• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
92680633182603281335.jpg


47478483618361406220.jpg
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
ja sam pripušto css na landrasku i bude svašta ali ok

zanima me kakvi su ti odojci u odnosu na roditelje,prirast i kvaliteta[/QUOTE]

pa vidi ja sam zadovoljan i sa kvlitetom i svime a sad iskreno o prirasti nebi puno jel ne važem hranu ja samo hranim i u opće se ne zmaram kolk ko pojede ali fino napreduju
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,115
mislim kupiti nazimicu css(ne mora biti pod selekcijom) i križati s križancima landrasa i velikog jorkšira,da imam svinje za sebe koje će služit za kobasice
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
mislim kupiti nazimicu css(ne mora biti pod selekcijom) i križati s križancima landrasa i velikog jorkšira,da imam svinje za sebe koje će služit za kobasice

moj ti je savjet ako križanje onda krmača css a nerast durok tad ćeš imat sve tip top doit ćeš količinu a nećeš puno gubit na kvaliteti
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
Eto probali i fajfericu na ražnju,da razuvjerim kolege,prijatelje i samog sebe da to nije masna svinja,i gle zbilja nikad ukusnijeg odojka nismo jeli!!!


 

Dominik

Član
Tu od
11 Lis 2007
Poruka
520
Poštovani.
UCSS Fajferica organizira radionicu na temu "Osnovni administrativni i tehnološki procesi u proizvodnji CSS" koja će se održati 25.10.2014.( subota ) sa početkom u 10 sati na izletištu Blanje u Općini viljevo. Radionica je ograničenog karaktera odnosno za članove Udruge i one uzgajivače koji to žele postati. Sve informacije na PP i 099/6870-920.
 

stankec

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
18
Poštovani.
UCSS Fajferica organizira radionicu na temu "Osnovni administrativni i tehnološki procesi u proizvodnji CSS" koja će se održati 25.10.2014.( subota ) sa početkom u 10 sati na izletištu Blanje u Općini viljevo. Radionica je ograničenog karaktera odnosno za članove Udruge i one uzgajivače koji to žele postati. Sve informacije na PP i 099/6870-920.

:icon_kidra::icon_jook:
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Zanima me dali netko uzgaja crnu slavonsku za prodaju i dali moze zaraditi baveći se uzgojom crne slavonske ?Dali postoji poticanje uzgoja s strane drzave i kolika su to sredstva?hvala:(y):
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Bit je da pratim temu već duze vrijeme ali nema nista konkretno o prodaji i drzavno poticanju!nije potrebno okolisanje nego jednostavni odgovori onih koji se bave uzgojom i zarađuju i sto vrijedi da poticaj od drzave pise da je u nekom iznosu a nitko ga ne dobiva!
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Bit je da pratim temu već duze vrijeme ali nema nista konkretno o prodaji i drzavno poticanju!nije potrebno okolisanje nego jednostavni odgovori onih koji se bave uzgojom i zarađuju i sto vrijedi da poticaj od drzave pise da je u nekom iznosu a nitko ga ne dobiva!

Evo jednog članka zemljak, iz 2013. ali ništa se nije promjenilo barem koliko ja znam.http://www.vecernji.hr/slavonija/na...je-28-uzgajivaca-crne-slavonske-svinje-510129
A što se tiče prodaje živa katasrofa, ljudi nemaju novaca a kad treba platiti onda kukulele masne su pa cna dlaka pa malo mesa itd itd a kupac koji zna prepoznati kvalitet i pri tome da ima lovu je rijetka pojava. Ako bi mogao zaokružiti proizvodnju do finalnog proizvoda onda bi se mogao pokriti ali to iziskuje otvaranje opg-a sanitarne i dr inspekcije odgovarajuće objekte pušnice, sušare itd. ako te konkretno nešto zanima javi se na pp ja sam iz Siska
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Hvala Jajo to je odgovor kakav sam trazio jer me zanima iskustva ljudi koji se bave prodajom da zarade a ne hobiste koji gaje ljubav prema crnoj i imaju za svoje potrebe tu i tamo nesto prodaju!U svinjogojstvu sam već 10god. ali za druge sad bi krenuo sam a prica oko crne slavonske je jos nedorecena svi pricaju o njoj,kvaliteta mesa vrhunska, uzgoj malo troska jer jede malo a daje puno itd. a o samoj prodaji i profitu nista.Pa se pitam jel to hobi svinja ili profit svinja.Ali Jajo kuzi polemiku.:icon_kidra:
 

zokac1987

Član
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
73
A css ti je super pasmina,ogradiš ju u par kvadrata,na dan pojede par glisti i za 3 mjeseca imaš odojke od 30kg,pa gdje češ boljji profit!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh