• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fahr

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ulje za df m 750

Imam problem s hidraulikom.
Najme kada je ulje hladno hidraulika radi normalno, sve funkcionira.
Kada se ulje zagrije (lagano) počinju problemi sa podizanjem hedera, a kada se ulje zagrije (vruće) Više ništa ne radi dok se ne ohladi ili zgusne.
Kaka je ulje vruće rijetko je kao voda, koristim hidrol hd 46 od ine.
Imali tko kakvih sličnih iskustava ? Hvala.:confused:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Imam problem s hidraulikom.
Najme kada je ulje hladno hidraulika radi normalno, sve funkcionira.
Kada se ulje zagrije (lagano) počinju problemi sa podizanjem hedera, a kada se ulje zagrije (vruće) Više ništa ne radi dok se ne ohladi ili zgusne.
Kaka je ulje vruće rijetko je kao voda, koristim hidrol hd 46 od ine.
Imali tko kakvih sličnih iskustava ? Hvala.:confused:

promjeni ulje i po mogučnosti stavi gušče 68
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Jesam već 2 puta ove sezone, a jel bi 100 bilo pregusto ?

pa možda i nebi, ali to ti je onda nešto drugo krivo. I kaj ti ne radi kad se ti ulje sagrije? Dal pušta nekakve zvukove?
Na koju temperaturu se sagrije ulje, jel se prije tako grijalo pa je delalo ili se prije uopče nije tako grijalo?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imam problem s hidraulikom.
Najme kada je ulje hladno hidraulika radi normalno, sve funkcionira.
Kada se ulje zagrije (lagano) počinju problemi sa podizanjem hedera, a kada se ulje zagrije (vruće) Više ništa ne radi dok se ne ohladi ili zgusne.
Kaka je ulje vruće rijetko je kao voda, koristim hidrol hd 46 od ine.
Imali tko kakvih sličnih iskustava ? Hvala.:confused:

Provjeri pritisak sa pumpe.Vjerovatno je on gotova.
 

hendrix

Novi član
Tu od
28 Srp 2011
Poruka
7
Problem je kod Fahrovog silokombajna (tip 500). Namotaje ispod lijevog noža travu, dok je ispod desnog normalno. Nakon svaka dva retka namota toliko trave da se posao mora obustaviti da očistim. Šta je uzrok, kako riješiti problem??

Ako ovo nešto znači, traktor je IMT 558.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Provjeri pritisak sa pumpe.Vjerovatno je on gotova.

Pumpa je zupčasta, i nema nimalo lufta, sve gumice dihtaju, nigdje ne slini.
A koliki bi pritisak trebao biti i kak ga na kombajnu izmjerit ili da ju nosim majstoru.
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Pumpa je zupčasta, i nema nimalo lufta, sve gumice dihtaju, nigdje ne slini.
A koliki bi pritisak trebao biti i kak ga na kombajnu izmjerit ili da ju nosim majstoru.

ako imaš kakvog poznatog majstora onda odnesi njemu pa neka izmjeri. e sad neznam koliko pritiska bi trebala imat, tražim podatak al ga ne mogu nač. ako imaš od koga pumpu za posudit, pa probaš ako je pumpa krivac:?:
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Problem je kod Fahrovog silokombajna (tip 500). Namotaje ispod lijevog noža travu, dok je ispod desnog normalno. Nakon svaka dva retka namota toliko trave da se posao mora obustaviti da očistim. Šta je uzrok, kako riješiti problem??

Ako ovo nešto znači, traktor je IMT 558.

pogledaj ako nemaš gdje lufta pa se ti malo trave namota, a kad se malo namota onda samo ide dalje. ja mislim da druge variante nema. ako postoji još kakav kontra nož onda možda treba i njega poštelat
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pumpa je zupčasta, i nema nimalo lufta, sve gumice dihtaju, nigdje ne slini.
A koliki bi pritisak trebao biti i kak ga na kombajnu izmjerit ili da ju nosim majstoru.

Ako je pumpa ok trazi sigurnosni ventil.Obicno bude na razvodniku(dio gdje su rucice za podizanje hedera).Ako se dobro sjecam imas sa desne strane kod tocka jos jedan ventil.
 

nikolaMF

Novi član
Tu od
12 Kol 2010
Poruka
26
narode,kaj mislite o kombajnu FAHR M88 S,dal se to isplatit kupit i dal bi to moglo brat kukuruz??HVALA
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
narode,kaj mislite o kombajnu FAHR M88 S,dal se to isplatit kupit i dal bi to moglo brat kukuruz??HVALA

ako je kombajn dobar i sve ispravno je to prava stvar. ali po mome samo za žito, jer mislim da je 80 konja premalo za 4-redni kukuruzni hedar
 

nikolaMF

Novi član
Tu od
12 Kol 2010
Poruka
26
ako je kombajn dobar i sve ispravno je to prava stvar. ali po mome samo za žito, jer mislim da je 80 konja premalo za 4-redni kukuruzni hedar

ja sam mislio troredni adapter bez tarupa,ja mislim da bi to trebalo ic
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
ja sam mislio troredni adapter bez tarupa,ja mislim da bi to trebalo ic

e to ti neznam, nemam iskustva. samo gledaj da bude adapter pokrival širinu kombajna, da ne gaziš redove
 

hendrix

Novi član
Tu od
28 Srp 2011
Poruka
7
Imam Fahr 500 silokombajn. Uzet je sa kratkom cijevi, tada je radio normalno. Tu cijev smo produžili za 1 metar, sada neće da izbacuje silažu, zaustavi se pri vrhu i gore se nakuplja. U čemu je problem, kako se može riješiti?
 

peteracing

Član
Tu od
31 Sij 2012
Poruka
175
Imam Fahr 500 silokombajn. Uzet je sa kratkom cijevi, tada je radio normalno. Tu cijev smo produžili za 1 metar, sada neće da izbacuje silažu, zaustavi se pri vrhu i gore se nakuplja. U čemu je problem, kako se može riješiti?

problem je u tome kaj si produžil cijev
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Zna li neko razliku izmedju fahra 1002 i 1080?
Kaj kombajn ?
1002 ima motor 90 ks a 1080 110 ili 120 ks nisam siguran
1080 je po konstrukciji jači, ima širi ulaz, tera 4 reda kukuruza itd, a kaj te točno zanima ?
 
V

vinka

Guest
fahr 1002

sta mislite o kobajnu faru 1002 kaki je kobajn????
 

Najnoviji postovi

Na vrh