• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz-Fahr

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: DEUTZ FAHR

Evo još jedan dobar, najzanimljivije mi je kad pali:
[youtube:g25ufzo2]mcPz2YocIho[/youtube:g25ufzo2]
 
S

stocar

Guest
Re: DEUTZ FAHR

kakva je potrošnja recimo agrotrona 160 ks u usporedbi recimo sa claasom iste snage, navodno je deutz mal potrošač
 
B

baota

Guest
Re: DEUTZ FAHR

za koliko se novaca u hr moze kupiti novi df sa prednjim hidraulikom i kardanom jacine od 150 do 160 ps
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: DEUTZ FAHR

baota kaže:
za koliko se novaca u hr moze kupiti novi df sa prednjim hidraulikom i kardanom jacine od 150 do 160 ps
deutz fahr agrotron 155 sa osnovnom opremom je bio 75000 E sa PDV-om ja sam se raspitivo o njemu a sad neznam kolko bi bio sa prednjim hidrulikom i kardanom to mi nije potrebno pa nisam ni tražio cjene nazoveš pa pitaš kolko bi došao :mrgreen: :mrgreen:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: DEUTZ FAHR

bole kaže:
baota kaže:
za koliko se novaca u hr moze kupiti novi df sa prednjim hidraulikom i kardanom jacine od 150 do 160 ps
deutz fahr agrotron 155 sa osnovnom opremom je bio 75000 E sa PDV-om ja sam se raspitivo o njemu a sad neznam kolko bi bio sa prednjim hidrulikom i kardanom to mi nije potrebno pa nisam ni tražio cjene nazoveš pa pitaš kolko bi došao :mrgreen: :mrgreen:

Prednja hidraulika sa kardanom ti je oko 5000 eura sa pdv
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

stocar kaže:
kakva je potrošnja recimo agrotrona 160 ks u usporedbi recimo sa claasom iste snage, navodno je deutz mal potrošač
Agrotron 165 potroši do 210 l na dan ovisno o opterećenju, dok smo ove godine sijali repicu sa rotosemom potrošio je 130 l cijeli dan, ali je opterećenje bilo minimalno. A učinak ovisi o zemlji, u teškoj zemlji 5 - 6 ha na dan preorem.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: DEUTZ FAHR

tih 210 litara za kolko je to sati?
10? 12?

znači da bi neki prosjek potrošnje bio oko 17-18 litara pod teškim opterečenjem? recimo oranje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

skladistar kaže:
tih 210 litara za kolko je to sati?
10? 12?

znači da bi neki prosjek potrošnje bio oko 17-18 litara pod teškim opterečenjem? recimo oranje...
12 sati u oranju teške zemlje.
 
S

Simon1980

Guest
Re: DEUTZ FAHR

ako potroši 210l/12 sati teškog oranja...sad neznam dal je to 1ha/1sat il ne al to se mi ne čini dosta! i ako je to 20-30l/ha u oranju-to je tu negdje...
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

Za 12 sati 4.5 - 5 ha, to je cca 45 l/ha.

ovako to izgleda (to je bilo prošle godine, ove godine ide puno lakše sa 4 brazde)
DSC07370.jpg
 
S

seljaček

Guest
Re: DEUTZ FAHR

Tu mi ne štima matematika ti podaci dali su od oka ili napamet???????
Ja sam ove jeseni pooral 6 rali u komadu +1 ral za 8 sati i potrošio 90 litara plavca sa Agrofarm-om 100 i V&N 3x14" preračunato u hektare 8 sati 4 HA i 22,5 l plavca po HA dubina oranja cca 24-26cm za žito.
 

skladistar

Član
Tu od
26 Kol 2007
Poruka
508
Re: DEUTZ FAHR

ili preračunato u sate si trošio oko 11,5 litara nafte na sat vremena,
dok njegovih 165 konja troši oko 17,5 litara nafte...
pa prema omjeru i veličini traktora to bi trebalo biti tu negdje.... :scratch
treba te konje i napojiti.... :mrgreen:
 
J

johnycaseih

Guest
Re: DEUTZ FAHR

dajc je dajc a ja sam mislio da novi dajcevi nisu tako veliki potrosaci kao ostali traktori iste snage ali sve zavisi od uvjeta i sta se radi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Re: DEUTZ FAHR

johnycaseih kaže:
dajc je dajc a ja sam mislio da novi dajcevi nisu tako veliki potrosaci kao ostali traktori iste snage ali sve zavisi od uvjeta i sta se radi.
Dajc nema nikakve veze s DF-om....
Nije ovo srpski forum pa da se nezna razlika između Torpeda,Deutza,i DF-a ;)
 
J

johnycaseih

Guest
Re: DEUTZ FAHR

pa na to sam i mislio,na prave deutz fahr traktore a ne na torpede i male dajceve. ;)
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ FAHR

Ovo nije prevelika potrošnja goriva po satu, kolega sa MF-om 5455 (100ks) troši istu količinu po satu a učinak gotovo duplo manji.
Kad bi bila lakša zemlja za isto vrijeme rada napravio bi 3 puta više, pa bi potrošnja po ha bila oko 20 l ili čak manja.

seljaček i tvoj bi trošio oko 50 l/ha u mojoj zemlji.

Oranje zimske brazde zima 2007/2008, bilo je kišovito
preko 50l/ha
http://www.youtube.com/watch?v=cupP5rYkGEk
 
J

johnycaseih

Guest
Re: DEUTZ FAHR

auu pa jel ti to ores asfalt ili je zemlja toliko teska da za 2 brazde treba cak 150ks :roll: a koji ti je zahvat pluga i dubina oranja te zemlje i naravno brzina kretanja?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
Re: DEUTZ FAHR

Ma daj...riješi se toga, nebi ja to radio...uh.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,349
Re: DEUTZ FAHR

Jel se ko zanima za kupnju traktora...Ja imam Deutz fahr agroprima 6.16 SVE INFORMACIJE NA BROJ MOBITELA:0989337158
ewo i slike
 

Najnoviji postovi

Na vrh