• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
A sta znaci izrabljen traktor ?
Mi na svojim traktorima mijenjamo ulje motora svakih 100 rh i filtere kiler redovito ispuhujemo, ulje u getribama mijenjamo u hidraulici itd.
A radimo dosta sa rraktorima i idu kao malo kome .
A moj susjed ulje samo nadolije u getribi nije promijenio nikada i malo radi ali traktoru ode spojnicka getriba krci itd .
Odrzavanje je puno bitnije od toga koliko je traktor radio.
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Za 100000 kn se može dobiti noviji traktor od tog fendta sa preko 20 tis sati a i kabina mu je zastarjela da nekažem bravarija
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
U Slavoniji kupiti rabljeni traktor...cccc

U zadnjih par godina sam pogledao puno traktora širom Hrvatske i zaključak je da su u Slavoniji i okolici Bjelovara i Vrbovca najgori traktori, a od poljoprivrednika su stočari najskloniji uništavanju strojeva. Nek se nitko ne uvrijedi,naravno da ima iznimaka,ali postotci su takvi kakvi jesu...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Za 100000 kn se može dobiti noviji traktor od tog fendta sa preko 20 tis sati a i kabina mu je zastarjela da nekažem bravarija

Za ispod 100 tisuća kn može se kupiti Fendt s 8-10 tisuća sati. Samo je pitanje koje godište
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
http://www.njuskalo.hr/traktori/fendt-308-oglas-12043326

Ovaj bi meni pasal..
Neznam zasto, ali svakom tom starom Fendtu je unutrasnjost kabine bolje ocuvana nego nekoj drugoj marki traktora, pa makar da su i mladi 1, 2 desetljeca..
Da, netko je napisao da je kabina na tim starim Fendtovima cista bravarija, ali je opet uradena vrhunski..
Ima moj ujak dva komada, 311 lsa i 309, ma traktori su ko avioni, imal je neke sitne popravke, ali veli da se dosta nade rabljenih djelova i opet vozi..

I mene zanima koliko bi odprilike dosla generalna za takav stari Fendt 4 cil..
I koliko oni okvirno radih sati mogu napraviti bez generalne?
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Čovjek je kupio jd 6800 16 tis eura traktor je brz okretan tih powershuttle i 4 brzine bez kvačila šalta i mislim da vrijedi dat tih para malo više kad se več kupuje traktor jer ipak je 2015.godina tako da ja ispod 95 og godišta nebih ni gledao koji traže 100000 tis kuna
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Netko je nekad na ovom forumu napisao da je generalka za 512 ili 514 rađena u belje remontu i da je koštala 9 tisuća eura. E sad što je sve za te novce rađeno, nemam pojma, izgleda stvarno dosta novaca, ali opet sve ovisi što je za te novce rađeno. I ja sam generalku na imt 533 platio 10 tisuća kuna, samo što nije u pitanju bio samo motor nego i još toga, pa...

Što se radnih sati tiče, bar za starije šestice dosta sam ljudi čuo da njemci sa svojima naprave 25 pa i 30 tisuća. Meni to nije baš potpuno nepojmljivo, ali to su ipak možda jedni od najizdržljivijih traktora uopće. Koliko može odvrtiti stari fendt 4 cilindra? Može sigurno puno više nego npr. zetor ili neki drugi istočni. A toliko sigurno vrti i JD, international, renault... Sve je pitanje na što čovjek naleti. Najbolje je kupiti od čovjeka kojeg znaš, ali to je kod nas nemoguće. Vani od nekakvog starog švabe koji je imao jednu šesticu za tešku obradu i trojku za sitne poslove sigurno bi se isplatilo uzeti. Kod nas su trojke uglavnom uvažane i korištene za teže poslove, a imt i zekani za lakše. Nemamo isti način razmišljanja uopće oko održavanja strojeva u odnosu na švabe, oni su liga za sebe u tome, no ima i tamo bisera, siguran sam...
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Evo kako izgleda i radi s najmanje 19400rh,mozda bi mu trebalo dizne promjenit:icon_lol: :icon_lol:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dzrGH4zdsWA[/YT]

A ima i dobar zvuk bez auspuha

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=dOH2OepnBgg[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I mene zanima koliko bi odprilike dosla generalna za takav stari Fendt 4 cil..
I koliko oni okvirno radih sati mogu napraviti bez generalne?

Uopće te nemora zanimati generalka na tom motru, to je MWM i to odvrti 20.000 rh pa i više, a s obzirom da ti dobro održavaš svoje traktore, bude odvrtio i 30.000, tak da dok si živ nebudeš generalku delal.
Ima on cure kum 309 LSA, več 8 godina je kod njega, kupljen kod švercera, uvezen iz Njemačke, traktor samo ide i ide, a radi s njim 70 kj zemlje i ima 50 komada stoke.
Lamele glavne, lamele prednje vuče i takve stvari su potrošni materijal, ali to se sve lako servisira i vozi se dalje. MWM motor u kombinaciji s ZF mjenjačem, to je nepoderivo uz normalno rukovanje i servisiranje, zato i ja osobno pucam na jednu dobru 308-icu :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Samo jedno dobronamjerno pitanje- jel itko ikad vidio uživo bilo koji traktor sa 30 000 sati?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Onda bi na mojih sadasnjih 20 jutara to vozilo stvarno za mojeg zivota, a i 30, 40 bi obradival bez greske, a vise od toga ne kanim ni imati..
A i kak velim ima ujak dva i da se kaj pokvari veli da nalazi sve originalne polovne dijelove..
Budemo vidli, jos godinu, dvije pa dok se bude kupoval traktor Fiat i Fendt su mi u najuzem izboru..
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Samo jedno dobronamjerno pitanje- jel itko ikad vidio uživo bilo koji traktor sa 30 000 sati?

Dobro nije traktor već je kombinirka JCB 4CX (skoro isto, nema neke razlike), bilo je preko 35 000 radnih sati.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Meni na malom 533 ne radi sat, no da taj traktor zna govoriti napsovao bi nam se svih živih. Sa velikim traktorom napravim godišnje cca 500 sati, a za sve ostalo služi mali, koji radi barem 50 posto više nego veliki. Ne gasim ga cijele dane, sadnja 20 hektara povrća, 10 hektara ratarstvo, prskanje, kultiviranje, navodnjavanje, prijevoz, za boga miloga. Jest da je renoviran par puta ali taj ima sati i sati....
Vidio sam 614 kod našeg švercera sa 15 tisuća na satu, a ne vjerujem da je baš taj sat "precizan". Znam da sam tu na forumu isto čitao da je jedan član imao renaulta sa 22 ili 23 tisuće i prodao ga i da taj traktor i dalje radi non stop. Dakle ima traktora, samo je bitno da su dobro održavani.
U svakom slučaju MWM je sigurno jedan od najboljih motora koji su ikad postojali. Tu su još Detroit diesel i cummins motori, liga no1. Nikad se više neće proizvoditi takvo što...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Za trajnost je važno da motor dugo radi, a ne da ga se pali-gasi non-stop.
Tajna tajnosti ovih velikih je upravo u tome: puno su radili u komadu.
Netko je negdje bil spominjal nekoga Zetora s >30t sati. Većinu vremena provel je pogoneći pumpu za navodnjavanje. Znači, gasili su ga valjda samo za promjenu ulja, ako i za to.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Vidio sam ja traktora s oko 20 i 30 tisuća radnih sati, INTERNATIONAL, moj kum ih je nekad prije 10 godina uvažao iz Njemačke, ti traktori kod ljudi dan danas normalno rade, neki još uvije u tvorničkom stanju, neki generalno uređeni i reparirani.
Sječam se jednog DETZ-a 100 06 kad je dovezao iz Njemačke, bil je toliko ružan i ofucan, ali u original stanju s 18.000 rh, no ja vjerujem da ih je imal i više, motor i mjenjač ko curica, kad su ga sredili i pofarbali prodal ga je čovjeku koji je još 5 godina do 100 kj zemlje s njim obrađivao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh