• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Deutz

B

bduda

Guest
Re: DEUTZ

Hvala prijatelju od velike mi je pomoći kad se vidimo plačam piće
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: DEUTZ

evo koje slike da ne zaboravimo "švabo orginale" to jest bez njih nebi bilo ni DF-a i SDF-grupe a ni našeg Torpeda


po mojem mišljenju dvije najbolje serije traktora ikad napravljene kod Deutza a i šire
:mrgreen:
 
D

D13006A

Guest
Re: DEUTZ

deutz rules
inače ja svog ljubimca planiram prefarbat DEUTZ D 4506 28 godina oriđiđi farba al mi se više sviđa kombinacija tamnozeleno(hauba i blatobrani)-sivo(motor)-crveno(felge) mogu se na internetu nać slike sličnih stvari l te su serije pravljene u toj kombinaciji do 1980 torpedo je kupio licencu za deutz zeleno-tamno plavo-crveno ili sivo zavisi o godištu i "kuhinji" jel proizvodnja deutz ili je "skuhan" u torpedu
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: DEUTZ

malo slabo koristimo ovu temu
više paše u oldtajmere ali je .............Deutz

ako neko više zna o ovim traktorima nek napiše ,ja (mislim) da je ovo d25 god. 1955,2cyl......nema papire a ni na pločici ne piše koji je typ,
ovo je kupljeno da se sredi i onda da se uživa na Deutz-u (onok za gorice....)

 
Z

Zlatko

Guest
Re: DEUTZ

Nije D25 (F2L612/5), već njegov prethodnik F2L612/54 (F2L612/4 od 1956.), motor F2L612 snage 22 KS, a nasljednik F1L514/51.
Tvornički je na njima bilo onemogućeno korištenje 5 brzine i brzog stupnja prijenosa (10 brzine) jer je išao 27 km/h za to je vozač nekada morao imati C kategoriju, tako je je normalno bila dostupna samo 9. brzina.
Da li je na ovom blokirana 10. brzina?
Pozdrav
Zlatko
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Re: DEUTZ

oznaka motora je F2L612/54
ali koji je to typ traktora??? ,meni on je sličan tome d25

mjenjač je malo neprecizan ili ga nisam bas skužio pa nebih 100% znao dal mu 5.brzina ide u jednom stupnju prijenosa(brze-spore) da u drugom možda ne ,premalo sam ga vozio/treba ga malo poservisirat
 
Z

Zlatko

Guest
Re: DEUTZ

S lijeve strane na motoru se nalazi oznaka motora na kojoj piše F2L612, a s desne strane na zvonu se nalazi oznaka za tip traktora na kojoj piše F2L612/54.
U to vrijeme je Deutz označavao tip traktora prema tipu motora samo su se iza kose crte dodavale pretežno godine promjene kao kod ovog /54, a poslije samo jednocifreni brojevi i slovne oznake /4N,/4H, SKULD, itd.
Ovaj se razlikuje od D25 tj F2L612/5 jer ima upravljač volana, prednju osovinu i blatobrane od F1L514/51.
D25 tj F2L612/5 ima ZF upravljač volana, šire zadnje blatobrane, prednju osovinu sa 2 lisnate opruge,pretežno motor F2L712 snage 24 KS i drugačiji raspored brzina u getribi, tako da ide maksimalno 20 km/h.
Pozdrav!
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Koliko konja ima Deutz D4006?
Na tractor data piše 35,al mi se nekako čini malo, a moto 2.8l?

A Deutz d 3006 piše 30ks a ima 1,9l?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
moj ima 33kw po knjižici vozila(Deutz 4006,75.g.)

imao sam na popravku jedan torpedo d4006 i kad sam ga provozao nije ko orginal deutz 4006 ima malo drukčiji zvuk motora(može biti i zbog kompresora) i neide tak uglađeno ko deutz a ima manje rh i od 1vl koji je redovno održavao traktor
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
markach, vidim da imaš D4006.
Koliko sati je napravio do sad? i kakav ti je, mane, prednosti?
Što treba gledati kod kupnje tog traktora?
Koliko brzina ima i koja mu je max brzina?
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
prvo si otvori ovo pošto ti je taj traktor nepoznanica
http://translate.googleusercontent....le.com&usg=ALkJrhi9GfFUcOB2HOjUXt8JQlppD27Bug

do sad je napravio oko 10.000rh s time da je napravljen malo veći servis motora,cjelokupna transmisija jos nije dirana ,dakako ni hidraulik,zamjenjena je el.instalacija i limarija ,mi smo prvi vlasnici traktora
traktor je puno radio usluga nekad,a sad ga najviše koristim za lakše poslove i baliranje ..
za mene je ovo vrhunski traktor ne zato kaj ga ja imam nego mogu to reć i za ostalu 06 seriju traktora,,,motor je najmanje potrošnje, troše jedino manje jedno-cilindraši

brzina mu je nekih 25km/h na 2200okr.(motora tak sam mu ja naštelao-ne treba više okr.)

a kod kupnje ahhh (najbolje sa sobom uzet ko se kuži u takav traktor)
pazi da ne zuji u nekoj brzini ,isprobaj hidraulik ,poglledaj dal je jos uvjek Bosch hidraulična pumpa npr. i tak, vizualno da je jos sve orginal sačuvano i ne pitaj kolko kosta nego kupuj

*nemoj da ti neko proda torpeda a kupuješ deutza*
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
Meni su traktori općenito nepoznanica, pa na forumu skupljam informacije o zanimljivim modelima.

