• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene na tržnicama

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Tak i meni izgleda da je kod Meduze. Ha budem onda tamo išao po karfiol. Pošto kod tebe Darijus? :smile:

Šta se ostalih cijena tiče Slavonija- srednja Hrvatska. Ja već 2 godine pričam ljudima da ne razumijem zašto proizvođači iz Slavonije ne prodaju voće i povrće kod nas. Natrpat u kombi i doć par puta tjedno k nama ili prodavat preko nekoga. Nisam mogao vjerovat kada je Kontam pred koju godinu pričao kako je kod njih breskva i nektarina u Mercatoru po 3 i 4kn a kod nas su bile po 10kn. I onda opravdavaju cijenu prijevozom, pa spakirao bi palete i poslao Agitom a ja ljepo na vlak.
 
Posljednje uređivanje:

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
e danas se malo išlo na trznicu,stigla salata ,luk,špinat,cijene super vezica luka 5 kn,salata i špinat 20kn
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
eto, danas u Karlovcu vezica luka bila 10 kn...i nestalo do 10 ujutro...
kroz dvorište mi prošao defile kupaca, a od luka niti l...
uništili nas centri skroz naskroz...:p:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
nisam rekao da sam ga ja računao 10 kuna, zaista je to previše...ali većina onih koji su ga platili 20+ kuna u nabavi je tako prodavalo...
moj je išao po standardnih 6 kuna dok ga je bilo...
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Pa što onda bacaš kost ljudima i dičiš se kako ide na tvojoj tržnici. Mislim ovdje iznosimo svoje cijene ne preprodavača, onda mogu i ja reći išla je salata po 20 a ja prodavao po 12kn. Samo što je po 20 išla pola baciš pola prodaš.

Ove godine je stvarno nestašica svega moj je išao po 5kn
salata 12kn
rotkvice 5kn
špinat 600g-4kn
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Darijus,doći će narod pameti,evo večeras sam se čuo sa prijateljicom na fejsu,ide na tržnicu u Bjelovar,danas je bila navala kod prodavača kao nikada,mladi luk ta vezica 5 kuna ,žena do njih prodala 1100 komada do podne,čak se tržio i onaj nepravilnog oblika,krumpir u rinfuzi išao po 3 kune,ovo su lijepe vijesti,dolazi narod sebi,još da nam poraste standard,ima da crkne Todorić i kumpanjerosi
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
samko, moja ideja je bila pokazati gramzivost trgovaca na mom placu, a ne dičiti se cijenom...
a proizvođača u Karlovcu na tržnici praktično nema...to što ima svoju domaću robu možeš komotno na prste jedne ruke nabrojiti...i još ti ih nekoliko ostane neupotrebljenih...
a to kaj kaže ajkula, e moj lega, nemaš ti pojma...
ovaj narod će već sutra sve zaboraviti i sve ide od nule...tak nam djecu od škole uče...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ma istina je Darijus,ali ja moju djecu više učim od škole,evo zakvačio sam se sa ravnateljicom zbog toga što ja moje dijete NE puštam u Mc Donalds u sklopu raznih izleta što škola organizira,a vjeruj mi da sada za Uskrs nisam nogom prešao niti jedan strani lanac niti Todorića,ne mogu si pomoći,ja sam dijete socijalizma ,nepopravljiv
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ok ali s moje strane darijus sečinilo drukčije, mislim ne trebaš se sramiti napisati svoju cijenu od 6kn već se ponositi njome.

Ajkula- ova godina je bila specifična a mi proizvođači ne živimo od jednog dana, to svi zaboravljaju. Da postoji određena doza poboljšanja koje je krenilo od prošle godine, postoji. Ali glavnina mušterija ili kupaca su prevrtljiva i čak glupa moram napisat. Jer kad dođe prekupac sa celerom iz konzuma sa poduplanom cijenom i kupe onda ne znam kako ih drukčije okarakterizirati.A svi trgovci su isti i vidiš ih d kilometra.
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
u brodu je u petak i subotu salata išlas po 12 kn,luk sam prodavo u petak po 5 kn vezicu a u subotu po 6,prodo do devet sati a u deset nije bilo više ni jedno pero luka ,kući mi je došlo najmanje sto ljudi u subotu popodne po luk,moro sam staviti veliki natpis NEMA LUKA,u nedjelju mi se poznanik s pijaca hvali kako je u subotu vidio sta se desava i u kauflandu kupio 50 kg luka i na pijaci za sekund prodo po 50 kn kg,a tetka isla još kasnije i neki tip (švercer)dila po 100 kn kaže red se uhvatio deset metara,asve u svemu na pijaci malo robe ja idem već četiri tjedna unatrag i prodam količine s kojima sam nekad stajo do jedan sat do 10 sati nekad ni maltu neplatim prodam prije nego ju pokupe
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
I jeli zavrsila igra sa flancima?

Kod mene situacija slična ko i prošle godine, 22.04. Ostao bez rajčica i ostalog trenutno još malo paprike ostalo.

cijene--
paprika bibic 40 i 60 rupa 2kn
rajčica amati 24 rupe 3kn
rajčica alianc i cristal 40 rupa 1.5kn
rajčica maraton 24 rupe 2kn
linda 2kn
krastavac darina 3kn 40 rupa
korall zki 40 rupa 1kn kom
raspires zki 2kn
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja to malo drugačije - prvi paradajzi pet kuna, kavi god da su. To je ono što ja sadim u plasteniku, pa mi ostane. I paprika isto tako.
Kupe oni koji imaju male plastenike. Druga ture, što sijem za te koji imaju male plastenike - četiri kune i jedno i drugo.
E, onda idem na tri kune i na tome sam maksimalno kolko mogu biti - dok mi takvii ko @samko ne pomrse račune - pa ja sada paprike prodajem po tri kune i paradajze po dvije - kakvi god da su, ali nijedan osim jednog nije hibrid,
I na toj cijeni ću ostati do pred kraj, a onda će biti , tamo oko petnaestog totalna rasprodaja ako šta ostane.
Imam još tisuću paprika i tisuću paradajza za prodati, i jedno sedamsto krastavaca, koje nitko neće dobiti ispod tri kune. Paprike će mi vjerojatno usfaliti, ali ne marim. Zapravo, imam još osamsto roge koje tek sada presađujem - sijano ono - za svaki slučaj - to ako se nešto proda dobro, ako ne - nikome ništa.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Znači minimalno suosjećanje s kupcima dok se u drugom smjeru očekuje maksimalno. Zanimljivo :icon_scratch:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
@Samko..ne slažem se s tobom.kako nije suosjećanje s kupcima?? Umjesto da plati 5 kuna dobar flanac, nek ga sam njeguje mjesec dana za 5 kuna..pa će uvidjeti da vrijedi najmanje 10 kuna..eto toliko od mene koji za svoje potrebe sam proizvodim flance, i nakon 45 dana njegovanja,,radijatori, prozor, sunce, zaboraviš jedan dan i hladan vjetar odnese moj trud.. a za 5 kuna po flancu mogao sam noge držat u horizontali.
 

Najnoviji postovi

Na vrh