• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Dobio sam 2500 eura... za MF 274 mi je oke,, al za 3070 i claasa premala... kupljena je 6 tonka 4x2,2x0,50m, još stavim nadogradnje i to je to... 9 kubika ko dobar dan
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A kolko ti je konja tvoj Case @mrga ?malo je ovo puno, to je i meni puno al zato si bum ju ja delal, kaj ti bi da ju moreš registrirat?
Case je malo neobičan. Ima 55 ks i 3 t... da bilo bi dobro da ju mogu registrirati... jurim nekih 25 km po cesti u jednom smjeru, nekih 32 km/h, tak da rega bi svakako trebala ili ne?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
neobičan u smislu da ima 4 cilindra i samo 55 KS, 2800 kg plus utezi, ogroman je kak i stroj od 75 ks... prema pričama nekih ljudi, jasno nije provjereno, može mu se dignuti konjaža...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Nisi onda parkirao pored mog od 75ks i 4400kg
Svakom se moze podic snaga, pitanje je jel ti to treba(veca potrosnja goriva)
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
U većini slućajeva, podizanje snage je zapravo smanjenje potrošnje
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
Yama, nemoj ti izumiti perpetuum mobile. Do sad to još nikom nije uspjelo.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Je ako radis s predimenzioniranim strojevima na granici snage, pa ispadne manja potrosnja dizanjem snage.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
@mrga znam ja za prikolicu koja se može regati i nisu veliki novci, treba ju pogledati i ofarbati
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Imam još jedan veliki problem: ne mogu nigdje naći service / user manual za taj case jx 55c. Sličan je caseu farmall 55a ili c. 2015. je godina kad su završili s proizvodnjom jx serije i počeli sa farmallima, tak su mi rekli u agronomu Pozega i nikak ne mogu dobiti od centrale uputstva za moj. Htio bi vidjeti barem za početak koje filtere ima, gdje su, koja ulja idu gdje Itd, posebno trenutno za mašinu

da li imate ideju gdje skinuti ili potražiti?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Poslal sam mail u agronom Požega, i sad oni kažu da dogovaraju sa tvornicom da mi pošalju PDF ali nikako...

E jedno pitanje vezano za hidro izvode: jel znate kak su grupirani? i kako ih prigušiti? ovo je prebrzo, malčer na ruci mi zabija u pod izvlači nutra van ko raketa... plug okretač s jednim crijevom hoće okrenuti tri put oko osi :)

Evo stražnje strane traktora, nisam imal prilike isporbavati koji je koji izvod, sve mi je to montiral gore bivši vlasnik

Što se tiče prigušenja, da li ima nešto za staviti između crijeva malčera i utičnice na traktoru? nebi raskapao novi malčer i cilindre i ugrađivao kocke na njih
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    46.5 KB · Pregleda: 24

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
A vjv ima na samom razvodniku neki ventil kojim se može regulirati... Poslikaj sam razvodnik na traktoru..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ima prigušnice za kupiti koju štelaš, montira se između crijeva i priključnice, to ja imam na svom malčeru.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
A vjv ima na samom razvodniku neki ventil kojim se može regulirati... Poslikaj sam razvodnik na traktoru..
U kabini mi ručice koje su spojene sa sajlama negdje dolje, moram ići pogledati i poslikati kud vode...
 

Najnoviji postovi

Na vrh