• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ravnu cijev i bok,pa da vidiš zvuka :icon_twisted:

Tino, mene prošlo razdoblje takvih zvukova.
Imam ja neku cijev koja bi mogla služiti za lonac (meštar od nje pravio priključak za dimnjak) s debljom stjenkom. Neznam trebali unutra neke pregrade. Sada sam zavario i služiti će još to dosta dugo. Mogu ja to i krpat ali volio bi to uredno riješit. Da napomenem lonac kod Fendtova leži u horizontali a kod mene je radi ugrađene prednje kašike prerađen da stoji u vertikali. Vjerovatno su veće vibracije pa se cijev bila malo odvojila od lonca.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
S lijeve strane uz kabinu, vertikalno do visine haube. Iz lonca izlazi cijev uz haubu u dužini cca 70 cm pa se lomi u vis.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Moja stara prinova. Fendt 308 LSA.

E sad imam pitanje. Gdje se toči ulje u motor, mjenač i hidrauliku i koja se ulja toče, trebam pridolijat u sve ulja, a neznam koja idu, a neznam ni koja su unutru, jedino je navodno u hidraulici jd 50.

 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Čestitam. Neka te dugo služi. Fendt je naljepša simfonija u svakom smislu. Daj malo podataka o njemu.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
A to je uglavnom to, 95 godina, mjenač 10x2, al ima još neki kalač, nisam baš skužio...
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Čestitam na prinovi :) Neka služi dugo i dobro.

Možeš staviti još pokuju slikicu, dobrodošla je :)
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Čestitam! To je meni jedna od dvije najljepše linije Fendt-a,iz vremena neupitne kvalitete. Jedno vrijeme sam razmišljao da si uzmem takvog...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Hvala na čestitkama i hvala ti za ovo cabage.
Ne bih htio mjenjat sad sve komplet, a neznam koja su unutra pak, no snać ću se. JD 50 mi pase u hidraulici da ne mjesam sa jd-om.

E sad još pitanje jel ima tko kakav stari topling cat. 2?
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Znam da po specifikacijama unutra ide ulje 20W-20. Koliko je jd50 po viskozitetu slično tom ulju, znaju oni koji se u to bolje razumiju nego ja. Uglavnom svi serviseri kažu da je super turbo i više nego dobro za to. Meni je iskreno na prvu bilo čudno jer je jd50 ipak kvalitetnije ulje i napravljeno za takve stvari. Od naših ulja još hidraol 68, ali mi on ne štima ni sa jednim priključkom i traktorom.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Nalijao ulje za hidrauliku, ali i dalje imam problem.
Čuje mi se pumpa kad motam volan kao da ulja nema, u čem je problem?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Antonio čestitke na prinovi nek te dugo služi,ljepi stroj
Možda ti filter od hidraulike zaštopan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh