• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=HjY-UBWUTvM&feature=share[/YT]
:prayer::prayer: još koju godinu i budemo spavali kodkuće a traktori če sami radit u polju:prayer::prayer:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma na ovom videu najbolja je URSULA,ovo drugo može igrati na nekima velikim poljima a ne na malim prčvarkima od nekoliko rali u sto i dva oblika i nekoliko parcela:weedman::weedman:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bilo je u povijesti pokušaja zamijenjanja čovjeka sa strojem i nije baš išlo. U ovakvim situacijama se uvijek pitam što ako se nešto pomrda i on ne stane i na putu se nađe dijete?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Uh,al ga samo ljepo reklamiraju sa 4brazde:madmana::butthead:

A zvuk,pa to je lošije od bilo kojeg drugog traktora,stvarno su pokvarili traktor s ovim zvukom.

Deutz su izbacili, tako se pisalo. Vidim da je nekad serija 3 od 95-125ks imala 4 cilindra Deutz motore. Sad serija 2 koja daje 70-110ks ima AGCO Sisu motor 3cilindra. Pa poslušaj kako radi Deutz u seriji 3 sa 105ks, a kako radi AGCO Sisu u seriji 2 sa 100ks.


210 - 100ks AGCO Sisu
http://www.youtube.com/watch?v=TtWvVk1s4R4

310 - 105ks Deutz
http://www.youtube.com/watch?v=VbXLOB9X6iw&feature=related
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Meni ovo smijesno izgleda, tri cilindra... uzas! Radi kao mali ferko sramota. Nebi nikad dao te novce
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=DNZyhu5daAI&feature=related[/YT]

Strašno za vidjeti!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
pa kud sad za spavanje staviš ovaj video,ovdje ima mehanizacije više nego naša županija da proda svu poljomehanizaciju i još po vrijednosti nebi toliko skupili,video+5:prayer::prayer::prayer:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a taman da pola hrvatske proda sve strojeve što ima u dvorištu bila bi vrijednost kao ovoga tu na videu
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
skupa je ta tehnologija za našu sirotinju još pogotovo što fendt traži EXTRA sulfidno gorivo tako da je i ekološki prihvatljiv zato što ima jako malu emisiju štetnih plinova
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
pozdrav ljudi imam jedno pitanje pa me zanima vase misljenje....

ja i otac smo uzeli favorit fendt 515 c (150 konja) platili smo ga u njemackoj sa pdv-om 30 500 eura, ima 9500 sati, jel to bila povoljna kupovina?

moje pitanje je, posto smo imali 2 zetora od daleko manje konja, koliko brazdi i na koliko coli bi mogao ovaj traktor vuci? moja neka procjena je da bi mogao 4 brazde sa plugom koji se okrece (´´prevrtaner´´) na nekih 14-16 coli ovisno o vremenskim uvjetima i jel se ore repiste sojiste ili strnjak... i kakav pripremac moze on vuci, moze li od 6 meteri vuci? (klasicni sa daskom, pacjim kjlunovima i valjkom


ako netko ima ovakav traktor ili slican, na koliko sati bi se neki veci radovi trebali raditi ili generalna, neki kazu fendtovi mogu i po 15 - 20 tisuca sati, a da je serija 500 jedna od najboljih serija...

kada se ulazi u brazdu znam da se pali prednja vuca i na sva 4 tocka pogon, jel se sva 4 tocka ukljucuju i kad se ide sa pripremacem? jer na zetorima smo imali blokadu koja se samo vrlo rijetko ukljucivala...

hvala na odgovorima unaprijed
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
pozdrav ljudi imam jedno pitanje pa me zanima vase misljenje....

ja i otac smo uzeli favorit fendt 515 c (150 konja) platili smo ga u njemackoj sa pdv-om 30 500 eura, ima 9500 sati, jel to bila povoljna kupovina?

moje pitanje je, posto smo imali 2 zetora od daleko manje konja, koliko brazdi i na koliko coli bi mogao ovaj traktor vuci? moja neka procjena je da bi mogao 4 brazde sa plugom koji se okrece (´´prevrtaner´´) na nekih 14-16 coli ovisno o vremenskim uvjetima i jel se ore repiste sojiste ili strnjak... i kakav pripremac moze on vuci, moze li od 6 meteri vuci? (klasicni sa daskom, pacjim kjlunovima i valjkom


ako netko ima ovakav traktor ili slican, na koliko sati bi se neki veci radovi trebali raditi ili generalna, neki kazu fendtovi mogu i po 15 - 20 tisuca sati, a da je serija 500 jedna od najboljih serija...

kada se ulazi u brazdu znam da se pali prednja vuca i na sva 4 tocka pogon, jel se sva 4 tocka ukljucuju i kad se ide sa pripremacem? jer na zetorima smo imali blokadu koja se samo vrlo rijetko ukljucivala...

hvala na odgovorima unaprijed

dali je povoljna to češ vidit kad budeš počeo radit s njim ako je 97 god moguče je da češ imat problema sa strujom tj. sa žicam jer te godine su satavljali jako lošu instalaciju NO NEMORA BITI NIŠTA.4 brazde prevrtnjaka bet problema zato si uzmeš prevrtnjaka vario ima štelanje 12,14,16 ili 14,16,18 ja sam sa svojim vuko 4 brazde 18 coli kad su bili idealni uvjeti naznam kaka je zemlja,6 m mislim da bi imo problema bolje si uzmi 5,5 to mu je dosta,15-20 tisuča bez problema trebo bi radit na 10000 veliki servis u belju ti košta 9000 kn s pdv,blokadu nikad nemoj uključivat na sva 4 osim ako ti baš treba dovoljna je samo prednja vuča
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
dali je povoljna to češ vidit kad budeš počeo radit s njim ako je 97 god moguče je da češ imat problema sa strujom tj. sa žicam jer te godine su satavljali jako lošu instalaciju NO NEMORA BITI NIŠTA.4 brazde prevrtnjaka bet problema zato si uzmeš prevrtnjaka vario ima štelanje 12,14,16 ili 14,16,18 ja sam sa svojim vuko 4 brazde 18 coli kad su bili idealni uvjeti naznam kaka je zemlja,6 m mislim da bi imo problema bolje si uzmi 5,5 to mu je dosta,15-20 tisuča bez problema trebo bi radit na 10000 veliki servis u belju ti košta 9000 kn s pdv,blokadu nikad nemoj uključivat na sva 4 osim ako ti baš treba dovoljna je samo prednja vuča


96. je godiste, ali je stavio nova crijeva novu bateriju, ali ok vidit cemo... pitam radi pripremaca jer ovaj ima 816 od 165 konja ili tako nekako pa kaze da se sa 5 meteri pripremacom igra i da misli od 6,5 uzeti... znaci generalna kad tad kad dodje skuplja od 10 000 eura ne bi trebala biti? a na 10 000 sta zna otici? belje nam je blizu, 50 km
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ma daj ti stavi koju slikicu da mi pasemo oči lagano,taj ima da ostavi sve u tvom selu za cijelu dužinu:prayer::prayer::prayer:
 
B

BAGERISTA

Guest
Dobra pila mora bit,,,,a sati dosta,,,ali nemora bit poderan..:partyman::partyman:
Sretno i nek te dugo služi.......:drinkers::drinkers::partyman:
 

ibockin

Član
Tu od
19 Ožu 2011
Poruka
43
96. je godiste, ali je stavio nova crijeva novu bateriju, ali ok vidit cemo... pitam radi pripremaca jer ovaj ima 816 od 165 konja ili tako nekako pa kaze da se sa 5 meteri pripremacom igra i da misli od 6,5 uzeti... znaci generalna kad tad kad dodje skuplja od 10 000 eura ne bi trebala biti? a na 10 000 sta zna otici? belje nam je blizu, 50 km

jel imaš manov motor ili mwm,ja nisam imo nikakih problema na 818,ja bih ti savjetovo što se tiče generalke da ništa ne diraš dok ide kad počne gubit snagu onda ju napraviš ako ju radiš u belju mislim da nebi imo dosta 10000 eura,imam prijatelje koji su uzimali s belja polovne 924,930 fendove sa 12000 radnih sati kažu da nemaju nikakih problema za sad mislim da ti je dovoljno da napraviš samo veliki servis i na njivu radit s njim....stavi neke slike da vidimo malo stroja
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
stavit ću slike kad dođe u dvorište, dao bih link ali ga je prodavač maknuo pošto je traktor prodan... e sad servis kažete, pa gledajte, kad smo ga kupili prodavač ga je znači totalno pretreso (jer ima radionu) stavio mu je nova crijeva, stavio novu bateriju, prefarbo ga je (ok sad će netko reći ko zna kakav je kad je farban, ali eto vizuelno ga je ljepše za vidjeti - a tako radi sa svim traktorima u svojoj radnji), znači sve štima (bar bi trebalo) ne pušta ulje, jedino malo dimi ali ne previše, doći će majstor iz zg-a da ga pregleda on još 1 jer dolazi ovom čovjeku isto pregeldati njegovg fendta iz susjednog sela...

nadam se da će nas služiti neke 5-6 godina bez nekih većih kvarova a onda nek dođe generelana... jedino gume su mu katastrofa, ove godine će ići i onda se zadnje mjenjaju... ali eto po slikama ćete vidjeti, hvala na odgovorima

ne znam koji motor ima, kad dođe knjižica reći ću
 
Posljednje uređivanje:
F

fendtGT

Guest
Fendt GT
nema bas na forumu ovakvih traktora a meni su osobno odlični typ traktora,višenamjenski,praktični....jednostavno zapoželjet jos k tome neki imaju Deutz motore.....pa sam malo iskopao po netu i od nekada se proizvode:









znam u hrvatskoj za jednog takvog i mislim da se nalazi u kc-županiji

ja imam fndt-a gt275 80.g
 

Prilozi

  • Fotografija-0132.jpg
    Fotografija-0132.jpg
    10.7 KB · Pregleda: 260
  • Fotografija-0130.jpg
    Fotografija-0130.jpg
    79.8 KB · Pregleda: 235
  • Fotografija-0124.jpg
    Fotografija-0124.jpg
    14.6 KB · Pregleda: 224
  • Fotografija-0106.jpg
    Fotografija-0106.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 195

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
fendt 385gta se nalazi u susjednom selu kod jednog mog poznanika,još uz njega ima fendta 612
 

Najnoviji postovi

Na vrh