Malo veći servis-što pod tim misliš, što mu je mjenjano? čitao sma da su ti motori jako izdržljivi i dugotrajni.
I kakva je situacija s djelovima(dobavljivost i cijene)?

Tvoj traktor je iz 75godine, a po oglasnicima ima i mlađih,a na netu piše da su se proizvodili do 74, pa mi to nije jasno, ili prodavači pomlađuju strojeve?

dali na odljevcima motora/mjenjača piše Deutz, da mi netko ne uvali torpedo, kako ih razlikovati?
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
585
pogledao jednog Dajca, na svim pločicama piše Deutz, a pumpa je nova, Rikard benčić.
U vožnji nema nikakvih stranih zvukova osim što se remen čuje jer zreo za zamjenu.
mjenjač nema zvukova u vožnji al je teško pogodit iz prve u 1i 2 brzinu,kao da ima lufta,3 i 4 idu bez problema.
i čini mi se da doista dimi, vozio sam ga bez ikakvog opterećenja.
Molim za mišljenje, hvala
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
malo veći servis: karike(kobelschmidt),strojna obrada sjedišta ventila i glave novi ventili i dizne i sve brtve sa semerinzima i motor ko novi

djelovi su malo problem ako oćeš čisti deutz većinom ljudi stavljaju od torpeda(djelove rade i srbi,turci..)a postoji i ta mogućnost da u nekim trgovinama naručis dijelove iz njemačke a opet neke stvari poput lamele , hidr.gumica ... možes riješiti odnosno dati napraviti kod hrv.proizvođača koji se dotičnom poslom bavi...

moj traktor je 75.g.(išao provjeriti u knjižici) kak sam rekao 1vl

kaj se tiče npr.tog deutza kojeg si išao gledat već imam osjećaj da je čudan,jesi li provjerio u knjižicu vozila usporedi broj šasije....(mada se sve može sredit),može biti svašta prednji kraj od deutza zadnji od torpeda ako je neko nest kemijao

teško moguće kaj je mijenjana orginal Bosch pumpa sa rikijem ,,e sad koji je razlog ima ih 100
čudno kaj remen 'cvili' možda nije remen nek turbina hlađenja,alternator .....

brzine se moraju lako mijenjat sa dlanom ruke metneš u prvu sa prstima je spustiš u drugu i opet tako ponovno u 3 i 4 br s time da držiš udesno ručkicu mijenjača
brzine je moguče mijenjati i bez kuplunga to kažem zato da shvatiš kak idu lako...

nesmije dimit,kakav je dim?? stavi u 4brzinu mora krenut i ne mučit čak i ne dimit motor
dok je sve u redu i motor zdrav.........

ima jos tih stvari kod kupnje šta sve treba paziti ,pa stoga za tvoje dobro uzmi se nekog ko se stvarno kuži i nebi trebao imati problema kasnije s traktorom
ako slučajno naletiš na onaj pravi vjeruj da ćeš imat vrhunski traktor, ja deutz nebi mijenjao za novi novcati imt539 ili nekog kineza ili tak nesta...

neznam više kaj da napišem:),,samo pitaj ako ti nema druge
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mislim da su kometari suvišni za ovog deutza
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=8ADZuCrnCLU[/YT]
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
malo veći servis: karike(kobelschmidt),strojna obrada sjedišta ventila i glave novi ventili i dizne i sve brtve sa semerinzima i motor ko novi

djelovi su malo problem ako oćeš čisti deutz većinom ljudi stavljaju od torpeda(djelove rade i srbi,turci..)a postoji i ta mogućnost da u nekim trgovinama naručis dijelove iz njemačke a opet neke stvari poput lamele , hidr.gumica ... možes riješiti odnosno dati napraviti kod hrv.proizvođača koji se dotičnom poslom bavi...

...................................
.............
......................
.......

IDM Čotić;

Imaju originalnih dijelova za Deutz motore. http://www.idm-cotic.com/hr/deutz/originalni-rezervni-dijelovi.html

Spominju Cummins rezervne dijelove. Navodno odlični dijelovi američkog proizvođaća. Dali se netko susreta sa njima?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čotić je dobar,ja sam se susretal s njima kad su popravljali BF6L913.Skupi su,al po svemu sudeći,imaju originalne dijelove,daju garanciju,izlaze na servise i nema frke.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
malo slika od uređenja Dajca 4006

DSC01322.jpg

DSC01323.jpg

DSC01325.jpg

DSC01326.jpg

DSC01328.jpg

špric kit...

DSC01324.jpg
DSC01333.jpg

DSC01334.jpg

i gotov
DSC01339.jpg


DSC01340.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh