• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Europard i Eurowolf

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Bas gledam ovaj traktor i imam par pitanja:
1. koliko ima radnih sati?
2.kojeg je zahvata freza i kako se ponasa s njom?
3.na prvim slikama krov je crveni,jesu li to slike kad je tek kupljen?
4.kako se ponasa u oranju i s kojim plugom?

Na oko mi se traktor čini ok, imao sam priliku vidit jedan uzivo i taj je derao prednju desnu gumu vise nego lijevu. Istina nije bio nigdje mastan ali nije imao ni sati.
Mislim da su zadnje gume bile 24 al nesto sire i imao je dosta dobrih rijesenja .
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Bas gledam ovaj traktor i imam par pitanja:
1. koliko ima radnih sati?
2.kojeg je zahvata freza i kako se ponasa s njom?
3.na prvim slikama krov je crveni,jesu li to slike kad je tek kupljen?
4.kako se ponasa u oranju i s kojim plugom?

Na oko mi se traktor čini ok, imao sam priliku vidit jedan uzivo i taj je derao prednju desnu gumu vise nego lijevu. Istina nije bio nigdje mastan ali nije imao ni sati.
Mislim da su zadnje gume bile 24 al nesto sire i imao je dosta dobrih rijesenja .

Evo i odgovori:
1. Punih 900 radnih sati
2. Ovo na slikam nije freza, ovo je mulcer Ino 160cm i sa njim se dobro nosi, ovaj traktor nikada nije radio s frezom a li bi se sigurno dobro nosio jer smo prije radili sa Europardom 354 koji je 35ks i frezom imt mislim 160cm i ta kombinacija je isla dobro a ovaj je znatno jaci tako da bi to islo jos lakse.
3. Da prve slike su kada je kupljen. Ona prva je od toga dana kada je stigao a ostale dvije su odmah ubrzo.
4. U oranju se ponasa dobro. Vukao je IMT dvobrazdac 10 (malo prosiren) i 12 coli. Ovaj od 10 je naj bolja kombinacija jer onada traktoru netreba nikada paliti blokadu i vucega bez imalo muke a i od 12 coli ide dobro ali mu treba blokada, inace kod nas je zemlja veoma teska za oranje, glinovita kao plastelin. Zimus smo orali u tabli i traktor nije imao blokadu i plug od dvanaes coli je vukao dok god nije zemlja potpuno odozgo smrznula e onada je klizao i nije mogao orati kako treba, a da je bila blokada islo bi to bez problema.
Serija 504 od 50Ks ima sire zadnje gume dvadeset cetvorke a mislim da su 14.9. A ovaj moj ima 12.4-28.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Nisam dosad čuo da je neko kod nas imao europard 354.
Svida mi se kombinacija s frezom ili manjom rotodrljačom.
mislim da je dvobrazni plug 10 cola ko izmisljen za njega jer je to u teoriji 1cm=1KS,i on se igra s njim.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Nisam dosad čuo da je neko kod nas imao europard 354.
Svida mi se kombinacija s frezom ili manjom rotodrljačom.
mislim da je dvobrazni plug 10 cola ko izmisljen za njega jer je to u teoriji 1cm=1KS,i on se igra s njim.

Vidis kod nas opet nema modela 404.
Kod nas od manjih Europarda ima: 254,354,454,504,554,654
Da mali plug je za njega ekstra jos kada je malo prosirena zadnja brazda jos je bolje zbog ucinka, a opet je psiholoski ljepse orati sa 12 coli jer kada sa malim plugom ores u tabli od 25h ucinak ikako nikako, stalno ti se cini da si na jednom mjestu, a kada je 12 osijetno se vidi ucinak kada prodjes par krugova (za ovo psiholosko govorim iz licnog iskustva :mrgreen:).
 
M

maliali

Guest
Ranko, mozes li mi reci da li znas nekoga ko prodaje europard od 55, 60 ili 65 KS u okolici Gradiske ili Dubice (znam da ih je tamo najvise zbog kondica) polovnog, sacuvanog i da nije bas previse radio. Ja sam mislio uzeti novog 554 kod kondica ali ipak bih prvo provjerio ima li mozda neki polovan a povoljan, s obzirom da su u RS jako dobri poticaji???
skoro sam zvao covjeka iz gradiske, imao 554 i prodao ga vec za 15000 KM.
Ja sam iz v. kladuse i nije mi problem doci do gradiske.
Unaprijed hvala na brzom odgovoru... :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ranko, mozes li mi reci da li znas nekoga ko prodaje europard od 55, 60 ili 65 KS u okolici Gradiske ili Dubice (znam da ih je tamo najvise zbog kondica) polovnog, sacuvanog i da nije bas previse radio. Ja sam mislio uzeti novog 554 kod kondica ali ipak bih prvo provjerio ima li mozda neki polovan a povoljan, s obzirom da su u RS jako dobri poticaji???
skoro sam zvao covjeka iz gradiske, imao 554 i prodao ga vec za 15000 KM.
Ja sam iz v. kladuse i nije mi problem doci do gradiske.
Unaprijed hvala na brzom odgovoru... :)

Pa ja znam da je prodavao jedan u Novoj Topoli to je tu blizu, 554 e sada neznam da to nije taj sto je prodan. A 15000 KM je dosta jeftino :scratch, mi svoga 454 neznam dali bi dali za 15000 . Sad neznam u kakvom je stanju bio taj traktor ili je covjeku bilo hitno :?:. Ako cujem za nesto dobro javim ti.
 
M

maliali

Guest
ne znam je li iz topole ili ne, znam samo da covjek radi u policiji.
Hajd provjeri mi to pa mi javi, bas mi je hitno. pocela mi trava po vocnjaku rasti, trebao bih je ubrzo mlatiti.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ne znam je li iz topole ili ne, znam samo da covjek radi u policiji.
Hajd provjeri mi to pa mi javi, bas mi je hitno. pocela mi trava po vocnjaku rasti, trebao bih je ubrzo mlatiti.

E a jel bi tebi stimao 454
 

nparat

Novi član
Tu od
16 Stu 2008
Poruka
25
Filter Ulja

Bok
Dali netko zna od kojeg poznatijeg vozila paše filter ulja na foton 254.
U čakovcu mi spominju torpedo .Ali kad prodavačima u Donit -a to kažem oni samo slježu ramenima ,a naravno da za Foton nisu nikad čuli
 
Posljednje uređivanje:

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Bok
Dali netko zna od kojeg poznatijeg vozila paše filter ulja na foton 254.
U čakovcu mi spominju torpedo .Ali kad prodavačima u Donit -a to kažem oni samo slježu ramenima ,a naravno da za Foton nisu nikad čuli

Probaj na Unicovoj stranici, možeš tražiti filter po uporednim oznakama ili po dimenzijama gdje uneseš dimenzije filtera i ako ga oni proizvode izbaciti će ti tip i šfru artikla.

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_unico/index.html?ktlg_lang=20
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ako imas koga ili ako mozes sam da odes u Draksenic u Kozarskoj Dubici u Kondic komerc oni su ovlasteni servis i sigurno imaju filter ili bilo koji drugi dio za Europarda ;)
 
M

maliali

Guest
E a jel bi tebi stimao 454

Hm, ne znam prijatelju, mislim da bi mi za obradjivanje 6 hektara (malciranje, frezanje) bio slab...
To je bar moje misljenje.
Jesi provjerio za taj iz Toplole, znas li kako se covjek zove pa da pokusam na informacijama doci do tel.???
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Hm, ne znam prijatelju, mislim da bi mi za obradjivanje 6 hektara (malciranje, frezanje) bio slab...
To je bar moje misljenje.
Jesi provjerio za taj iz Toplole, znas li kako se covjek zove pa da pokusam na informacijama doci do tel.???

Sto se tice frezanja nisam sa njim radio ali sam kao sto sam vec piso radio sa 354 i islo je dobro, a sto se tice mulcera tu nema problema, mi recimo imamo ino 160cm i ide bez ikakvih problema, mislim da bi mogao bez problema i od 180 cm. Ako ti netreba traktor za neke vece zemljoradnje vec za 6h vocnjaka sigurno je dovoljan.Jer znam jos dva covjeka koji imaju 454 i jedan ima 10h jabuke a drugi 17h raznog voca i sve sa njim obraduju. 554 je jos bolja varijanta ali je za vocarstvo i nesto zemljoradnje dovoljan i 454.
E a za toga iz topole nisam jos nista vidio. Ja sam toga nasao preko oglasa pa cu opet potraziti u oglasima
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
odvrni filter , izmjeri navoj , i promjer na kojem naježe gumica (brtva) ..to ti je dovoljno da nabaviš zamjenski.
Ako su tumač skupi ili nedostupni onda kod tokara da ti napravi relazni komad pa stavljaj neki dostupan i jeftin .
Ala brale vi splićani se neznate snać ....

pa to je perkins mora pasat sa imt
 
M

maliali

Guest
Sto se tice frezanja nisam sa njim radio ali sam kao sto sam vec piso radio sa 354 i islo je dobro, a sto se tice mulcera tu nema problema, mi recimo imamo ino 160cm i ide bez ikakvih problema, mislim da bi mogao bez problema i od 180 cm. Ako ti netreba traktor za neke vece zemljoradnje vec za 6h vocnjaka sigurno je dovoljan.Jer znam jos dva covjeka koji imaju 454 i jedan ima 10h jabuke a drugi 17h raznog voca i sve sa njim obraduju. 554 je jos bolja varijanta ali je za vocarstvo i nesto zemljoradnje dovoljan i 454.
E a za toga iz topole nisam jos nista vidio. Ja sam toga nasao preko oglasa pa cu opet potraziti u oglasima

hajde, molim te vidi, pa javi. Ja cak razmisljam da sjednem u auto i provozam se od dubice do gradiske, znam da ih tamo ima najvise, jer kondic je blizu i najvise ih je tu prodano.
A iskreno, prvo sam i razmisljao o 454, naravno zbog dosta povoljnije cijene u odnosu na 554, ali mi je dosta ljudi reklo ako sam u mogucnosti da uzmem malo jaci, jer zemlja na mom rancu je vrlo jaka za obradjivanje.
Je li neko ima taj 454,, kad si vec spomenuo??
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
hajde, molim te vidi, pa javi. Ja cak razmisljam da sjednem u auto i provozam se od dubice do gradiske, znam da ih tamo ima najvise, jer kondic je blizu i najvise ih je tu prodano.
A iskreno, prvo sam i razmisljao o 454, naravno zbog dosta povoljnije cijene u odnosu na 554, ali mi je dosta ljudi reklo ako sam u mogucnosti da uzmem malo jaci, jer zemlja na mom rancu je vrlo jaka za obradjivanje.
Je li neko ima taj 454,, kad si vec spomenuo??

Vidjecu pa ti javim. Ako budes dolazio na ovaj kraj obavezno se javi pa da dodjes kod mene i probas stroj da sam vidis kako radi.
Pa 454 je mnogo lakse naci jer je vise kupovan, jer je to kompaktan traktor za jedno srednje domacinstvo ni premali ni prevelik. U nasem kraju ima bas dosta 45-ica i to ih vecinom imaju vocari. Znam za jos dvije 35-ice jednu ima nas jedan prijatelj i ima 3.5 h vocnjaka, ali taj traktor na vecem brdu nemoze raditi sa mulcerom, pa sam mu zato ja isao kositi. I u mom selu ima jedna 55-ica ali se taj covjek bavi stocarstvom i zemljoradnjom. To govorim o traktorima koji su bas u mome kraju, znaci ne za podrucje Dubice i dalje vec bas govorim o onim ljudim koje poznajem, a ne da sam vidio u prolazu da imaju traktor.
 
M

maliali

Guest
najvjerovatnije cu doci, ali prije toga mi ako mozes saznaj nesto.
kad dodjem, otici cemo na jedno ledeno, pa cemo poganjati nesto za mene, okey?
cujemo se
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
najvjerovatnije cu doci, ali prije toga mi ako mozes saznaj nesto.
kad dodjem, otici cemo na jedno ledeno, pa cemo poganjati nesto za mene, okey?
cujemo se

Ma nista nebrini nesto cemo naci, za pravog kupca uvijek se nadje nesto. Samo se ti javi kada budes dolazi i bice :partyman:. :drinkers: kod nas uvijek ima na lageru, posto imamo djeda koji nemoze bez piva (bez sale ako nestane piva djed dehidrira, provjerno u praksi, djed zavrsio na infuziji :shock:)
 

Najnoviji postovi

Na vrh