• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

nikola75

Član
Tu od
16 Stu 2009
Poruka
210
Ha ha ha, ko ti je kriv što se ne educiraš,neznanje te ne opravdava pred zakonom...

Znaš kad je mene jednom zaustavila policija,ujesen dva dana nakon promjene satova, a nakon toga si dužan imati upaljena svjetla na autu preko dana, nemam svjetla naravno,opa zaustave oni mene, ja kažem pa od kada treba,pa od subote na nedjelju,u jebote kažem ja pa to je sad bilo,stvarno nisam znao,veli on meni vi ste kao vozač dužni to znati,neznanje vas ne opravdava a mene ne spriječava da vam naplatim kaznu, jbg baja mi opizdio kaznu na licu mjesta,pa sad ja vodim brigu kada treba palit svjetla, a kada ne...
Jbg ti si mlad pa te zanimaju neke druge stvari,e da te pitam koja ima najbolju pozadinu u Starom Petrovom Selu,ha ha ha, to sigurno znaš,ljisico jedna,ha ha ha....
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Da li je broj žiro računa onaj na pristupnici od PBZ(pristupnicu sam poslao u UCSS -13.1.2014).

Nemoj još plačati članarinu. Pristupnica se treba prvo verificirati nakon provjere sa HPA dali si upisan u Središnju bazu uzgajivača. Onda te ja kontaktiram i plačaš članarinu.
 

Jezerce

Novi član
Tu od
15 Ruj 2013
Poruka
22
Bok,
ja bih vas molila za savjet jer cijelo vrijeme razbijam glavu da li imam kakve koristi što imam svinje s papirima (osim naravno poticaj koji još nisam tražila a neznam ni dali ću)....imam dva mala nerastića još na sisi i malu nazimicu i uopće neznam dali da ih uškopim ili dam u testiranje jer šta ću s njima, di ću ih prodati, nisu dobri za moje krmače jer su u srodstvu...sve je to malo komplicirano. Za ovu malu nazimicu moram nabaviti novog nerasta s papirima ili da pustim da se međusobno pare ako je to uopće u redu?

eto tražila sam samo mali savjet ali očito niko nije pročitao moj post..ili??
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Poštovana kolegice kao što sam napisao u nekoliko predhodnih postova (koje su neki čitali a nisu razumjeli) uzgoj CCS svinje nije primjeren za vaš kraj jer se suočavate sa problemima koje polako već i sami uočavate. Kao prvo treba biti određena masovnost uzgoja da bi dobili određene selekcijske i uzgojne rezultate kroz duži period i naravno iz vas treba stajati selekcijska savjetodavna služba. Da ne dužim moja preporuka je; uzgajate nešto što su uzgajali vaši stari noni, od tih svinja nešto veće klaoničke mase nego kod nas na kopnu proizvodite vaše fenomenalne pršute i pancete šokole i sl delicije. Svako od nas treba raščistiti sam sa sobom što mu je cilj bavljenja sa uzgojem ne samo svinja već i drugih domaćih životinja. Evo dati ću vam vlastiti primjer bavim se kinologijom, uzgajam pasminu Bigl uz to što volim svoje pse oni mi donose određenu zaradu kroz godinu. Posljednjih godina tržište se zasitilo sa tom pasminom i sve teže je prodati štene stoga sam nabavio novu pasminu Akita Inu kojih u HR ima 20-ak te krećem sa uzgojem.Jedan od paradoksa uvijek sam lakše prodao leglo štenaca po cijeni od 1000-2000 kn kom starosti 2 mj nego utovljenu svinju ili odojke. Stoga pozdrav i sretno
 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Poštovana kolegice kao što sam napisao u nekoliko predhodnih postova (koje su neki čitali a nisu razumjeli) uzgoj CCS svinje nije primjeren za vaš kraj jer se suočavate sa problemima koje polako već i sami uočavate. Kao prvo treba biti određena masovnost uzgoja da bi dobili određene selekcijske i uzgojne rezultate kroz duži period i naravno iz vas treba stajati selekcijska savjetodavna služba. Da ne dužim moja preporuka je; uzgajate nešto što su uzgajali vaši stari noni, od tih svinja nešto veće klaoničke mase nego kod nas na kopnu proizvodite vaše fenomenalne pršute i pancete šokole i sl delicije. Svako od nas treba raščistiti sam sa sobom što mu je cilj bavljenja sa uzgojem ne samo svinja već i drugih domaćih životinja. Evo dati ću vam vlastiti primjer bavim se kinologijom, uzgajam pasminu Bigl uz to što volim svoje pse oni mi donose određenu zaradu kroz godinu. Posljednjih godina tržište se zasitilo sa tom pasminom i sve teže je prodati štene stoga sam nabavio novu pasminu Akita Inu kojih u HR ima 20-ak te krećem sa uzgojem.Jedan od paradoksa uvijek sam lakše prodao leglo štenaca po cijeni od 1000-2000 kn kom starosti 2 mj nego utovljenu svinju ili odojke. Stoga pozdrav i sretno

Bože dragi koja glupost.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Evo kod mene stigao prvi okot nazimnica 5 kom
hpojrrkg76tit17e1ri.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh