• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

cirkular za traktor

agregu550

Novi član
Tu od
19 Sij 2014
Poruka
21
Pozdrav,imam pitanje,naime htio bi povećati broj okretaja na svom traktorskom cirkularu pa sam mislio ugraditi multiplikator,zanima me jel bi to bilo izvedivo.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neki multiplikatori mijenjau smjer vrtnje, tako da trebas na to paziti, naci odgovarajuci omjer prijenosa, smjer vrtnje , sve to ustimati, cini i se jednostavnija varijanta sa vecom pogonskom i manjom remenicom na osovini cirkulara,
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
neki multiplikatori mijenjau smjer vrtnje, tako da trebas na to paziti, naci odgovarajuci omjer prijenosa, smjer vrtnje , sve to ustimati, cini i se jednostavnija varijanta sa vecom pogonskom i manjom remenicom na osovini cirkulara,
nema veze , okrene pilu pa pili s druge strane .


DA , bilo bi izvedivo samo treba paziti na snagu :icon_e_ugeek:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ipak je bolje i jeftinije ubrzavati remenicama, zamisli samo kad drvo zaglavi a nema remena da proklize
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti ako se pila kontra vrti i matica mora biti kontra (navoj) .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
zašto , nekad je na auta bila vijci s ljevim navojem na jednoj strani , pa ne vidim od kad se od toga odustalo da ispadaju kotači .
 

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
799
Zanima me ima li tko od vas iskustva s kružnom vidia pilom marke STAL. Naime sumnjiva mi je cijena jer ta pila košta 30 kuna više od kordunove obične.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam osječki cirkular pila je 500 mm navoj je lijevi trebala mi nekakva greda a mogel sam ju piliti sa kontra strane (zima snijeg ) i okrenul sam pilu kontra i pilil sa traktorom u rikvercu preko brzina na 4 metra duljine tri put mi se otpustila matica koja steže pilu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ti je osovina napravljena kak treba tj. da se prirubnica ne okreče na osovini ne bi ti se to dešavalo .
Da samo unutarnju osiguraš od okretanja možda bi bilo dovoljno da se to više ne dešava
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma nebudem ja ispravljal Mio Standardove proizvode a i ne koristim ga 5 Stilovki odrađuje sva drva u šumi j,,,,, takav Osječki stroj .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na štilovkama su to bolje napravili , stavili su seger pa se može okretati na obje strane
 

Tomo1987

Član
Tu od
4 Kol 2010
Poruka
616
Imam osječki cirkular pila je 500 mm navoj je lijevi trebala mi nekakva greda a mogel sam ju piliti sa kontra strane (zima snijeg ) i okrenul sam pilu kontra i pilil sa traktorom u rikvercu preko brzina na 4 metra duljine tri put mi se otpustila matica koja steže pilu .

A da maticu malo pecnes aparatom, pa mos vrtit u obje strane...:(rofl):
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
pozzz forumasi!!!! evo posto planiram da pravim cikular za traktor odlucio sam da potrazim savjete i pomoc bas ovde!!! od materijala imam osvinu sa remenicom i remenicu veliku sa kardanskom osovinom znaci trebam napraviti kostur centrirati remenice i kupiti zagu! precnik velike remenice je 44cm a male 13cm a razmak izmedju njih je 5cm od oboda jedne do oboda druge(ako sam dobro izmjerio). povezuju ih 3 remena 17x1550.(ako ste razumjeli sta sam napisao,ako niste recite pokusacu objasniti bolje). e zanima me da li se od toga uopste moze napraviti neki cikular koji bi rezao grane oko 10-ak cm debljine i manje uglavnom tanke stvari ponekad neku letvicu prerezati i tako!?? lp!!
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
cini mi se da ce biti spor, ili veca pogonska ili manja na osovini cirkulara, koji traktor bi to gonio, koliko okretaja na vratilu trasktora ces imati.
 

nemanja

Novi član
Tu od
14 Sij 2014
Poruka
28
za pogon bi sluzio imt 539 .znaci traba manja remenica na osovini zage(kolikog precnika otprilike da bi traktor mogao da radi na oko 1000-1200 o/min) i koliko velika zaga bi mogla da ide na njega?? lp!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
e sad pisalo se ovdje na forumu koja obodna brzina pile treba da bude, mozda cak u ovoj temi, vrati se nazad pa citaj, kad nadjes taj podatak izracunat cemo ovisi koji promjer pile ces korisiti izracunat cemo potrebne okretaje pile, a dfalje prijenosne odnose, uzimajuci u obzir da je optimalno da radis motorm na nekih 900 okr/min, to je otprilike 250 okr/min vratila. Dalje cemo racunati promjere remenica.
 

Najnoviji postovi

Na vrh