• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

Jezerce

Novi član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
22
uf, evo danas se oprasila krmača, rodila je troje i jedno mrtvo i cijelo popodne je imala groznicu i nešto kao trudove pa smo veceras zvali veterinara....meni je bilo čudno da ih je samo četvero pa sam mislila da su ostali unutra, veterinar ju je pregledao i rekao da je sve ok i da je to postporođajna groznica i da ce sve biti ok samo sto će imati krcato mlijeka a ovo troje to neće uspjet posisat pa kaže da trebamo musti..jeste li vi imali takvih iskustava? Dodala sam slike u album
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
uf, evo danas se oprasila krmača, rodila je troje i jedno mrtvo i cijelo popodne je imala groznicu i nešto kao trudove pa smo veceras zvali veterinara....meni je bilo čudno da ih je samo četvero pa sam mislila da su ostali unutra, veterinar ju je pregledao i rekao da je sve ok i da je to postporođajna groznica i da ce sve biti ok samo sto će imati krcato mlijeka a ovo troje to neće uspjet posisat pa kaže da trebamo musti..jeste li vi imali takvih iskustava? Dodala sam slike u album

Dali je krmača naparena kod vas ili ste ju kupili suprasnu?
 

Jezerce

Novi član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
22
Dali je krmača naparena kod vas ili ste ju kupili suprasnu?

Kod nas, imamo nerasta koga smo kupili u Slavoniji isto kad i krmaču samo iz različitih gospodarstva i nisu u srodstvu
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Kod nas, imamo nerasta koga smo kupili u Slavoniji isto kad i krmaču samo iz različitih gospodarstva i nisu u srodstvu

Ako nerast pari nekoliko krmača isti dan što je svojstveno "haremskom" načinu držanja znači kada je nerast stalno sa grupom krmača onda se događaju nekvalitetni skokovi i imate malo prasaca u leglu. Zato sam pitao dali je kupljena suprasna pod pretpostavkom da je iz takvog načina držanja svinja.
Možda nije bio kvalitetan skok kod vas. Skok pri kraju tjeranja npr.
Ne morate ništa izdajat. Najvjerojatnije će si prasci izabrati sise koje će sisat a u drugima će se nakon nekog vremena povući mlijeko. Da je opasno je ali će se vjerojatno to dogoditi.
 
Posljednje uređivanje:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kako se kreću cijene sprasnih nazimica sa papirima - markicom, a da nije pod selekcijom jer ne koristim poticaj.
 

Jezerce

Novi član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
22
Ako nerast pari nekoliko krmača isti dan što je svojstveno "haremskom" načinu držanja znači kada je nerast stalno sa grupom krmača onda se događaju nekvalitetni skokovi i imate malo prasaca u leglu. Zato sam pitao dali je kupljena suprasna pod pretpostavkom da je iz takvog načina držanja svinja.
Možda nije bio kvalitetan skok kod vas. Skok pri kraju tjeranja npr.
Ne morate ništa izdajat. Najvjerojatnije će si prasci izabrati sise koje će sisat a u drugima će se nakon nekog vremena povući mlijeko. Da je opasno je ali će se vjerojatno to dogoditi.

Hvala Dominik i necemo izdajat danas smo vidjeli da je sve u redu...malecki sisaju a ne vidi se nikakva upala vime je normalno....a to sto ih je samo 3 neka...mi smo zadovoljni...neki dan sam vidjela da se jedna mala krmaca parila pa ce biti toga jos....bitno da su zivi i zdravi..hvala jos jednom na savjetima
 
Posljednje uređivanje:

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Hvala Dominik i necemo izdajat danas smo vidjeli da je sve u redu...malecki sisaju a ne vidi se nikakva upala vime je normalno....a to sto ih je samo 3 neka...mi smo zadovoljni...neki dan sam vidjela da se jedna mala krmaca parila pa ce biti toga jos....bitno da su zivi i zdravi..hvala jos jednom na savjetima
Mala krmaca ili mala nazimica? Koliko mala u oba slucaja?
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Za prodaju je prvonagrađeni nerast na slikama.

vl. Dubravko Mikić 091/795-3329:
img6159d.jpg
img6160os.jpg
img6162d.jpg
[/QUOTE]
 
Posljednje uređivanje:

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Prekrasan nerast gazda Dubravko !!!!!!!!!!!!!!!!

He he he,jel fotograf ima kakvu proviziju radi ovako profesionalnih fotki,hi hi hi !!!!!!!!!!??????????
 

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Dominik hvala na ovim linkovima...

O ovako nečemu sam ja pisao, ovo nama treba, OK može i nešto skromnije...
Fondovi ostaju neiskorišteni,ono SAPARD, IPARD.... nitko da uzme te pare za recimo klaonicu i preradu autohtonih proizvoda.... ejjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj gdje smo mi od Španjolaca.............
 

Trnava

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
107
Prekrasan nerast gazda Dubravko !!!!!!!!!!!!!!!!

He he he,jel fotograf ima kakvu proviziju radi ovako profesionalnih fotki,hi hi hi !!!!!!!!!!??????????

Fotografu popust!!!!! :D::drink:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo malo Fajferica na zimskoj ispaši trave baš i nema ali za kondicija i čisti zrak dobro dođu
0b2e.jpg
 
Na vrh