• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
branko kaže:
sad ujutro razgovarao sam s ivicom i on mi je rekao da jedan torpedo kvarner ima covjek blizu koprivnice, probat cu ga potraziti da napravim vece slike.

Bez brige, ja ih več imam :lol:
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Nema ih puno jel su malo skupi , možda ?
i MF i John Deere su skupi traktori pa ih ima više od Deutzeva..
a koštaju dobrano više..
 
R

Ratarko

Guest
Picek - PMT kaže:
Ratarko kaže:
Nema ih puno jel su malo skupi , možda ?
i MF i John Deere su skupi traktori pa ih ima više od Deutzeva..
a koštaju dobrano više..

Da ali to su crveni i zeleni trakror , oni nemaju konkurenciju na balkanu . Oni su statusni simbol kod nas , pogotovo Đoni . Nešto kao što je među večim poljoprivrednicima postalo popularno voziti Tuarega ;) .Onda tek dolaze svi ostali traktori među kojima je i Deutz .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
To se zove BRAINWASH iliti po Hrvatski, pranje mozga.
Mora se priznati da mothership (JD) to radi jako dobro.


Susjed je kupil najprije JD2020, pa zatim JD975 kombajn, pa sijačicu (no name) i prefarbal ju u zeleno, pa prikolicu za gnoj i ona je postala zelena, pa na kraju i malastočna prikolica ima žute felge :ROFL

Upravo zbog toga NIKAD nebi kupil žuto/zeleni stroj.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
@ZJ

a čuj sad... hehe
meni se jd kao traktor jako sviđa zbog dizajna i kvalitete..ali ovo što tvoj susjed radi je stvarno pretjerivanje...mogu i ja svoje IMT-ove ofarbat u stilu džonija,pa šta,i dalje je to samo IMT...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Nemam nikaj protiv JD traktora kao tehnike.
Problem je u shvačanjima ljudi (več opisano) koji misle da je imati JD-a (ili VW-a, kako netko reče) držati Boga za bradu, i da su bolji od ostalih.
 
R

Ratarko

Guest
Haha , otac mi je jedno vrijeme bio u fazi farbanja svega živoga u crveno . Svi strojevi su nam bili crveni , svaka lopata je imala drveno držalao obojano u crvenu boju , kapije , vrata ama baš sve je bilo crveno . Kasnije sam tek dokučio o čemu se radilo . On je farbao samo u temeljnu boju ( u ono vrijeme je bilo samo crvena temeljna boja za kupiti ) , nije mu se dalo farbati završni lak sloj pa je sve bilo crveno , hehe .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa kakve veze ima boja evo ja sam u B.Manastiru vidio IMT533 u JD boji sa zutim felgama, u jednom selu pokraj kombajn Zmaj 141 u tamno plavoj boji. Jos sam negdje vidi IMT 539 u boji Rakovice
 
Z

zrine892

Guest
a jel bi bilo fora kad bi ofarbali u rozu boju?hahahha.vidio sam auta nekidan pa sam pomislio kako bi moji strojevi izgledali u rozoj boji...katastofa...
 
B

Bobo

Guest
IMT je imao jednu posebnu seriju 533 traktora sa ljubicastim motorom i bijelom haubom. E, to je bila lijepa kombinacija boja, a ti traktori su jako jako rijetki. Jednog sam vidio na sajmu u Novom Sadu prije 2 godine i jos jednog sam primjetio u prolazu iz auta nagdje oko Bjelovara...

A ima i slucaj da Fendt boja svoje traktore u koji god boju zelis, pa je tako jedan poljoprivrednik odlucio da ima sve strojeve u rozoj boji... Zamislite fendt 936 u rozoj boji?!? I kombajni su mu rozi i prikolice, ma sve zivo je rozo... I sto je najgore, uopce nije ruzno...
 
Z

zrine892

Guest
kako kome boja paše on se sebi to priustiti...e ljudi moji nije ovo forum BOJANJE LJUBIMCA to je deutz forum....ispricavam se još jednom...
 
B

bduda

Guest
Re: DEUTZ

Jel ima netko katalog rezervnih djelova za Torpedo 45-60? Trebam dio sa mjenjačem.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: DEUTZ

bduda kaže:
Jel ima netko katalog rezervnih djelova za Torpedo 45-60? Trebam dio sa mjenjačem.
Imam ja, poslikat ću i staviti slike na forum.
 
B

bduda

Guest
Re: DEUTZ

OK hvala u naprijed
Ak na uspiješ dojdem k tebi pa si kopiram?
 
Z

Zlatko

Guest
Deutz oldtimer

Pozdrav svima!
Našao sam na internetu katalog poduzeća "Petar Drapšin Mladenovac" iz Srbije i vidio da u proizvodnji imaju klip s karikama i bolcnom (PDM K.045N) za moj traktor.
Jel zna možda netko od vas zastupnika u Hrvatskoj ili se može nekako drugačije nabaviti.
Zahvaljujem unaprijed na vašoj pomoći.
Zlatko
 
M

maksica6

Guest
Re: Deutz oldtimer

Zlatko kaže:
Pozdrav svima!
Našao sam na internetu katalog poduzeća "Petar Drapšin Mladenovac" iz Srbije i vidio da u proizvodnji imaju klip s karikama i bolcnom (PDM K.045N) za moj traktor.
Jel zna možda netko od vas zastupnika u Hrvatskoj ili se može nekako drugačije nabaviti.
Zahvaljujem unaprijed na vašoj pomoći.
Zlatko
Pa nisi pogledao u ZG,imas jednu firmu u maksimirskoj ulici znaci kad ides od Dinamovog stadiona prema kvatricu,na lijevoj strani ti je u dvorstu ta firma cini mi se prije kvatrica jedna stanica.Oni ti rade klipove ,nazalost neznam kako se zove firma.
 
Z

Zlatko

Guest
Re: Deutz oldtimer

Hvala na informaciji!
Malo sam potražio na internetu, pa kaže:
Krog Vladimir, Maksimirska 62
Izrada klipova i karika, brušenje cilidara.
Nalazi se na pola puta između Kvatrića i Stadiona, s lijeve strane gledano prema Kvatriću.
Jel je to to?
 
M

matias

Guest
Re: Deutz oldtimer

Zlatko kaže:
Hvala na informaciji!
Malo sam potražio na internetu, pa kaže:
Krog Vladimir, Maksimirska 62
Izrada klipova i karika, brušenje cilidara.
Nalazi se na pola puta između Kvatrića i Stadiona, s lijeve strane gledano prema Kvatriću.
Jel je to to?

je to je to!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh