• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

N

nazgul77

Guest
Pozdrav i poštovanje svim članovima foruma.

Novi sam ovdje na forumu pa za početak ću samo reći da se pretežno bavim stočarstvom, a kasnije ćemo se bolje upoznati.

Prvi post pa ću već moliti za pomoć.
Naime zatražio sam od zastupnika za Fendt da mi pošalje upute za rukovanje za Fendt farmer 106S turbomatik, ali nažalost kažu da je to prestaro pa da nemaju.
Pa pitam ljude dobre volje koji znaju da mi pomognu.
1.Kada gledam traktor od iza prema naprijed s lijeve strane od dvoradnih prikjlučnih hidrauličkih ventila nalazi se jedna ručica koja podiže i spušta jedu osovinicu. To mi nije jasno za što služi.
2. Ista pozicija gledanja i sa desne strane od priključnog jednoradnog ventila ali malo niže se nalazi jedna ručka. Također ne znam čemu služi.
3. Lijevo od ručice mjenjača nalazi se jedna ručica koja ide naprijed-nazad ali ne vidim promjene u brzini kretanja kada ju pomaknem, pa se pitam koja joj je uloga?
4. Trebao bih ofarbati limariju, posebno blatobrane pa ako možda znate broj boje kojom je orginalno farban traktor, tj. općenito koju boju koriste Fendt traktori.

Za sada toliko, nadam se da ne gnjavim previše, bit ću jako zahvalan ako mi pomognete.
Ako nisam dovoljno jasno opisao mogu za nekoliko dana postaviti slike.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
prijatelju, dobrodošao, samo daj slike što prije, da si fendt-fanovi vide i 100% če ti reči o čemu se radi
 
P

phoenixfendt

Guest
dali neko poseduje fendt traktore iz serie 500 modeli kao sto su 512 ,514 i 515 mene interesuje FENDT FAVORIT 514C TURBOSHIFT iz 98g interesuje me kakva su iskustva sa tim traktorima kako su se pokazali i dali ih je lako naci u inostranstvu u dobrom ocuvanom stanju?
 
D

dgeceg

Guest
ja imam sličnog fendta i kod mene ta ručica kraj mjenjača su spore brzine, ja mislim da je tak i kod tebe
 
N

nazgul77

Guest
dgeceg to sam i sam shvatio. Nakon što sam postao, malo sam mjerio okretaje i zaključio da se sa tom ručicom svaka brzina reducira nekih 25 %. Ali svejedno hvala, jedino ostaju mi misterij ove dvije preostale koje po mom mišljenju su vezane za rad hidraulike ali prije nego idem eksperimentom to saznati radije bih kad bi mi netko to razjasnio.
 
P

phoenixfendt

Guest
dali neko moze da mi nabavi neke informacije o fendt traktorima modela FENDT FAVORIT 514 C TURBOSHIFT?jel neko poseduje ovaj model i kakva su iskustva,ja bi zeleo da uvezem ovaj model pa me zanima dali je ovaj model lako naci u insotranstvu u ocuvanom i dobrom stanju...odgovorite :D
 
T

tomonh

Guest
Ima ga jedan čovjek u okolici Zagreba točnije Vrbovec. mislim da je star oko 10 godina. Viđal sam ga on za pik vrbovec vozi cisternu 18 kubika sa njim. od njega nemožete baš neke realne podatke dobit jel je samo njgov traktor dobar a drugi nevaljaju. :cry:
 
P

phoenixfendt

Guest
svi fendt iz serije 500 su dobri traktori i po mom misljenju jedni od najboljih traktora posto imaju MWM deutz motor ZF powershift menjace BOSH hidrauliku i sve ostalo na tim traktorima je vrhunskog kvaliteta,posto ja imam mnogo podataka o ovim traktorima koje sam preuzeo sa raznih sajtova,mene samo interesuje iskustva sa ovim traktorima onih vlasnika sto ih imaju ali izgleda da ih niko nema ovde i svaki ko ih ima je izuzetak :mrgreen: ja planiram da ga za par godina uvezem iz nemacke pa me zato interesuje iskustva sa ovim traktorima poosto su za mene NAJBOLJI
FENDT FAVORIT 514C TURBOSHIFT
:D
 
H

Hurlimann H-470A

Guest
marko hurlimann xa86 kaže:
Ovo ili je neka muljaža ili si cijenu krivo napisao :scratch
hehh jednu NULU sam zaboravio sry :D :D
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,588
:supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz: :supz:
[youtube:2jtvybms]OMkBXvlV11k[/youtube:2jtvybms]
 
I

ivica

Guest
phoenixfendt kaže:
posto imaju MWM deutz motor
:D
mwm i deutz su potpuno razliciti motori ,mwm je orginal fendt ,nekad ga je koristio i renault a deutz je deutz ,
sto se tice traktora sigurno je savrsen ,samo postiji tu problem ,broj radnih sati jer ga svaba ne spara ,oni sa malo sati su preskupi s ovi jeftiniji su dost istroseni a za djelove bolje da ne pitas(imam fendt 312) ,koga got sam cul nitko ni ne otvara getribu ispod 5000€ ,taj fendt ima jacu tehnologiju od vecine danasnjih traktora
 
P

phoenixfendt

Guest
i u mom kraju je stigao traktor fendt 312 iz 93g jedan covek ga je kupiu i uvezao direktno iz nemacke i platio nekih 17000evra + 10000evra carina porez i transport ali bio sam da ga pogledam i stvarno je lep ali i dobro ocuvan kupio je od prvog vlasnika i zadovoljan je njime,ali za te traktore kao sto kazes su preskupi delovi a popravke veoma skupe ali takvi traktori se nekvare bas posto su fendt jako kvalitetni traktori i svi kazu da je najbolji kao mercede medju kolima tako fendt medju traktorima,i ja imam nameru da za oko 5 do 7 godina kad ukinu carine i malo padnu cene polovnih traktora da kupim i uvezem iz nemacke FENDT 514 c turboshift iz 98g i to bi po meni trebalo da bude najbolji traktor...
 
D

dgeceg

Guest
jel zna netko koja je realna cijena za traktor fendt 309 lsa i 311 lsa i 312 lsa, da je u dobrom stanju, ako vam nije problem napišite
 
D

dgeceg

Guest
evo našao sam jednog



traktor je fendt 309 ls, 83.g, registriran do 10 mjeseca ove godine,90 konja, cijena mu je 80000 kn,
pa me zanima jel vrijedi te novce? na kaj trebam pazit kad ću ga ić kupit?
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
Jedan u selu je uzeo prošle godine 312-icu s prednjim utovarivačem i rotodrljaču za 15000 eura, traktor ima 9000rh. Prije par dana sam ga gledao u oranju 3 brazde, neznam na koliko coli ih vuče ali u našoj zemlji mu neide baš predobro. Poprilično mu dimi a neide brzo, nisam htio ić bliže i ispitivat kako što, ali po viđenom... Koliko para toliko muzike
 
D

dgeceg

Guest
e sad neznam , valjda ovaj nebi tak dimil, pri kupnji ga treba malo isprobati
 

Najnoviji postovi

Na vrh