• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijena poljoprivrednog zemljišta

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,569
Kod mene u selu je prešlo 1000 kn po jutru, dok u okolici ide i po 2000 po jutru.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,752
Kod kupovine poljoprivrednog zemljišta ili nekretnina da li su branitelji oslobođeni plaćanja poreza na zemljište ? Čitam te zakone pa to nemreš skužiti da se na trepavice postaviš. Ili nisam našao pravi članak.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Kad sam već tu nakon dugo vremena, da se pohvalim da sam i ja povećao okućnicu kupivši vinograd nekih 1000m2, cijena bajoslavna, da o njoj niti nebih. Kupljen čisto zato što mi je uz dvorište.
 

Nai

Aktivni član
Tu od
11 Pro 2019
Poruka
172
kod nas je zadnje prodano po 10,000e, al je bilo u komadu...nekoliko jutara.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E ti si sad sve reko...kolko jutara,nije isto 2 ili 4 za 10 000 eura?!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
A eto kod nas kj se može kupiti za 2500 eur a i za 6000 eur. Ovisi kakva je i di se nalazi parcela. Većih komada nema.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
Dečkovi, dajte molim lijepo kad pišemo o cijenama zemlje, stavite i lokaciju, jer svi kod svog nicka to nemamo...
Znamo da je Dalmacija priča za sebe, ali i na kontinentu variraju cijene od područja do područja.
Eto, za primjer, meni piše da sam iz Karlovca, ali cijena zemlje od moje strane prema Ozlju, i cijene prema Dugoj Resi ili Slunju, Ogulinu i pogotovo Vojniću su kao da su na drugim kontinentima, a ne 20 km zračne linije...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,150
Okolica Petrinje 700-1000€ ral. Bolja zemlja uz glavnu cestu 2000€ ral.

Brdski kraj, puno parcela je zaraslo, a uz to i dosta kamena na 15-20cm dubine. Putevi do parcela zarasli i uski..
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Ja plaćam 2 kn po m2. Ponekad ubodem neki komad ali teško je išta kvalitetno kupiti... Velika potražnja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kod nas je dosla ral vec do 5000 eur, Podravina.
Ja sam spreman dati do 2000 eur za ral, preko toga ne znam bas.
A i ne trzi se bas zemlja kod nas, obraduje se svaki kvadratic, gdje god se moze traktor okrenuti.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Koliko dođe zapuštena poljoprivredna zemlja po m2, sa drvećem, niskim raslinjem. Znači za pola hektara bi trebalo cirka 5-6 tisuća kuna da se očisti sa bagerom. U brdskom dijelu, Karlovačka županija.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,540
ak je tak, možda do max 5 kuna po kvadratu...
u ravnici kod mene računaju ral bolje zemlje uz rijeke 10 000 eura otprilike...a ono što je dalje od vode i teža zemlja, oko 5000 eura za ral...
sve ovisi koliko to treba kupcu, i koliko se prodavatelju žuri... :unsure:
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Šta nije niža cijena? Informacija sa interneta: "Tako je npr. prosječna cijena oranice u kontinentalnom dijelu Hrvatske (podaci za 2018.) bila oko 3.200 €/ha" Cijena poljoprivrednog zemljišta 2022.

Znači pol hektara bi bilo oko 1600 eura. S obzirom da je to šikara i šuma možemo to prepoloviti i cijena bi bila oko 800 eura pola hektara, hektar oko 1600 eura. Uz to zemlja je teška i brdski je kraj pa bi i tu mogli malo spustiti cijenu recimo 600 eura pola hektara. Gdje griješim?
 

Najnoviji postovi

Na vrh