• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Centralno i ostalo grijanje

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Jedan naš forumaš je prije mjesec i pol dana ili dva, sebi ugradio pufer od 2000 lit. Prema informacijama s kojima ja raspolažem za sad je zadovoljan. Malo je bio u strahu od nepoznatog, malo je ratovao s majstorima, na kraju je ako se ne varam došao mu projatelj i napravio lotanje bakrenih cijevi i on i obitelj uživaju u komforu.
Možda se ako ovo i dalje čita i prati on sam javi, pa iznese svoje friške utiske, dojmove, ili ukaže na neočekivane probleme ako su se možda pojavili. Na njemu je to, nije na meni.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Pozdrav ekipa. Jel ima netko ideju kako uskladištiti ili konzervirati polovnu peć za centralno grijanje? Duže vrijeme će stajati,a skoro je nova. Mislio sam natočiti antifriz, ali zapremnina je 87 L.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Ako bude u toplome može u njoj biti voda, isti kufer kao da i radi svake sezone, važno da nije vlažni metal u dodiru sa zrakom pa da hrđa. Ložište trebaš jako dobro očistiti od čađi i pepela i onda ga prešpricaj, konzerviraj, barem naulji da ne hrđa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Pozdrav ekipa. Jel ima netko ideju kako uskladištiti ili konzervirati polovnu peć za centralno grijanje? Duže vrijeme će stajati,a skoro je nova. Mislio sam natočiti antifriz, ali zapremnina je 87 L.
Napravi emulziju uljem za strojnu obrabu...samo računaj da se može usmrditi ako je na toplom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Neznam kakva je, ali ako nema brtvi između segmenata da je moja ostala bi otvorena sa obje strane.
Ako ima onda do čepa puna.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,200
Mislim da je prijedlog s punjenjem do vrha najbolja ideja...da ju hrdja ne krene papati...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
u pufer od 1000 litara na 75 stupnjeva se pohrani oko 90 kw topline, ako imaš peć 35 kw, ne znači da i trošiš toliko, pa bi bilo od krucijalne važnosti izračunati ili izmjeriti koliko ti kw kuća troši na sat...sve ostalo je onda elementarna matematika...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Točno, uz to koliki je pufer, treba znati i kak' se brzo bude praznio. Nema dvije iste situacije, drukčije su izolacije, zapremine i broj prostorija, različito dobra stolarija itd. Ljudi uvjek žele "jednostavan" odgovor da im ga damo na temelju nama nepoznatih njihovih uvjeta, okolnosti, mogućnosti.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Točno je da što veči pufer, to bolje, daje dulju autonomiju grijanja bez neprekidnog kurenja.
Nije točno da takvog nikada napuniti. Time i još koje čim su prije cca 2 mjeseca plašili "majstori" našeg forumaša. Kao peć ti je preslaba, to je sve krivo zamišljeno, prvo moraš bez veze zagrijati 2 kubika vode da bi pokrenuo grijanje. Forumaš je več skoro odustao, skoro je ili je popizdio od tih savjeta. Danima se več griju uz pufer 2000 lit, veli mi da dok zakuri zagrijava kuću i pufer, napuni ga za 2 sata vrelom vodom i naravno zagrije kuću. Tada ne mora kuriti do narednog dana. Uživa i on i njegova obitelj u novoj udobnosti.
Najbolje da bude netko napunio pufer od 2000 lit za 5 min i onda se budu grijali 2 dana u kući trosobnom stanu.
Zašto ne bi bili realni?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,920
Sve je to u redu!
Ali tko će trpati drva u kotao, naveo si 2 sata, ako ljudi idu na posao, tz. da se moraju ustati 3 sata prije!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,771
Sve je to u redu!
Ali tko će trpati drva u kotao, naveo si 2 sata, ako ljudi idu na posao, tz. da se moraju ustati 3 sata prije!
Hajde baš pretjeruješ, bez veze.
Ljudi kuriju poslije podne, ugriju kuću, napune spremnik, pogase peć i uživaju. Cijelu večer, cijelu noć, cijelo prije podne sutradan. Zakaj komentirate na takav način koji nema blage veze sa stvarnosti, s ničim. Šteta kaj je forumašu uništena volja dok se javio i pitao za pomoć, takvim komentarima i nebulozama, da bi sad on replicirao iz prve ruke.
Ti si dal sad jednako loš komentar kao i njegov majstor kojeg je "potjerao" da bude prvo moral satima kuriti da prvo zagrije pufer pa tek onda početi kuću grijati. Stvarno svašta, ali to u nekim ljudima ubija svaku dobru volju i nadu, vjeru u nešto novo i bolje. Eto baš sam se zalaufao tipkati... Stao sam
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nek si stao i nek si napisao..s velikim puferom imaš komociju da ložiš kad ti paše..ako imaš poterbe da kotel trpaš 4 sata na dan organiziraš se da trpaš 4 sata..očeš 2 x 2 ili 1 + 3 imaš na izbor
 

Najnoviji postovi

Na vrh