• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Dilema za izbor traktora

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Pozdrav.
Imam dilemu između ova dva traktora Zetor 6911 i Torpedo 7506.
Nisam baš neki poznavatelj traktora, pa možda uspoređujem traktore koji su velika razlika u kvaliteti, ne znam. Tu su negdje po cijeni a i isto su godište pa razmišljam između njih dvojice. Prednja vuča mi i nije toliko presudna. E sad, što izabrati?Samo torpedo.
Kad vec uzimas taj kalibar traktora
Jos imas prednju vucu
A svi koji se malo bolje razume u traktore reci ce torpedo,zbog difrencijala,mjenjaca,i mogucnosti
Imas na youtube snimak,koliko drva vuce s vitlom kao lkt
Ima prijatelj torpeda 90,pa zato ti i kazem da su to dobre masine ako nisu zgazene..,to ces procjenit s dobrim brkom koji je gedorom penziju zaradio
Potrosac nije veliki
 

Vukk

Član
Tu od
2 Svi 2019
Poruka
44
Kabina na ovom Zetoru je baš uska, kao da nije njegova. Da je drndava jest, ali sigurno ništa više nego na ostalim traktorima, može biti samo manje. Što se tiče pedala, sic se može pomjeriti nazad i podići uvis tako da sa tim komandama nema problema. A što se tiče volana, vidi se na slikama da ima onaj hidraulični klip sa strane tako da sigurno nije teži na volanu od Torpeda, a možda je čak i lakši od njega.

Da Torpedo ima bolji ajnšlag i da je lakše doći do rezervnih dijelova, sigurno bi se odlučio za njega jer ima prednju vuču. Ovako, dosta je neokretan traktor a uz to još i ako je teško doći do dijelova, kako neko reče, onda bi ipak uzeo Zetora. Pa ako mi bude trebala prednja vuča mogu je i kasnije kupiti i namontirati. Bar to nije problem na Zetoru :)
Kad sve sagledas,tako i dodje
Sad zavisi do stanja traktora...
Ali ovaj torpedo je jako zahvalan traktor
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
688
Mišljenje o ovom traktoru i trgovcu

Trgovac katastrofa :), osobnih iskustava s njim nemam previše (srećom), ali sam bio zainteresiran za jedan traktor i htio ga doći vidjeti u nedjelju, vjerojatno i kupiti.... Lagano me otpilio, nedjeljom se ne može do njega.

Imaš ovdje na forumu fotke od jednog FIATA (ili crveni NH) koji je bio mislim u Italiji. Tom traktoru su se smanjili sati za par tisuća RH dok je došao kod navedenog trgovca.

Od ljudi koji su tamo bili čujem da nema previše pogodbi, oćeš kupi nećeš bok.

Stroj mi ne izgleda loše :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Malo ste preveć haklik. Ako ne radi nedjeljom, to je meni normalno i to poštujem, a kad jede i cucku se da mira.
No, ako je čovjek prgav, to je jako loše, pogotovo za trgovinu. S takvima ne poslujem pa taman da su financijski povoljniji.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,331
Ne kažem ja niš, ali svi znamo kad poljoprivrednik može nešto otić pogledat, većinom dok je nedjelja izuzev zime, a i ako sam rekao kad mogu krenut i oko cca toliko i toliko sam kod njega, a on kaže uredu, onda očekujem da ću odma vidit to. Kolega koj se bavi trgovinom onda pol stvari nebi prodao da ga ljudi svaki puta cekaju da se najede.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,412
Sreo sam i sam takvih ljudi. Ja se onda samo u sebi nasmijem tome koliko su sami sebi najveći neprijatelji i produžim dalje.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
613
Nedavno je moj kolega kupovao traktor kod njega.. bila subota oko 5 sati nazvao ga je i normalno pitao dal može doći vidjeti traktor i on kaže da može.. ima cca 25 minuta do njega, dođe tamo i taman gazda napred ispred dvorišta i kao pita po kaj ste došli šta hoćete sad i lagano otišao u bertiju pored kuće i nit riječi više..
Ja iz principa ne bi više išao kod njega, s tim da je bila riječ oko 12t eura.. a kolega baš bio zainteresiran.. I da bi ga opet zvao u ponedjeljak dal može doć vidjet(opet) i gazda samo odgađa iz dana u dan.. da ga nema doma da ovo da ono.. i ajde na kraju se uspiju dogovoriti da dođe u subotu, cijena je ta koja je ako ti ne paše izvoli napustit dvorište ahah.. al je na kraju kupio
Inače sve njegove traktore slažu Traktor Univerzal iz Sesveta..u blizini njega, pa čujem šta sve rade za njega pošto je kolega serviser kod njih. Ima dobrih traktora a ima i onih koje samo ušminkaju da rade dok ga čovjek ne odveze doma i tak.. mjenja se samo ono kaj se mora tj ako je baš potrgano.
 

pedjask

Novi član
Tu od
28 Ruj 2020
Poruka
4
Pozdrav svima.
Mozda nije tema bas za IMT, ali kao sto tema kaze doslo je lagano vrijeme za malo "veci" traktor pa bi me zanimala vasa misljenja sto uzeti. Do sad sam radio sve sa 533, a sada razmisljam da bi uzeo 549 ili zetora 5011/5211. Znam da svaki ima svoje prednosti i mane. Zetor je svakako udobniji, pogotovo 5211, ima bolju kabinu, i tezi je te mislim da moze bolje povuc. Imt je u prednosti zbog brzine, sto u transportu igra ulogu dosta. 549 i 5011 su cjenovno tu negdje, pa bi me zanimale vase preporuke i savjeti...hvala.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kad sam vidio naslov teme pomislio sam da se čovjek nemre odlučit jel bi john deera ili fendt-a a kad ono pitanja oko dva traktora o kojima ne znaš u kojoj temi više piše...aj ti lijepo mobitel u ruke pa pročitaj teme o jednom i drugom traktoru pa ćeš vidjet mane i prednosti. A to da je brzina prednost kod imt-a ne znam di si čuo i vidio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,337
Pa, 549 je brži na cesti, ima brži rikverc i brži kardan, pogodan za lakše priključke.
Sve ostalo je na strani Zetora.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,412
Za previsoku cijenu 549, uzmeš nekog zetora 60 ks i miran si za bilo koju posao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,743
Do sad sam radio sve sa 533, a sada razmisljam da bi uzeo 549 ili zetora 5011/5211.
Ako si več odabral, a očito jesi, i dvoumiš se između ta dva ja bi ti preporučil da uzmeš Zetora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh