• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Na ovom samo prednja radna svjetla koštaje oko 1000e,a gdje je prednji kardan,hidraulik.Ja sam bio skeptik po pitanju potrošnje ali nekoliko njih koji su ponosni vlasnici serije 718 to opovrgli i rekli da su manje troše nego JD u istoj klasi.Naravno svi su pod punom opremom
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
@jožek;ovaj 415 je nov ili ima par rs??

Poznat mi nekak traktor,iz kojeg mjesta je vlasnik?

traktor je nov, a on i vlasnik su ti vrtni susedi
ima vario tms menjač, max. brzina 57 km/h kod 1300 okr. motora zato je i potrošnja manja
kupljen vani tako da naši lešinari nisu sa smješkom petali eurčiće, a kolko ti oče zaraditi sami znate iza ima gredu za zatvaranje brazde
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Ova serija 400 je meni najljepši Fendt:heart:, fino kompaktan, a snažan, ma majka!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
traktor je nov, a on i vlasnik su ti vrtni susedi
ima vario tms menjač, max. brzina 57 km/h kod 1300 okr. motora zato je i potrošnja manja
kupljen vani tako da naši lešinari nisu sa smješkom petali eurčiće, a kolko ti oče zaraditi sami znate iza ima gredu za zatvaranje brazde

A tu smo znači8)8)

A čuj viđao sam traktor kad je orao.

Svima je traktor samo ljep,a nitko ne pita kakv je radnik,jer ljepota ne treba u poljoprivredi nego treba radit...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
uz tu cijenu bi se trebalo podrazumijevat da je dobar radnik, zar ne?

a uostalom, djabe mu da je najbolji radnik ak je ruzan ko noc. ja ga nebi kupio :mrgreen:

iako, necu ni ovoga makar je lijep, tako da je meni u biti svejedno :scratch
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Ja mislim da je svaki novi traktor dobar, jedino su svima različite cijene, a ovo je ipak previše.

Poznanik ima 412 i 716 i dosta ih koristi.
Najčešće ga boli glava dok treba mijenjat gume jer on treba Pirelli, Bridgestone... a jedna dođe 2000 eura jbt.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pa ne mijenjaju se gume tako cesto..
koliko su stari traktori da je uspio vec potrositi gume?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
On ti radi preko 1000 sati godišnje i vozi po cijeloj Hrvatskoj pa mu najviše trebaju za cestu, a za cestu opet nisu bilo kakve.
Pa ne mijenja tako često, ali opet skupe su. Neznam koliko su točno stari ali možda imaju 10 godina.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
On ti radi preko 1000 sati godišnje i vozi po cijeloj Hrvatskoj pa mu najviše trebaju za cestu, a za cestu opet nisu bilo kakve.
Pa ne mijenja tako često, ali opet skupe su. Neznam koliko su točno stari ali možda imaju 10 godina.

Ovaj 412 bi mogao biti blizu 10, možda godinu-dvije manje, a 716 mislim da je kupio koju godinu kasnije. Uglavnom oba su preko 5 i izgledaju kao novi.
Najjače mi je bilo jesenos kad sam ga vidio sa oba da ore na zemlji od jedva jutro. To je bio brzinski rekord.

Sjećam se prije 3-4 godine sam išao u za Belišće. Stajali smo u Lozanu i vidio sam ga da je prošao sa onom McHalle balirkom. Krenuli smo za petnaestak minuta, stali nekih 10 min u Donjem Miholjcu i krenuli dalje. Dok smo došli do Belišća on je tamo već izbalirao 5-6 bala. Ostao sam paff
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Da, Čupen, ima i dva Jaguara, samo šteta što mu sve stoji vani.
Sad je kupio i rabljeni 312 stariji, i uložio je u njega dosta, ali isto pravi stroj.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
uz tu cijenu bi se trebalo podrazumijevat da je dobar radnik, zar ne?

a uostalom, djabe mu da je najbolji radnik ak je ruzan ko noc. ja ga nebi kupio :mrgreen:

iako, necu ni ovoga makar je lijep, tako da je meni u biti svejedno :scratch

Dobar,al za transport i vožnju prikolice:vragek:

Kako god da je ljep i napredna tehnika u njemu,ali nema robusnost,pogotovo ova serija 400,pa 700 i tako dalje..Bez nekog utega naprijed skoro ni jedan posao ne može kako treba uradit s nekim priključkom..

Stariji Fendt-ovi serije 600 su za moj pojam strava od traktora i ono je radnik.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Neznam baš kakv je radnik, ali ovaj ima 7 radnih tijela podrivač i kačili su ga za 200 ks traktore i nije išlo, jedino se 716 bori s njim i nekako ide.
 

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
ovaj je dovežen jesenas, motor četiri cilindra i 155 ks znači nabildano do neba sama elektronika i nek stane jao si ga meni...a kaj se tiče guma normalno da su paprene pa ipak je to malo veči traktor, a za takvoga treba meti dosta posla a ne ga gledati v garaži
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
4 cilindra na 155 ks mi se nikako ne sviđa, no nije bitno.
A tko nema puno transporta, nemora takve gume uzimat, može uzet malo jeftinije neke druge marke...
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Kako nije robustan? Usporedite malo mase traktora u toj klasi:supz: Uteg naravno da mu (ipak) treba jer je kratak, što je pak prednost za neke druge poslove.

Ne znam zašto se svi plaše 4 cilindra i 155 KS, to nije pretjerano, tehnika ide naprijed, a Hans je sigurno sve dobro proračunao. 40 KS po litri je dosta za radni stroj, ali nije "prenabrijano", pogledajte malo kamione. Tko ne koristi punu snagu većinu vremena, 4 cilindra su sigurno bolji i štedljiviji izbor.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
6 cilindara je uvjek bio i uvjek će biti agresivniji od 4 cilindra,
a da manje potroši baš i nevjerujem.
 

Joža85

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
171
Kako nije robustan? Usporedite malo mase traktora u toj klasi:supz: Uteg naravno da mu (ipak) treba jer je kratak, što je pak prednost za neke druge poslove.

Ne znam zašto se svi plaše 4 cilindra i 155 KS, to nije pretjerano, tehnika ide naprijed, a Hans je sigurno sve dobro proračunao. 40 KS po litri je dosta za radni stroj, ali nije "prenabrijano", pogledajte malo kamione. Tko ne koristi punu snagu većinu vremena, 4 cilindra su sigurno bolji i štedljiviji izbor.

4 cilindra nikad neće zamijeni 6 cilindara u teškom radu a još manje u izdržljivosti tj. u broju radnih sati (ni sad ni za 50 god)! Čak je i potrošnja upitna (dali postoji signifikantna razlika)!? Sve "nabrijano" traje kraće pa čak i ako je riječ o traktoru sa turbom naspram običnog bez turba!!!
Sa zadnjom rečenicom se slažem-netko je prije sigurno preračunao za što traktor treba služiti ,a još je i uštedio na materijalu !

Moje mišljenje je da novi traktori po pitanju izdržljivosti nikad neće biti kao oni iz 80-90g.! Možda se varam ,ali sve je više dokaza...!
 
Posljednje uređivanje:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
uf krenula je debata oko snage,dali netko zna dali ima u seriji 500 FENDT,čisti motor bez turba sa običnim šestakom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh