• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

M

Massey4455

Guest
auuuuuuuuuuu.... fendt je pravi dal mi možeš reći seriju i godinu ak slučajno znaš vidi se da je noviji?
 
K

kresimirst

Guest
Pitanje

Pozdravljam grupu
Imam na ponudi jednog Fendta 510c ali pokazuje neku gresku na srednjem
display-u tamo gdje treba pisati kolko ima radnih sati!
Greska je neki crtez kroz cijeli display
pa me zanima dali netko zna neku stranicu
sa takvim slikicama gresaka ili to nije greska
vec neka informacija neznam ali se ne mice ni kad
upalis traktor ili ugasis ona je tu!!!!??
 
J

jovisa

Guest
joj ljudi juce sam bio u Novom Sad-u na sajmu poljoprivrede strava sdta se tamo moze vidjeti :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: a sto se tice fendt-a to je tek posebna prica neki momak ga je palio i pomijerao u pitanju je bio model 936 vario i ja sam se tu zadesio u tom trenutku...i mogu samo reci STRAVA...
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
jovisa kaže:
joj ljudi juce sam bio u Novom Sad-u na sajmu poljoprivrede strava sdta se tamo moze vidjeti :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: a sto se tice fendt-a to je tek posebna prica neki momak ga je palio i pomijerao u pitanju je bio model 936 vario i ja sam se tu zadesio u tom trenutku...i mogu samo reci STRAVA...
Mogu misliti što si vidio a kad bi se upitao dali to može netko kupiti odgovor bih bio strava.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Danas sam bio kod Pitomače neko selo imaju dvojica dva Fenda za prodati jedan 512 c i drugi 311 farmer.
Nismo mogli ništa odlučiti mislim da je to puno novca za njihovo stanje .
512 ima kako piše 7000 rh ali neznam šta bih rekao dosta je ušminkan i pripremit za prodaju a traktor je 1995 g .
Drugi 311 farmer sa 6900rh je iz polja ne pripremljen ali ima masnoća po njemu i sav je ogreban i izlupan po blatobranima ali ga gazda hvali što je po meni i normalno neće ga kuditi taj traktor je 1998 g..
Prvi traži 22000 eura a drugi 24000 eura ja mislim da je to preskupo i prije bih rekao da oba imaju još po 10000rhviše hoću reći da su okrenuli sat .
Za Kostasa nije točno da Fendt s digitalnim pokazateljem rh ima peteroznamenkast broj to sam se danas i uvjerio.
Kad smo krenuli kući vjerovatno da mnogi poznaju prodavca na glavnoj cesti Virovitica -Pitomača i tamo smo skrenuli pogledat Fenda i gazda kaže da ima kući 512c 1997 g kao nov i mi snjim kući i stvarno ne izgleda loše čak i odlično piše na satu 8000 rh gume nove cijena 25000 eura i damo se u razmišljanje da ga kupimo pa smo ga malo detaljnije pogledali i na našu sreću traktor je skoro uvežen i nije pripremit za prodaju pa smo vidjeli da je karter otvaran i skidana kapa ventila motora vjerovatno nekakav kvar je bio tu smo prekinuli s pregledom i nažalost nije bio za nas taj traktor jer smo sumnjali na sve mogućnosti zbog čega je motor otvaran.
Gospodo forumaši možda nekom i ovo pomogne da ne nasjedne na prodavčeve hvale kako su to strojevi netaknuti i kažu svi da su neizrađeni.
Ja radim oko 70 jutara zemlje i imamo novog Đonija koji je za dvije godine napravio 2100rh približno oko 100 rh mjesečno pa se pitam koliko su onda ti Fendovi od 12- 15 godina koje smo mi danas vidjeli mogli napraviti radni sati za toliko godina na zapadu odakle su i uveženi.
:scratch
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
vjerovatno su napravili jako puno sati jer ih na zapadu neće nitko kupiti ako će se sa njim vozati kroz selo da ga drugi vide kako ima super stroj.
 
M

Massey4455

Guest
takvi traktori su napravili negdej oko 12-13000 rh...
to se ne isplati kupiti...
to ste sigurno bili kod bakova?
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Da sad kad si spomenuo to ime bili smo i kod njega u povratku gdje sam i napisao da je motor otvaran ali da ga je malo maskirao vjerovatno bih nasjeo i kupio jer je na oko bio odličan.
Sad sam u pravoj nedoumici šta kupiti a trebao sam traktor oko 120 KS.
Nije hitno budemo mi to pronašli a ak budu kapitalna kupujemo novi.
 
M

Massey4455

Guest
ma da on obično sve traktore prvo popravlja pa ih prodaje i napriča koje kaj a traktori su kakvi jesu a ili izvana su odlični...
a novi ti dolazi samo u obzir ako bude kapitalno ili.....?
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Ero, pitanje bez uvreda! Da li si Ti pametan zato što misliš da nema peteroznamenkasti brojač ili Ja neznam pročitati broj šesteroznamenkasti broj sa jednom decimalom?
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Kostas kaže:
Ero, pitanje bez uvreda! Da li si Ti pametan zato što misliš da nema peteroznamenkasti brojač ili Ja neznam pročitati broj šesteroznamenkasti broj sa jednom decimalom?
Ja koliko sam vidio na ovih zadnjih desetak Fendova je četveroznamenkasti broj s jednom decimalom.To je kod digitalnih satova a možda neka serija prije 1995g ima brojač koji nije digitalni.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ero kaže:
Kostas kaže:
Ero, pitanje bez uvreda! Da li si Ti pametan zato što misliš da nema peteroznamenkasti brojač ili Ja neznam pročitati broj šesteroznamenkasti broj sa jednom decimalom?
Ja koliko sam vidio na ovih zadnjih desetak Fendova je četveroznamenkasti broj s jednom decimalom.To je kod digitalnih satova a možda neka serija prije 1995g ima brojač koji nije digitalni.
Kostas možeš pogledati i sliku s 47 strane gdje se i lijepo vidi koliko ima cifri na brojaču radnih sati.
A ja se niš ne ljutim ako sam i pogriješio ali ti dobro provjeri svoju tezu jer brojevi su 0000,0 rh
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
Govorimo o digitalnom satu, u pravu si da ima četiri znamenke sve dok ne okrene 10000 sati, sjedi sam u jednom fendtu koj je imao preko 11000 sati, a prije toga smo moj tata i ja vodili rata o toj temi. ja isto nisam vjerovao da je to moguče jer kako ti kažeš kako stoje brojke na displayu nema mjesta za petu brojku i zato su brojke bile malo stisnute i lijepo je pisalo 11000. zbog rasprave sa tatom pročital sam deset puta i broio brojke i tako sam se ja razuvjerio po pitanju peteroznamenkastoga broja.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Kostas kaže:
Govorimo o digitalnom satu, u pravu si da ima četiri znamenke sve dok ne okrene 10000 sati, sjedi sam u jednom fendtu koj je imao preko 11000 sati, a prije toga smo moj tata i ja vodili rata o toj temi. ja isto nisam vjerovao da je to moguče jer kako ti kažeš kako stoje brojke na displayu nema mjesta za petu brojku i zato su brojke bile malo stisnute i lijepo je pisalo 11000. zbog rasprave sa tatom pročital sam deset puta i broio brojke i tako sam se ja razuvjerio po pitanju peteroznamenkastoga broja.
Nisam to vidio ali vjerovatno da je tako ako si ti to raspravljao s tatom i vidio da su brojke stisnute.
Nisam se susreo s tim pa nemogu tvrditi da je moja konstatacija točna .
Ali svi fendovi koje sam vidio ovdje kod nas su izgleda kao da su prešli 10000 rh --kad ih usporedim sa slikama koje se nude na raznim adresama prodaje u europi. Usporedbe radi svi su oni sigurno okrenuli sat od 10000 rh---po izgledu.
Izvini.
 

Kostas

Član
Tu od
5 Svi 2009
Poruka
33
o radnim satima na traktoru ti govore njegova unutrašnjost kabine pedale kuplunga kočnice gasa, pod, sjedalo i ostale komande. a za stanje izvana najviše utječe vozač. slika jako vara oko. tako bar ja gledam na to
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nemora znacit da ako je uvezen da mora imati 10 ili vise tisuca radnih sati. Nisu ni vani sve gazde sa po par stotina hektara zemlje, a ima traktora koji vani sluze i u druge svrhe. Istina je da unutrasnjost dosta govori o tome koliko je radio mada i opce stanje i ocuvanost izvana ima svoje znacenje. Sigurno da nisu sluzili da bi se njima vozikali okolo ali nemora znaciti da su presli "milione km". Uostalom svaka kupnja polovnog stroja nosi nedoumice a samo novo je novo, tak je uvijek bilo i bit ce.
 
J

jovisa

Guest
to sto sam vidio to se ne moze opisati niti docarati nekome dok to licno ne vidi.traktora 30 vrsta sa po bar 10 modela razlicite snage,kombajni,prikolice ,sejacice i ostali prikljuci.A pred ulazom na sajam CASE kombajn ogroman cjena je bila cini mi se oko 200 000 eura...stravaaaaa :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: :madmana: : :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :rolleyess: :
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Samo da se kratko nadovežem.....kaj vi mislite da ti traktori koji su uveženi iz vana da su baš toliko loši.....ovako...drugačije se vodi poljoprovreda u njemačkoj, francuskoj, nizozemskoj nego kod nas.....tam može svaki seljak imati po nekolio traktora 120+konja io može si priuštiti da ih mjenja svakih 7-10 godina....a ne kao kod nas gdje se traktor tjera po 20 godina...odnosno do generalke i ako treba do druge generalke....što recimo kod jednog švabe nije slučaj..samo toliko....pozdrav
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,483
Da se onda i ja kratko nadovežem.
Šanana je sve odgovoril samo ovisi kako tko čita ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh