• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 7207C

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
koja im je to fora ...a nema opruge ..hm

bilo bi tu viška dijelova da meni padne u ruke
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Opruge su na paknama i one otpuste pakne, tj. malo vrate klipiće natrag.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
opruga je uobićajno između klipova i gura klipiče van iz cilindra

http://www.jeeparts.co.uk/Jeeparts/product.php?productid=480&cat=0&page=35

brake_basic_hydraulics_wheel_cylinder.jpg
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Naručio kod Bolfa gumice, poslao mu mjere i slikao to sve skupa, 35 kn/ kom.
Nadam se da će to biti to na kraju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
220 kn, s time da su i manžete unutra. Sad moram ponovno tražit manžete.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Naručio kod Bolfa gumice, poslao mu mjere i slikao to sve skupa, 35 kn/ kom.
Nadam se da će to biti to na kraju.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Ja vjerujem da bude, prije nije bilo kod njega nekih reklamacija.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
E sad, o Bolfu sam svašta čuo.
Jučer naletim na poznanika koji je prije imao dosta mehanizacije i rekao mi je da kod njega ni slučajno ne uzimam. On je jedno vrijeme radio sa njime i po pitanju tih gumica za kočnice imao je samo loša iskustva.
Trenutno nemam baš izbora tako da ću riskirati.
Možda mi se posreći pa će to radit dobro.

U međuvremenu ću probat nabavit iz Njemačke org. gumice pa nek stoje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja pričam o Bolfu od prije 20 i više let. U to vrijeme je sve bilo dobro, ali ruku na srce imal je dobre proizvode.
Meni je radil od težih zahvata gumice za Minia i bilo je ok usprkos colnoj mjeri.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljujdi tehnologija ide naprijed , a kvaliteta unazad...tu ima jedna firma koja printa takve stvari ..ne znam u kojem matrijalu , ali ....
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja ti ga nebi preporučio da nije dobar.Znači gumice za pulsator iz dućana original westfalija duraju nama najviše godinu dana.Evo od bolfa već 4 ili više godina.A jeftinije od originalnih.E sad,oni rade po uzorku.Znači ako je uzorak loš onda ni proizvod nemože biti bolji.Taj čovjek je ili dao krivu mjeru ili loš uzorak
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
A kakav uzorak može biti od rabljene gumice nego loš.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ne mora biti loš ako je rabljena gumica.Druga kočnica je koliko sam ja skužio u redu,znači odnese tu gumicu.A i mjerio je klipić pa ni nemora nositi gumicu kad već ima mjere.Tu nema što zajebati.Druga stvar da nema ništa nego samo smrvljenu i raspadnutu gumicu pa da se po tome mora izmišljati kak bi to moglo biti,ili kak ljudi znaju krivo izmjeriti stvari pa su onda majstori,tokari i bravari krivi jer nešto ne paše.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Njemu dimenzije klipiča moraju sve govoriti, ionak ju nakon pečenja dorađuje.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Dobio je mjeru klipa u stotu, kako vanjsku tako i unutarnju gdje gumica sjeda. Dobio je i izgled gumice, kolko mi se čini baš i nije tolko rijedak. Istu takvu gumicu ima i čovjek u KA jedino drugih dimenzija.

Šta se tiče ovih problema koje je imao poznanik sa njime, odnosili su se na kvalitetu materijala.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Gumice su stigle, sve je složeno i koči. Jedino mi lijevi kotač hvata prije desnog i to dosta ranije, mislim da treba još odzračit malo desnu stranu.
Ako ni to ne pomogne onda ću stavit u funkciju onaj raspoređivač sile kočenja, odnosno izvadit ću one kuglice van.
Vanjske manžete sam stavio od IMT 558, jedino sam njih uspio normalno navući na cilindar, sve ostalo kaj sam našao je malo. Nisu baš ko orginal al poslužiti će svrsi.
1ce5990534d0073cd4f0badc40a39724.jpg
1fe18207202c03a1d200034f28818b63.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Po mojem to ni ne može kočiti ravnomjerno bez tog ventila.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Trenutno je dosta velika razlika u hodu lijeve i desne pedale, desna hvata tek pri kraju tak da mislim da još uvijek ima zraka u sistemu.

Trenutno imam drugu zanimaciju danas i sutra pa ne stignem sve

059d3d60f4f67bf58cf21f8b786b9f19.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 
Na vrh