• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
krumpir - 6kn
pomidor - 14kn
paprika - 20kn
krastavac - 8kn
tikvica - 8kn
mahuna - 24kn
salata (kristal,putarica)- 8kn
salata crvena(kristal,putarica,hrastov list) . 12kn

to je asortiman koji prodajemo na tržnici i cijene su od jučer. Nama konkurenciju rade dalmatinci koji dovoze i prodaju na tržnici po nižim cijenama ali su kupci spremni platiti više za svjež proizvod. Mislim da cijene neće bitno pasti do kraja mjeseca(dok ne počne vanjska roba)
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Ma taj grašak je nezgodan.... kada šverceri dovuku iz Zagreba onda zna biti i 10 / 30 kn, ali kada ga ima svega par proizvođača i koja babica onda su cijene ovakve..... ispod 10 ja se ne sječam da je bio u zadnjih 5 godina, možda na kraj sezone, ali ove godine eto tek sada dolazi polako..sve kasni
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
krumpir - 5kn
pomidor - 12-14kn
paprika - 16-20kn
krastavac - 8kn
tikvica - 8kn
mahuna - 20kn
salata (kristal,putarica)- 10kn
salata crvena(kristal,putarica,hrastov list) . 12kn

mpc na tržnici
još uvijek se cijene drže a tako će biti dok ne počne berba vanjske proizvodnje.
mahunu beremo u plasteniku, niska mahuna (žuta i zelena olovka) i visoka zelena plosnata mahuna. Ove godine je hit - ima dobro cijenu jer je nema u ponudi.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Jeli zna netko tko je dobavljač krumpira za Plodine, danas vidim svi kupuju krumpir po 3 kn, na izgled nije loš, debeli s crvenom zemljom koja je na njemu. Mislim da lokalni proizvođači nemaju šanse pored trgovačkih centara.
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
@bhorv: zapadna obala Istre i Dalmacija imaju zemlju crvenicu ali gdje god da se vadi cijena otkupa je 1,70-1,90kn po kili - na rubu rentabilnosti(ovisno o prinosima). Mi ga vadimo (ne za plodine) po 1,80kn+pdv a prinos nam je trenutno 50t/ha što je pozitiva.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Ljudi kakva je kod vas cijena paprike na tržnici,u Brodu pala na 6 kn ,nikad u ovo vrijeme nije bila po toj cijeni,i što je još zanimljivije šverceri srušili cijenu,di su je nabavili i po kojoj cijeni
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Eto da znam gdje su je i pošto nabavili da je prodaju po 6kn. Takva situacija je sigurno i u vukovaru, vinkovcima,osijeku...

Kod mene cijene
paprika-10kn
rajčica 8
krastavac 5

Gdje je sad konzum da se hvali paprikom po 17 kn i rajčicom po 11, bitno da je početnu cijenu srušio.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
To je dobra cijena...:(devil):eek:vaj vikend u Karlovcu je paprika bila 5,00kn/kg,a paradajz 4,00 i 5,00kn/kg...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Vjerujem, bio sam na puno tržnica u svom okruženju i znam da ti u takvim uvijetima ne pomaže ni kvaliteta, jednostvno moraš biti u cijeni inače vraćaš robu kući (što s većinom povrća ne dolazi u obzir,a i nisam na to navikao). Prošle godine isto početkom 7. mjeseca otišao u VK na tržnicu jer sam imao nešto viška robe, pa to je bila katastrofa, vratio sam 2 kutije kući jer nisam dao ispod 5kn.

Inače zadnjih tjedan dana je i najveća navala za paprikom, a za rajčicu da ne kažem. Dobro je dok konzum ne kreni sa svojim akcijama, jedino oni imaju pravo za dizanjem i spuštanjem cijene kako im prdne, mi proizvođači na to ne smijemo ni pomislit i čim smo se neka akcija pojavi, odma komentari u konzumu je tolko i tolko. Lijepo onda odite tamo i vidite, možda je akcija već prošla. Takvi su mi najmanje dragi jer čim skoči cijena u konzumu kao što je sad, više se ne žale.
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
kod mene sve po 10kn,za sada dobro
1404142170-1500-x-1125px-WP_20140630_001.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
802
Tržnica Dolac, Zagreb - oko podne

Krumpir 4 - 6 kn/kg
Paradajz 7 - 10 kn/kg
Kelj, zelje, brokula 4 - 5 kn/komad, brokula 15 kn/kg
Paprika 5 - 10 kn/kg , ljuta 30 kn/kg
Mahune 15 - 20 kn/kg
Češnjak 2 kn glavica, 30 kn/kg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
u lidlu od četvrtka krumpir 3 kune...:mur:

opet netko ruši cijenu...:icon_cool:
 

laxamporec

Novi član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
3
OSIJEK
Rajčica-7,00-10,00 kn
Paprika - 8,00-10,00 kn i od 1,00-2,00 komad
Krumpir - 3,00-4,00 kn
Luk - 5,00 kn
Patliđan - 15,00-20,00 kn
Češnjak - 1,00-4,00 kn komad
ostalo neznam jer ne pratim, zato jer trenutno drugo nemam!!!!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sad meni nije jasno šta se to sa cijenama događa.Paradajza nema,neće ga biti ljudima po vrtovima,većinom svima u mome kraju propada,suši se,paprika još nema u nekim količinama koje bi zadovoljile kućne potrebe.Na Žitnajku je trenutna cijena paradajza ns veliko šest kuna.Paprike isto šest kuna,bruto roba.Nerto ispada sedam.I kako onda prodajete ne malo na šest,sedam kuna,pobogu jel to netko nema mozga ili šta se dešava.Sada kad je prilika uzeti neku kunu,ponašate se ko pijani miljarderi,a kada bude zagušenje sa robom,kada bude svaka neiskusna mlada gazdarica imala u vrtu za nadjeliti svu rodbinu,pošto ćete onda davati svoju muku?

Paradajz - od ponedeljka - 10 kn - do ponedeljka - 12 kn.
Paprika - od ponedeljka - 12kn - do ponedeljka 15 kn
Salatari -7 kn
Kornišoni -12kn,i to većinom druga klasa,jer ih puštam da prerastaju tako dugo dok se izričito za cijenu prve klase neće tražiti proizvod prve klase.Oni veliki,za salatu kornišoni - 10 kn.Ne prodaju se neke velike količine,petnaestak - dvadesetak kila dnevno,ali više mi nije niti potrebno.Nisam ih niti sadila više nego ih mogu komotno prodati.

Imala sam dva puta viška paprike,sveukupno osamstotinjak kila koja je otišla na veletržnicu po više od duplo manjoj cijeni.I to mi je krivo što sam imala.U ov vrijeme,kada još ema vanjskog paradajza u maloprodaji ga davati na šest kuna je bedastoča.Ja ga berem i sitnog i krupnog zajedno,na klupi je pomiješan i prodaje se sve po istoj cijeni.I paprike isto tako.jedino ako ostane nešto neprodane,treći dan,slučajno,kada omekani,ide na sniženje - evo sam tako do sada prodala osam i pol kila.
 

Najnoviji postovi

Na vrh