• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

CASE

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ima prigušnice za kupiti koju štelaš, montira se između crijeva i priključnice, to ja imam na svom malčeru.
Jel znaš možda cijenu po komadu? to mi je x4. E tako brzo druka da ne mogu uopće na fino podesiti kosinu malčera....
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ma svi malčeri imaju kocke na cilindru, no ovaj kinez od panexa nema ništa...

Vode iza di su uštekani šlaufi sa malčera.. to poslikaj
Budem, evo iza posla skočim kod starci...

Ujedno mi nije jasna gornja poteznica, u njoj neki hidraulični klip? pomična je nutra van? i neznam nutra za jedan sistem kaj znači ručkica :)

a fale mi uputstva ah....

Yama, kako su raspoređene brze priključnice gornji red je jedan cilindar a donji red drugi cilindar tj horizonalno ili je možda vertikalno?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
A ovisno kako na kojem traktoru,, većinom je po vertikali.. pa vidiš upstalom kako su spojena crijeva sa jednog od cilindra sa malčera
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
Na caseu jx75 su parovi po horizontali,najlakše ćeš otkriti tako da pratiš cijevi od utičnica do razvodnika
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Evo razvodnika otraga. Parovi su po horizontali. Da li se da na razvodniku prigušiti? Evo jedne i druge strane...

Čul sam od jednog mehaničara da na razvodniku ima kontra matica br 13 koju otpustim i malo prišarafim unutarnji vijak i opet zategnem i da bu dobro? Da li je to možda na posljednoj slici?
 

Prilozi

  • 52A53D52-A770-45D6-BA33-55543818C50E.jpeg
    52A53D52-A770-45D6-BA33-55543818C50E.jpeg
    54.9 KB · Pregleda: 28
  • 4C3CBCCF-2430-4679-AAD6-1E4C7F638090.jpeg
    4C3CBCCF-2430-4679-AAD6-1E4C7F638090.jpeg
    66.3 KB · Pregleda: 28
  • 75A021E4-4963-40CD-ACFB-76FBC3CB9B19.jpeg
    75A021E4-4963-40CD-ACFB-76FBC3CB9B19.jpeg
    75.7 KB · Pregleda: 28
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Moj ima takve šarafe na dvije (od tri} ručice.
Namjena im je pretvaranje dvoradnog razvodnika u jednoradni.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
A običan dvoradni more funkcionirati kak jednoradni? Osim kaj nabija pritisak u spojku koja se ne koristi, se more kaj oštetiti? Npr kod kipanja prikolice? 🤔
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Kod mene na JD šljaka sve kud kod spojio, na koji god par i svejedno je jel u gornju ili donju rupu. Kak je kod drugih, ne znam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bespotrebno opterećuje pumpu maksimalnim tlakom, troši snagu i grije ulje.
Ja sam na Štoreu gasil motor da soustim bunker od berača ...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Kod mene na JD šljaka sve kud kod spojio, na koji god par i svejedno je jel u gornju ili donju rupu. Kak je kod drugih, ne znam.
Da, sam JD (bar su staril koristili "closed center" hidrauliku (varijabilna pumpa s konstantnim tlakom ) a većina drugih traktora koristi "open center" hidrauliku sa stalnim protokom.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Znači bilo bi najbolje ugasit traktor dok se kipa?
Mada to je 3,4 puta na dan, i to samo u tijeku žetve pšenice i kukuruza..
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
znaci nema mogućnosti na razvodniku prigušiti izlaze da mi polakše delaju cilindri na malceru?

kak izgleda prigušnik na cijevi? Jedan forumaš govoril da ima...
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja sam na Štoreu gasil motor da soustim bunker od berača ...
Kaj to znaci da sad svako okretanje pluga trebam gasiti traktor? Imam jednoradni cilindar i federe... Ma ne pada mi na pamet
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Pa nije to isto hahahah, nije ZJ rekel da se to ne smije radit ali nije naj zdravija stvar, i ko ne radi puno i ne tišće ga vrijeme, slobodno malo potpomogne traktoru i ugasi ga. Također nije ni isto vremenski a ni količina ulja za bunker na beraću i cilindar na plugu. Uostalom s plugom to baš i nebi mogel tak jer ako se ne varam s plugom moraš iskoristiti ovo što ga feder okrene da bi ga cilindar u pravu stranu okrenuo, da to s ugašenim radiš ostao bi ti plug na sredini.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Ja sam na Štoreu gasil motor da soustim bunker od berača ...
Kaj to znaci da sad svako okretanje pluga trebam gasiti traktor? Imam jednoradni cilindar i federe... Ma ne pada mi na pamet
Spuštanje je trajalo 20 sekundi, a to je vječnost kad iberdruk zuji.
Nisam imal drugi izvod da ga spojim u povrat, pa sam, kad je već gapen, očistil i berač.
 

Najnoviji postovi

Na vrh