• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Z

zetor4718

Guest
zeko kaže:
deutz fahr i same su isti traktori i prave se u italiji
u njemackoj se prave jedino deutz agrotron rekao mi je to prijatelj a radi u detz servisu.
Agrotron je preko 130 ks

zeko Zetor se pravi u Idiji pa nije Indijski traktor o tome je riječ ovdje a DEUTZ-FAHR je osnovan u Njemačkoj 100% a Same je 100% Talijan.Danas jesu isti ali prije 20 godina ni slični!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
zetor4718 kaže:
Za class ares i ceres znam da su po renaultu napravljeni ali sam mislio da su njemačka kompanija a da je DEUTZ-FAHR talijan to još nisam nikad čuo stvarno nikad


danek kaže:
otkad pa je nekaj njemačkog kvalitetno,zna se da talijan radi najbolje poljoprivredne strojeve,dok aute ne rade kvalitetne ni jedni ni drugi.

Traktore talijanske nisam nikad imao pa ne mogu prosuđivat ali da njemci ne rade dobre aute(osim opela) to nisi u pravu sigurno!!Ali da nemješamo aute u poljoprivredne strojeve tu je riječ o FENDTU traktoru vrhunske NJEMAČKE kvalitete!!
Claas (Renault) traktori se izrađuju u Francuskoj, jednako kao i DPS motori koji idu na (većinu) njih. Mjenjači su također proizvedeni u Francuskoj u tvornici GIMA Beauvais, zajedničkom ulaganju MF-a i Renaulta.
Većina MF traktora je također proizvedena u Francuskoj. Njemačka kvaliteta Claasa i MF-a? Da, jednaka kao i Golfa proizvedenog u Slovačkoj.

Glede Deutz-Fahra. To jesu stare njemačke marke. No, prije nekih 10-tak godina, Talijani (SLH) su spasili čast i ponos njemačke industrije, tj. DF spasili od bankrota.
Glede KHD-a, ime dolazi od Klöckner-Humboldt im Deutz, dakle dva imena i naziv mjesta gdje se nalazi.
Koliko mi je poznato, talijani (SDF) je vlasnik i nekih 45% dionica Deutz AG Köln (najveći, ako ne i većinski, dioničar), dakle tvornice motora (iz koje se opskrbljuje i Fendt). Motori više nemaju oznaku KHD, već DPS, jednako kao i Deere, samo značenja Deutz Power Systems.
Najmanji DF traktor proizveden u Launingenu u Njemačoj je Agrotron, jednako kao i veći SLH modeli (znači DF Agrotron u narančastoj i srebrnoj boji).
Voćarski i vinogradarski modeli, kao i Agroplus i Agrofarm su DF modeli proizvedeni u Trevigliu, Italija. I da dalje ne nabrajam...
 
P

pixa93

Guest
ma mozemo mi pricat i razglabat sta ocemo ali fend je kralj traktora
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
pixa93 kaže:
ma mozemo mi pricat i razglabat sta ocemo ali fend je kralj traktora
istina da je pravi ali se ne kvari ništ manje od ostalih, a dijelovi mu papreno skupi(znam jer ima prijatelj dva)
slika0162.jpg
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Nekima se trgaju fendt-ovi svaki drugi dan a nekim se godinama ne trgaju jer u vijek će biti budala i rata .Mi imamo fendta 108 iz 1976 i samo radimo redovite servise a za traktor se može reći sve osim da malo radi jer sa njim i imt 540 radimo oko 70 ha .
neki idioti teraju traktore par godina da im niti ulje ne promjene a kamoli da ih podmazuju ili mjenjaju filtere itd i jel onda čudno da se takav traktor traga zvao se on fendt ili ne !
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Imam fendta 104s vec tri godine i nisam imao nikakvih kvarova do sada, osim nekih sitnica koje sam sam rijesio. U slucaju da imam veci kvar gdje nabaviti dijelove, posto se radi o traktoru proizvedenom 1972 godine. Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
powershift kaže:
Imam fendta 104s vec tri godine i nisam imao nikakvih kvarova do sada, osim nekih sitnica koje sam sam rijesio. U slucaju da imam veci kvar gdje nabaviti dijelove, posto se radi o traktoru proizvedenom 1972 godine. Hvala.
Ima dijelova, ako imaš para.
Inače, na tvojem je traktoru MWM motor. Prijatelj je stavljal pikse i karike od Ursusa 355, uz male modifikacije.
Takvi motori su bili na Renaultima i još nekim traktorima.
Glede dijelova mjenjača: original ili izraditi po uzorku.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Da motor je MWM, a za ostalo ako bude trebalo, nekako cu se snaci. najbolje bi bilo sa nekog otpada na zapadu.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
pixa93 kaže:
ma mozemo mi pricat i razglabat sta ocemo ali fend je kralj traktora

slazem se sa tobom je kralj ali nisu ni ovi drugi losi
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Fendt GT
nema bas na forumu ovakvih traktora a meni su osobno odlični typ traktora,višenamjenski,praktični....jednostavno zapoželjet jos k tome neki imaju Deutz motore.....pa sam malo iskopao po netu i od nekada se proizvode:









znam u hrvatskoj za jednog takvog i mislim da se nalazi u kc-županiji
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ima jedan kod svercera nedaleko od mene. prodaje se, naravno..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ima takvih par komada u mom kraju,naravno sa prednjim utovarivačem,jesu ružni ali su sigurno praktični..
 
F

Fendt 309

Guest
Pozdrav Fendtoljupci!Imam samo pohvale za ove traktore jer ih u mom kraju ima svaki ozbiljniji poljoprivrednik.Ima ih od 1968 pa do najnovijih.Imam 309 iz 1984. već 7 godina koji ima oko 15000 sati a radi svake godine kod mene 40 jutara + neke usluge.Nikad me nije iznevjerio.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
da li je moguće da fendt od 10 do 15 godina koji se prodaju kod nas imaju od 6000-8000 sati ili imaju 16000-18000
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Kupio bih Fenda 311 dali netko zna gdje ima da je u super stanju. Bio bih vam zahvalan na tim informacijama.
Uglavnom ove neke koje sam gledao su kako bih ja rekao RKE loše.Kažu da imaju do 6000 rh ali daj bože da nisu okrenuli sat ---pojedini i dva puta.Pa umjesto 6000 rh imaju 16000 rh a možda pojedini i 26000 rh .
Hvala svima koji nešto jave.
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Na Fendtu ti sat pokaziva i petero znamenkaste cifre radnih sati, tak da koliko piše toliko i ima
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Kostas hvala za tu informaciju . Stvarno nisam znao da Fendt ima brojač radnih sati s 5 znamenki.
Ali s obzirom na godine imaju jako malo radnih sati.
Moje gospodarstvo se bavi mlijekom i radimo oko 50 jutara zemlje i godišnje napravimo od 1000 do 800 Rs.
Pa mi ne ide u glavu da pojedini traktori 95-98 godište imaju oko 6000 Rs.To ispada da ovakav traktor radi do 500 Rs godišnje što mio je na zapadu nevjerovatno.
Pitam vas forumaše dali netko zna za neki dobar traktor do 120 Ks jer mi nebih veći trebao.
Mislio sam na Fendta 311 ali pojma nemam kakvi su .
Ja imam Džonija 6420 star 2 godine i ima 110 Ks s njim sam zadovoljan i sad bi još neki kupili polovan da malo umesto Džonija ore s tri brazde i radi s rotodrljačom od 3 m. i da vuče rolo presu to bi mu bila sva radnja, a Džoni je s utovarivačem i on bi radio s omotačem i neke slične poslove.
Dakako da ovaj posao što ja radim je možda i dovoljan jedan traktor ali kada radimo sjenažu treba mi traktor za umotavanje rolo bala a ferguson 539 je spor-hidraulika-i slabašan kad je malo vlažniji teren.
Ako netko ima neku informaciju za dobar traktor nek mi se javi.
Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh