• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Crna slavonska pasmina svinja

stankec

Novi član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
18
jel ima tko iskustava o isplativosti tovljenja bravaca CSS?u godinu dana koliko mogu dosegnuti kilazu?zatvoreni tov?na otvorenom?
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
Gledaj, ja radim kulen samo nekih 4 godine,nisam profesionalac u tome, kada sam tražio recepturu, sve su bile podjednake, a opet različite, bitno je da u kulen ide pravo meso, uglavnom leđni dio mesa i but, ja samo to stavljam, u 90 % recepata budeš našao da je omjer mesa i tvrde leđne slanine 9:1, u 10 % slučajeva stvljaju samo meso, od kraja do kraja, od sela do sela, od domaćina do domaćina. Ja stavljam omjer 9:1 i to je meni kulen... Od začina ide samo sol, paprika i češnjak.

kolega ti praviš babgredski kulen:drink:
 

tunja golub

Član
Tu od
10 Stu 2012
Poruka
57
He he he, ajde vidiš, poklopila se receptura znači sa Babogredskom !
Ako je-neka je, dobar je dok traje !

e moj kolega bolje bi bilo poklopit kaku babogredku pa što ti kažeš nek traje dok traje:(rofl):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Imam za prodati krmaču koja se treba prasiti krajem mjeseca i žensko prase oprašeno 7.mj. 2014. Krmača ima rodovnik.
 

Bjelovar65

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
10
Pozdrav!!!
Odnedavno sam nabavio crnu krmaču,a kasnije i nerastica za nju.On nije bio ni 45 kila kada je skocio na nju i sad imam leglo od sedam komada,pa me zanima sto vi mislite da li je ona cistokrvna ili ne.


 

Prilozi

  • 037.jpg
    037.jpg
    51 KB · Pregleda: 261
  • 084.jpg
    084.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 371
  • 047.jpg
    047.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 212

Bjelovar65

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
10
Da,da to je tata,on je iz Donjeg Miholjca,al nemaju papire ni jedan ni drugi.Neznam jel je to isplativo,neko mi kaze da je bolje ovak bez papira pa sad vise neznam ni sam.
 

tonka

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
148
Jel se može crna slavonska držati zajedno s 5-7 ovaca? Da li bi plac od 4000m2 jako izricala?
 

Bjelovar65

Novi član
Tu od
25 Sij 2015
Poruka
10
Sa koliko tjedana vi odbijate prasce od krmača,negdje sam čitao da se odbijaju sa osam tjedana pa neznam jel to previse,da krmaca jako ne bi oslabila.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Sa koliko tjedana vi odbijate prasce od krmača,negdje sam čitao da se odbijaju sa osam tjedana pa neznam jel to previse,da krmaca jako ne bi oslabila.

Uvijek od 8 tjedana, neće oslabit ako ju dobro hraniš,a i prasci s njom jedu.Nakon 2 mjeseca sise, budu lipi i debeli !
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pozdrav!!!
Odnedavno sam nabavio crnu krmaču,a kasnije i nerastica za nju.On nije bio ni 45 kila kada je skocio na nju i sad imam leglo od sedam komada,pa me zanima sto vi mislite da li je ona cistokrvna ili ne.



Po slikama drugih mislim da su čistokrvni.
 
Na vrh