• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Cisterne

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Koliko dugo ti traje punjenje iste?

Kad jednom nabije pritisak zar nemoze odrzavati isti na manjem gasu?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Napuni za minutu. Pa mora stalno držati pritisak da sve dobro radi. Mogao bi smanjiti malo gas, ali šta to znači ništa..
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
500
Ja bi to spojio na kompresor ak ima traktor, da pumpa zrak u cisternu, naravno regulator pritiska da nebi bio prevelik tlak i nek zrak istiskuje vodu van... da ti pumpa bzv ne vrti...
Jel bi to uopce islo tak?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Moram otvarati cisternu da ju malo ocistim od taloga, e sad me zanima jel moram onu gumu s cim namazati da bolje dihta ili da samo zatvorim vrata, zavrnem sarafe i to je to?
 

kicox

Novi član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
26
Pozdrav... Nedavno sam kupio cisternu Bauer 2200L pocincanu i posto nemam iskustva oko cisterni zanimaju me neke stvari..naime primjetio sam da previse baca ulje na onaj njezin kao auspuh, sto bi moglo biti uzrok tome? Da li mozda previse ide ulja na lopatice?Unaprijed hvala
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
Viša kategorija cisterni, više modelnih linija.
Kod skupljih modela automatsko elektronsko mijenjanje pozicije voznog trapa sa cestovnog u rakov hod.

 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pozdrav...
koliki pritisak u barima prosjecna cisterna moze izdrzati.
imam onu Streu-mix od 3000l i htio bi na nju prikljuciti top za navodnjavanje koji bi htio oko 5,5-6bar i 900l/min
pritisak bi nastelao sa onim sigurnosnim ventilom, ali ne znam do koliko smijem ici.
naravno sve to moze i manje ali onda ce krug topa biti manji
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Ja mislim da budeš potrgao cisternu s tim.. Ja sam sa istom navodnjavao sa raspršivačima, ali tu pumpa vrti 30min u komadu, grije se dosta. Gas na traktoru je bio oko 1000 o/min.
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
ma da...u medjuvremenu sam saznao da nista od toga...mora biti zasebna pupa na kardan, koja bi vukla iz cisterne i gurala vodu na top
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Imam jedan veliki problem na Creini 5300l... Pumpa je Mec 500. Dešava se to da prilikom pražnjenja na vatrogasno crijevo gubi tlak nakon nekih 5-6 minuta i kardan krene preskakati jer ima lamelu (od berača). Za to vrijeme izadje 70% cisterne.

Inače punim jedan spremnik visine cca 4m na vatrogasno crijevo koje je spojeno na raspršivač i ulaz 6". Pumpu smo rastavljali, ali sve je ispravno.. Osjeti se lagano miris lamela u pumpi.. Gas na traktoru mi je na leru, do max 1000 o/min, kardan 540. Tlak ne dodje ni do 1bar. Podmazivanje je odlično, ulja ima, kapa stalno mozda i previše jer baca na odušak.

Zna li netko šta bi mogao biti problem? Sigurno 10 tura sam odradio bez brige i zadnje dvije nešto ne štima.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,143
Evo da sam sebi odgovorim.. U razgovoru sa serviserima ta pumpa ima jednu lamelu koja štiti od preopterećenja. Nalazi se gore ispod klapne. Kod dužeg rada pumpe ona se aktivira..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Imam problem sa cisternom, tj sa osovinom i kotacom.
Jucer mi se otpustila matica na osovini, zdrobil lezaj i skoro otpal kotac pod punom cisternom.
20211123_174126.jpg

E sad, jel ta osovina ostala ispravna ili ju je kotac bez lezaja pojel, jel sam ju vozil tak nekih 500 m?
Muci me ovaj zaobljeni dio na osovini, a nikad do sad to nisam rastavljal niti znam kak to izgleda.
Koji lezaj tu uopce ide, cisterna je Streu-mix, gume ima 11.5, one vece balonke?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Kad bi imal vremena, najbolje bi bilo kad bi mogel nekog naci da mi to slozi, jer bi cisterna vec popodne trebala biti u pogonu.
A ja trenutno berem kukuruz..
 

Najnoviji postovi

Na vrh