• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cijene zitarica u zetvi 2008

K

kikoporto5820

Guest
ljudi moji nas svi jebu i rade od nas budale žito če još malo počet a nigdje nitko nezna cijenu danas čujem od tetka ima poljoprivrednu ljekarnu da če ovih dana gnojivo iči 20 % gore čuo sam od pouzdanog čovjeka na vrhu HSS -a je da če biti 170 kn ***** ja tu cijenu na ove cijene repromaterijala ako nam nebudu platili barem 2 kn da treba otiči negdje u Zagreb zablokirati auto put ako mogi vani štrajkati zbog nafte možemo i mi za cijenu žita.
Neka se dogovore udruge seljaka idemo napraviti dar mar pa nek vide da nas ima.
 
K

kikoporto5820

Guest
gdje ste ljudi žetva je počela a nitko ne priča o cijeni jadno je to :x
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
evo da vam kazem:
navrsio sam 6,3vagona jecma i danas na radiu kazu cijenu ulj repice 3,5kn i kazu cijenu jecma 1,2 a kao za zito se nezna!
Stari moj dobio slom zivaca i zvao radio djakovo da pita odakle im ta informacija.
Kazu oni to je neki Pasko i dakovstine rekao ali kao nije 100% sigurno!
Kaze moj stari:
Pa nemojte bit ludi,dezinformirate javnost!Prosle godine bio 1,10 lipa a sada 1,2...
a zna se da je jecam psenica +10% ....
ma sta da kazem...popizio sam.
i jos cujem sljedece:
U nas silos u djakovu je pocela dolaziti psenica (900 vagona) iz madarske,proslogodisnja i cijena je 1,2..tako kazu....
Koga da idem ubit?Sebe ili?
 
K

KRESO

Guest
ja sam čuo da će bit negdje između 1.60-1.80 kn za kilu u bosni je otkupljuju po 2kn tak da moja ide na skladištenje pa ako ništa drugo prodam ju bosancima po 2 kn ...tak sam lani prodao pšenicu po 1.08 i nakon mjesec dana dođe mi tip i pita jel imam 50 vagona on bi kupio po 1.60 kn i fura u bosnu ....
 
B

Bobo

Guest
I mi cemo takodjer skladistiti jer u najmanju ruku mozes biti na nuli... cijena nece sigurno padat, moze samo rasti.

tko ima mogucnosti da skladisti zrno, samo dajte, jer od predavanja na silos kao muhe bez glave NEMA NISTA...
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
96
koliko se naplačuje skladištenje po toni mjesečno?
Kalo, troškovi analize, ostali troškovi ako ih ima?
 
S

seljaček

Guest
cjena se još navodno nezna ječam je uvjek pšenica +10% a za pšenicu se špekulira sa nekih 1,80 kn ali niko neče prvi izač sa visokom cijenom usput prinosi i nisu nešto veliki vidim na poljima pšenice dosta se crni vjerojatno bolesti vjerujem da če več u 9 mjesecu pšenica dostić cjenu preko 2,00 kn
 
B

Bobo

Guest
Alen kaže:
Ratarstvo je izašlo sa cijenom pšenice 1,60 kn....

Ici ce ona jos i vislje... bar 1.80, iako ni ovo nije nesto lose...
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
kikoporto5820 kaže:
Bobo ako nisi znao da če se naše cijene određivati prema mađarskoj burzi na mađarsku cijenu če iči 15 % gore barem je tako Pankretič izjavio

