• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz 7207C

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Šta i kako nariktat da radi fina hidraulika, treba mi za oranje?
e7b15458c4023838b79b342f9919585e.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Mislim da trebaš otpustiti ovaj lijevi šaraf, da omogućiš hod balansnog pera (kao kad na Universalu izvadiš onaj "čekić).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Tak si i ja mislim, no problem je kaj to ne mrda nikud. Zapeklo je jer vjerojatno nikad nije bilo u funkciji.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Torpedo je još imal jednu malu ručicu na poklopcu hidraulike koja se prebacivala za pos/draft.

Ovo probaj malo zagrijati nekom let lampom i našpricati sprejem. Možda i malo "zamoliti" čekićem :)

Naravno, osjet hidrulike radi na gornjim rupama, dok je na donjoj gotovo isključen...ili jednostavno postavi kotač na plug :(giggle):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Budem ga grijao, nema druge.
Mislim da ovdje nema te ručice, ima samo ručicu za uključivanje fine hidraulike i otraga gdje se toči ulje onu ručicu za blokiranje donjih poluga kod teškog transporta.

Ta fina hidraulika mi i nije toliko neophodna jer Lemkena 2*14 ni ne osjeti na 30 cm dubine. Samo bi htio da to sve bude u funkciji i da radi.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
To nemoj grijati jer češ popustiti tvrdoću opruge. Tu jednostavno nema što zapeči, kad otpustiš lijevi vijak opruga mora raditi. Ovaj imbus vijak u sredini ima poveću zračnost tj osjetno je tanji od provrta u opruzi kroz koju ide i tu nema šanse da blokira. Inače je ta opruga izuzetno jaka i potreban je velik otpor da bi je pomaknuo, no ne brini, plug će je sabijati bez problema.

Finu hidrauliku najlakše probaš da spustiš poluge dolje, upališ finu regulaciju, otpojiš ovu dugu šesterokutnu navojnu maticu i lagano prstom potiskuješ tu šipku prema unutra, simuliraš kao da se opruga sabija pa da ona gura šipku, ako poluge poskakuju znači da je sve ispravno, eventualno je potrebno samo podesiti na toj šesterokutnoj matici osjetljivost reagiranja hidraulika. Ako previše raspustiš maticu fina regulacija će kasniti, tj trebati će preveliki otpor da podigne poluge, a ako previše ušarafiš maticu nećeš moći pustiti plug duboko u brazdu, iako spustiš max poluge dolje, neće ići dublje od 20 cm u zemlju.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Neću grijat oprugu, samo ovaj gornji dio kud prolazi šeraf.
Probao sam ga danas popustit al jedva se pomiče, i to sa polugom od pol metra sam ga silio da popusti.

Ovaj srednji imbus vijak je tanji od rupe al je svega par mm glava odmaknuta od tog federa.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Probaj s onom desno maticom koju Torpedo spominje, pitanje je dali je taj dio uopče u samom razvodniku u funkciji.
Izvadi osigurač i probaj ručno da vidiš dali podiže poluge kad ju malo gurneš unutra.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Vidiš, nije loša ideja. Najprije probat i vidjet jel uopće ima svrhe mučit se sa vijkom.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nije to ideja nego se to tak i radi. To ti je kolega Torpedo napisal samo nisi ocito skontal na kaj on misli.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ma kod mene obično sve ide na teži način[emoji28]

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Mane, ne znam koliko je posla rastaviti to i šaraf onda otpustiti vani, na panku.
Najprije probaj ovo kaj su ti rekli, iako sumnjam da to ne radi, kad hidraulika diže i spušta.
Ideja s ovim šarafom je odlična, jer se njime može ograničiti hod pera i time namjestiti osjetljivost regulacije vučnog otpora.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Naravno da ću najprije probat ovak kak su @muha i @torpedo savjetovali.
Nadam se da je to ispravno jer to očito nikad nije bilo u funkciji, još ima tragova boje na navoju, eventualno ako je nešto u samoj hidraulici zaštekalo upravo zbog nekorištenja.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Nema kaj zaštekati, jer ak hidraulika diže i spušta koliko pomakneš ručicu, onda radi i ekscentar i sam razvodnik, jer radi regulacija položaja. Osjet sile radi samo korekciju regulacije položaja, kak i na svakoj drugoj hidraulici.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
2e499j9.jpg



29fp45j.jpg



31435u8.jpg


nemam vremena tražiti koju kodnu oznaku hidraulike imaš, no slike su samo za primjer da malo stekneš percepciju.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Znali neko dali na Agroluxu 60 ima grijač za palenje zimi, ja ga nigdje ne vidim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Probaj kontakt ključ okrenuti u lijevo, suprotno od kontakta.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Nemože ključ ulijevo, ima u upustvu za neke Agrolux modele opis za uključivanje grijača pomoću prekidača ali to kod mene nema, a nema nigdje na usisnoj grani grijača, ima samo jedan elemenat sa kablom na usisnom dijelu od plastike ali to je vjerovatno senzor vazdušnog filtera.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Kod mene okret ključa u desno je kontakt, nakon toga ide grijač i onda paljenje.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh