radije imam rezervu snage,nego izvlačiti maximum,a razlika u potrošnji se "prebrika" bržom obradom,tj kraće traje posao.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,110
Jx 75 sklapan u Turskoj radi cca 600 sati godišnje,ove godine prvi puta rađeno kvačilo na 5500 sati
 

Prilozi

  • IMG_20200623_110508.jpg
    IMG_20200623_110508.jpg
    49.5 KB · Pregleda: 31

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Dečki, na malim parcelama veći traktor samo je smetnja.
Imal sam dvoredni berač, a više sam mogel na dan pobrati z jednorednim... Tam gdje je on tomeki su glavna snaga.

Čovjek želi noviji i moderniji traktor od 35 let starog Štorea, iste klase. Zakj bi to bila kriva želja?
Ne živi od poljoprivrede niti povećava gospodarstvo, pa mu ni ne treba jači, već bolji stroj.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dečki, na malim parcelama veći traktor samo je smetnja.
Imal sam dvoredni berač, a više sam mogel na dan pobrati z jednorednim... Tam gdje je on tomeki su glavna snaga.

Čovjek želi noviji i moderniji traktor od 35 let starog Štorea, iste klase. Zakj bi to bila kriva želja?
Ne živi od poljoprivrede niti povećava gospodarstvo, pa mu ni ne treba jači, već bolji stroj.
Upravo tak kak i veli ZJ, ne živim od poljoprivrede, niti ne živim u roditeljskoj kući, otac i majka imaju jednu kravu kao ljubimca za razbibrigu i 4 pajceka.

Krava spava na krmi, kosimo kak za 4 tak da čistimo parcele, a hrane jednu :)

A ovo je želja mog oca 72 god, cijeli zivot je želio neki novi ili noviji traktor, čovjek ima operiran kuk i osim po poljoprivredi planira ga koristiti za prijevoz...

Evo odgovorio sam na pitanja, a ja sam pitao:

"Jel valja taj stroj? Cijena? Kakav je motor, getriba, prednji pogon?"

Dečki, ako može bilo kakva informacija, molio bi.... inače smo išli traktor pogledati, to je ko novo, Iveco motor 4 cilindra radi se o jx55c seriji, nigdje ne mogu baš naći puno informacija... nije mi niti jasno kak svugdje piše po netu da ima 3 cilindra 55 ks, a ovaj ima 4 itd...

Evo, otkriven Iveco ispod haube, getriba neznam prednji most neznam... cijena?

Gdje skinuti korisnički i ako može servisni priručnik? Knjiga nema ovaj vlasnik...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Čudno mi je da za 2300h ima vidljive brojeve guma na ripnama.
I na mojem je to bilo prvih 100...200h,a ina veće gome i lakši je valjda za tonu od tog Casea.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Stare gume ima u dvorištu, poderane možda 20% kak i stražnje, isti proizvođač i dot 2015. godina, jednu je rasijekal sa strane u nekom klancu na kamenu. Ali onaj baš gadno, cca 5 cm prek. Nije našal istu takvu gumu pa je stavil obje nove... ma frajer je picajzla, čak ima u traktoru tepih i mirišljavac :) i drži ga ispod nadstrešnice, stole i stolce je čak van porinul.... :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Bome da.... no platil je ceh s tim gumama.... boljelo je novaca....
Što se tiće niskog i visokog težišta, hah, samo je kabina visoko, malo je drukčiji osjećaj u odnosu na štoreta ili neke koji nemaju ravni pod... no s tim gumama i širinom i težinom grebe po bregima ko mačak.... danas idem još pogledati Lamborghini 664
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Mrga, nije te čovjek lagal... On zbilja sve po ps-u održava. I više neg treba...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,395
Što se tiće niskog i visokog težišta, hah, samo je kabina visoko, malo je drukčiji osjećaj u odnosu na štoreta ili neke koji nemaju ravni pod...
Dok smo mi kupovali, Dorado je otpal radi visine i penjanja u njega. Japa je tad imal 70let, a ja (samo) 37.
Sad se japa više nemre popeti ni u ovoga... I Tomek bil previsok :)
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Dok smo mi kupovali, Dorado je otpal radi visine i penjanja u njega. Japa je tad imal 70let, a ja (samo) 37.
Sad se japa više nemre popeti ni u ovoga... I Tomek bil previsok :)
ZJ, iste su godine otprilike kod mene i mog oca trenutno, samo kaj smo otac i ja po tri godine stariji.... :-(

Pa di su Caseaši, sigurno znaju koju više na moj upit....
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Bome da.... no platil je ceh s tim gumama.... boljelo je novaca....
Što se tiće niskog i visokog težišta, hah, samo je kabina visoko, malo je drukčiji osjećaj u odnosu na štoreta ili neke koji nemaju ravni pod... no s tim gumama i širinom i težinom grebe po bregima ko mačak.... danas idem još pogledati Lamborghini 664
Pozdrav,

Jel ste to išči gledati traktor u Donju Stubicu?? Case Jx55?!
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Evo kojim slučajem to je kolega iz firme... Odmah sam znao o kome se radi kad sam pročitao da ima tepih i boric u traktoru. Ja ne znam dal možete pronaći većeg picajzlu, inače u firmi je strojar, svakih par godina se kupuju novi JCB, sad su se prodavali strojevi stari 4 godine sa cca 8000 radnih sati, kad su kod nas došli iz Terra Jaske nisu vjerovali da je to bager star 4 godine i tolko radnih sati. Iskljućivo samo on vozi taj stroj i neda nikom od ostalih 20 strojara, ne ide u blato,, ako baš mora odmah se pere.. Isto tako je i sa traktorom. Inače poljoprivrede možda ima nešto malo. Razlog zbog kojeg je kupio taj traktor je bio to da mu je išla prašina u kabinu IMT 539(koji je bio kao novi, ne znam dal ga još ima) Razljutio se i otišao po traktor i zbilja pazi na strojeve, cijena je možda nešto viša nego bi trebala biti al je zato i opravdana. Te prednje gume je nedavno promijenio, baš mi je to pričao neki dan u firmi. Mislim da je i kupio malčer panex na ruku za njega al ne znam dal je šta uopće radio..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Yama13 hvala za info, od velike mi je pomoći. Da, vidio sam malčer na ruci ima 185 cm, hm, da mu nije preteški, pa ga hoće prevrnuti? negdje cca 350 kg, od panexa AGM, gotovo novi, i njega hoće prodati skupa sa traktorom...
 

Najnoviji postovi

Na vrh