u hrvatskoj se cijena stvara prema mađarskoj burzi, to je bilo na prvom programu hrvatskog radija, i tamo je cijena 1,28kn, a kod nas če cijena iči na 1,5kn i kažu to je to.
iz mlinara križevci kažu cijena pšenice u štruci kruha im sudjeluje sa 24% od ukupnog troška štruce kruha.
što se tiče deponiranja i prodavanja, to veliki neče dopustit, jer nitko neželi ko zna kak dosušenu pšenicu ko zna u kojem stanju i sa kojim štetnicima.
da malo produbimo temu
ako jedna prikolica pšenice naknadno dovežena i uskladištena sadrži štetnike, npr moljca il nekaj, cijela siločelija ali cijela siločelija mora iči na fumigaciju, jer je zarazila drugu tj zbog disanja štetnika se podiže temperatura , zbog povišene temperature počinje disanje žitarica tj klijanje, i tu su ogromni troškovi jedne siločelije, a prosječna veličine jedne betonske siločelije u velikim mlinovima iznosi 905m3, to vam je visine 33 metra valjak i 2,5 metara lijevak.
ali i da je pšenica ok , nitko nebude otkupljivao prikolicu po prikolicu.
a oko troškova uskladištenja vam ne želim govorit tak da mirno spavate, jer ima tu caka kod majstora tog posla i te kakvih, sve u svemu, sve je to nekak ko u zoni sumraka, svako vuče na svoju stranu, neki su jači pa bolje povuku.
neki su i zadnju kunu uložili u pšenicu i budu ostali dužni, dok drugi budu kupovali mercedese od otkupa pšenice, sve je to prljava igra u kojoj nemreš ostat pošten .
znam jedan podosta dobar primjer deponiranja pšenice, mlin bišćan u slovinskoj kovačici, tamo dopeljate pšenicu , il ju prodate, il deponirate ali onda podižete brašno za kuču il stočno, i to podosta dobro funkcionira i nitko se na to ne žali
 
K

kikoporto5820

Guest
Piše u agro glasu 1.50 da če biti a 1.7 gnojivo ide 20 % gore, mismo sa 1.50 u debeloj nuli minimum cijene bi trebo biti 1.80 - 2.20 to bi bilo nekako večini zadovoljavajuče
dajte ljudi čemo u prosvijede ako nebude 1.80
 
B

bok123

Guest
Kod nas Grubišno Polje, Zdenci ,Garešnica, ljudi međusobno trže ječam po 1,5o kn. Dosta je dobar urod, ali pošto
je svinjogojstvo kod nas u komi za očekivat je još veća ponuda , a znamo što to znači. :evil:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Ljudi, pomalo me i ljutite s tim cijenama od 2.20 kn. Zapitajte se je li to realno. Imate izvanredan poticaj, jednostavan posao i još bi htjeli ekstra zaradu. Kažem vam ja da trebate biti zadovoljni i s 1.80 ako se dobije. Dok ja za hektar povrća dobijem poticaj od 1.250,00 kn za hektar, dođe mi da zaplačem. Jedan proizvođač žita može dobiti duplo više nego ja koji recimo na hektaru paprike potrošim 2000 sati rada. Ima li to smisla? Nemojte mi slučajno pričati o tome koliko se zaradi, jer da sijem žito i potrošim toliko sati, zaradio bih puno puno više.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,093
majstore moj nemoj da te ljuti nasa mogucnost zarade koju nismo imali proslih godina!
Ako ti bi zaradio na zitu po 1,5 sij zito i prodaj ga po tome i suti!!!
nevolim kada netko gura nost gdje mu nije mjesto!
Jel znas ti da jedan prosjecan traktor kosta 50eur..a kombaj 100 000eur....Al nemoj mi sada reci da mogu kupiti i polovan jer zasto da mi odredujes nesto losije od moje zelje??

A to sto mi dobivamo poticaj ..to se ne treba racunati u cijenu psenice nego to dobijemo jer je to po uzoru na druge zemlje i sa time se potice proizvodnja a sa time se nezaraduje!
Zatoo se zove poticaj a ne zarada!!!

I nije jednostavan posao...ko ce nama platiti dusevnu bol jer strahujemo od loseg vremena ,,tuce,.,suse...
uzmi sve u obzir pa komentiraj!
 
A

Alen

Guest
Imate poticaj. Cijena od 1.60 kn je sasvim dovoljna za ječam.

Tko je kriv našem seljaku što hoče voziti traktor sa klimom i raznoraznim elektronskim dodacim koji koštaju više od same mehanike na traktoru. Hočete komfor pa ga i platite! Ima i jeftinijih traktora koji nekoštaju toliko puno ali nemaju baš takav komfor....

Ako ja na malo imam zaradu od 1000 kn po rali ječma sa cijenom od 1.60 kn onda nevidim zašto se toliko bunite vi koji imate na stotine hektara ječma ili pšenice.

Budimo realni i skromni. Seljak živi od zemlje i svatko kome je to primarna djelatnost bi trebao imati vremena i dva dana duže raditi na polju sa upol jeftinijim traktorom.

Ne zaboravimo da izreka: "Štala gradi kuču" i dan danas vrijedi samo trebamo pametno raditi i pametno ulagati.

zsolin kaže:
I nije jednostavan posao...ko ce nama platiti dusevnu bol jer strahujemo od loseg vremena ,,tuce,.,suse...

A jel si čuo za osiguranje? Kolko ja znam da država sufinancira osiguravanja pa nema razloga da se ne osigura.

A i bogec je napisao pametno o hranjenju stoke... Zato pamet u glavu i budite skromni!!!
 
B

Bobo

Guest
Tvrdim da 1.50-1.60 pokrije sve troskove sjetve!

A sto se tice poticaja... vi bi htjeli ZARADITI neke novce i jos da vam poslije sjedne POTICAJ?!? NECE MOCI!!!

Uvijek gledamo da nam ostane cist poticaj, jer nemamo ni svoj kombajn, niti neke prikolice da mozemo samo voziti na silos. Uvijek oko 5-6 jutara sijemo zita/jecma i uvijek je zarada bila cist poticaj+jos malo sa strane. Uopce se nemam zasto zaliti, a ovi sa 2.20 me nasmijavaju... Stovise, tuzno je uopce ocekivati takvu otkupnu cijenu. Pa isplati se prije uvoziti iz Madjarske, nego placati 2.20 u Hrvatskoj.

Da imam svoj kombajn, gdje bi mi kraj bio? sad je 450kn/jutro, a ja za tih 450kn natocim goriva u svoj kombajn i povrsim svoje. U IDEALNIM okolonostima trosak vrsidbe=NULA. A da imam kombajn, imao bih i svoju prikolicu s kojom bih sam vozio i to je to. Skinem dodatnih 5-6 jutara usluzno i ispadne da je zarada FANTASTICNA.

Da otkupna cijena NEKIM CUDOM i bude 2.20, poceo bihi ozbiljno razmisljati o otvaranju firme IMPORT-EXPORT i uvoziti zito iz Madjarske... LOVA DO KROVA ;)

1.80 je vec optimizam, a 1.60 je sasvim dovoljna cijena, i ne vidim razloga za pobunu, posto si normalni ljudi poticaj racunaju kao zaradu neke vrste. Ako ga vi ne racunate pod zaradu, sto ga onda uzimate?
 
S

seljaček

Guest
dragi seljaci nemojte slučajno da ostvarite ekstra profit na visokoj cijeni žitarica i ako vam se ponudi kojim slučajem 2,20 kn nemojte prihvatit jer mi smo ipak seljaci koji samo trebaju radit i ne pitat za plaču posebno me veseli konstatacija da se može kupit i jeftiniji traktor da može pa bi volio vidjet te mudrace da provode po 12 pa nekad čak i 18 sati dnevno u traktoru dali bi im bila želja kupit kineza ili IMT- a sa kabinom a da ne govorim o pouzdanosti recimo ja sam danas proveo 12 sati u svom dajcu balirajuči popslije sam nahranio 30 krmača i150 bekona i sad došao u kuću pa mi onda neko kaže uuuu previše je 2 kn za žito ili gled ga kupjo novi traktor za takvu količinu rada u državnoj službi imao bi mjesečnu plaču od 10000 kn, a ovako jednom u godini za pšenicu dobijem bruto iznos 120000kn za 75000 kilograma pšenice kolika je tu zarada
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
zsolin kaže:
majstore moj nemoj da te ljuti nasa mogucnost zarade koju nismo imali proslih godina!
Ako ti bi zaradio na zitu po 1,5 sij zito i prodaj ga po tome i suti!!!
nevolim kada netko gura nost gdje mu nije mjesto!
Jel znas ti da jedan prosjecan traktor kosta 50eur..a kombaj 100 000eur....Al nemoj mi sada reci da mogu kupiti i polovan jer zasto da mi odredujes nesto losije od moje zelje??
A to sto mi dobivamo poticaj ..to se ne treba racunati u cijenu psenice nego to dobijemo jer je to po uzoru na druge zemlje i sa time se potice proizvodnja a sa time se nezaraduje!
Zatoo se zove poticaj a ne zarada!!!
I nije jednostavan posao...ko ce nama platiti dusevnu bol jer strahujemo od loseg vremena ,,tuce,.,suse...
uzmi sve u obzir pa komentiraj!

ovako sami naziv i namjena poticaja je razvoj poljoprivrede, da bi si ti kupio fini traktor, a ne da krpaš dugove s njim i svi ostali, to su novci za razvoj, a sad je druga priča što je rijetko ko od poljoprivrednika i uspješan menađer u tom svemu, ok pririda može sve zeznit, ali u 99% slučajeva još se drže svi principa stare tehnologije koja je ziheraška i neprofitabilna u večini slučajeva.
racionalizacija troškova vam je u tunguziji i još pet koraka dalje, bacanje umjetnog eto kad se ima vremena il bio sam na svatovima ne prolazi, bacanje u krivoj fazi ima krivi efekt, kad se kupuje sjeme pšenice gledate na što jeftinije da prođete, ne gledate generaciju sjemena, a o tome sam vam pričao jer sad svaki pik proizvodi sjeme, bla bla bla.
nikakvi deponiji nebudu funkcionirali, jer to veliki ne žele, budu uvezli pa nek si seljaci međusobno trže, ja tebi ječam ti meni pšenice i tak to.

ima jedna rečenica po kojoj če čobanković ostat zapamčen, glasi nekak ovako, pa kaj bi vi htjeli za deset dana rada na polju zaraditi za cjelu godinu od jedne kulture, a stočari rade cjele dane i apsolutno svaki dan, znači iz navedenog proizlazi KOLKO RADA TOLKO PARA :!: :!: :!:
pšenica je sezonski posao ia kao takova nije dostatna da bi se samo od nje živjelo.

PAZI OVO cijena smjese za krave sa pdv i to dobre ima za 2,30kn , znači vi bi cjenu jedne kulture veču od smjese u kojoj su kud i kamo skuplje komponente i kompliciraniji tehnološki postupak.

ZSOLIN ovo kako si omalovažio CABAGEA i njegov rad je jako nisko, i vidi se da nemaš baš previše iskustva u poljoprivredi, povrčarstvo je među najtežim granama sa največim ulaganjima, on ima sigurno 50 puta veča ulaganja od tebe i 10000 puta teži rad od tebe, a on isto strepi od nevremena, a da znaš kolko košta pravo sjeme povrča, mislim da bi na guzicu sjeo i ispričao se CABAGEU.

ko što večina kaže 1,6kn je čistam dobra cjena jer če i prinosi biti dobri, a ja vam želim i više od toga da si kupite što vam je potrebno
 
K

KRESO

Guest
ja sam našao skladištenje po 100kn mjesečno za vagon pšenice i mislim da je ok cjena
 

Najnoviji postovi

Na vrh