• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Pozdrav,novi sam na ovom forumu
Imam pitanje za vas pa ako biste mi mogli odgovoriti bio bih vam jako zahvalan. Evo kako smo sada krenuli u buče, došli smo do komplikacija. Naime imam Zetora 7245 u devedesetima je napravljen,jednostavno je preslab za roto brane koje imam Howard od 3 metra( izlaz na kardanu mu je 540 okretaja). Pa sam sada gledao da zamijenim Zetora za starijeg Fenda. Gledao sam neke do 15t € i imaju dosta sati, negdje oko 10t. Pa me zanima da li su ti Fendovi od 10t sati zreli za generalku?Da li Fendt 310 LSA iz 85 valja? Unaprijed hvala na odgovoru.
 
Posljednje uređivanje:

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Ja bih radije uzeo manje rotobrane... Jeftinija i sigurnija opcija.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Prilično sam siguran da zetor i s 2.5 m RD bude imao problema, moj 6911 ih je jedva vrtio, trebalo bi probat ako ti je traktor ok, nema ga smisla mjenjat za vjerovatno lošiji.

Pravila za radne sate nema nekog, može radit do 20 000 a može se rastepst na 5 000. Najveci problem je što su na večini radni sati skinuti, najviše što možeš je probat traktor pod priklučkom sličnim za koji ga kupuješ i vidjet kako se ponaša.

Ostalo je nažalost sve nagađanje.
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Što je bolje to ti je teško reći. Za Fendta ti mogu reći iz iskustva da 10.000 je taman razrađen traktor. Treba biti siguran da je to stvarno stanje. Kod mene 612 s 6 cilindara iz 1982. radi ko sat. Kupljen od trgovca, došao iz Njemačke s original dokumentima. Više mi radi prednja kašika nego plug. Malo troši, kočnice dobre, hidraulika za 5, ma sve uredno. Jedino je težak pa ne ide u obrađenu zemlju. Kupovao sam i gledao 6 mjeseci a novci u đepu pa se može kupit povoljno.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Vučko- 7245 je puno jači,i još duplak,ja sa sličnom snagom vrtim 2.5m i ide bez brige,u puno tvrđoj zemlji.

A ostalo si u pravu,netko ima sačuvan i jako dobar traktor sa npr. 10 000 sati,a netko ga uništi na 5000 sati,a sama brojka koja je na brojaču ne znači ništa. I ja znam ljude koji ne skidaju sate,ali zato pola godine rade s odštekanom vuricom.
Stanje traktora ovisi o poslu koji je radio,o šoferu i održavanju,tako da nema pravila,sve ovisi o primjerku koji se gleda.

antunmilakovic-najsigurnije bi bilo uzeti nekog tko zna više o Fendt-u,i povesti ga u razgledavanje...
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Tako sam i mislio, tako da ću morati zamijeniti RD za neke od 2 metra. A Zetor ima 3600 radnih sati, samo mu je kabina počela trunut.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
7245 je nekih 67 ks i to je sasvim dovoljno za RD od 2,5m, nađi neku lakšu izvedbu sa noževima i mirno živi.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
618
Naš 6911 s 63 konja s moschio 2.5 RD se je isto mučio ko budala, temperatura stalno pred crvenim, ako ide na manju RD idealno bi bilo da ju proba na traktoru jer kao i plugova ima svakakvih izvedbi. Jednu 2.5 možda može bez brige a drugu nikako zbog izvedbe.
 
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
49
Pozdrav,novi sam na ovom forumu
Imam pitanje za vas pa ako biste mi mogli odgovoriti bio bih vam jako zahvalan. Evo kako smo sada krenuli u buče, došli smo do komplikacija. Naime imam Zetora 7245 u devedesetima je napravljen,jednostavno je preslab za roto brane koje imam Howard od 3 metra( izlaz na kardanu mu je 540 okretaja). Pa sam sada gledao da zamijenim Zetora za starijeg Fenda. Gledao sam neke do 15t € i imaju dosta sati, negdje oko 10t. Pa me zanima da li su ti Fendovi od 10t sati zreli za generalku?Da li Fendt 310 LSA iz 85 valja? Unaprijed hvala na odgovoru.
Ispričavam se nisu 3 metra već 2.5 metra. Stari je našao neke talijanske RD od 2 metra i trebaju 540 okretaja na kardanu, tak da to bude veselo radilo. Hvala na savjetima.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
A da tebi nije na RD okrenuti zubčanici u getribi ?
Kad sam dovezao svoju od 2.5 m za 6340 jedva sam ju gonio u 1. sporoj i pun gas, ali kad sam okrenuo zubčanike sasvim druga priča.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kod mene se mjenjaju mjesta zubčanicima da bi dobil veču brzinu a ti očito imaš drugi sistem. Ima tema o RD pa tamo nastavi i daj neku sliku stroja.
 

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ovaj fendt je iz francuske, a svi znamo kakvi su tamo traktori i kako i koliko rade s njima. Pod broj 1 znak da je iz francuske je hidraulicni izvod kocnica za prikolicu, to svi francuzici imaju, njih kompresor ne zanima.
A ako se vec kupuje, pod obavezno je pogledati je li imali emulzije na cepu di se sipa ulje i kako pali hladan, mora sastaviti doslovno na zub.
A tih 8800 sati nek okaci macku o rep.
Ako vidite potrgan ekran, a ima ih dosta primjeraka na njuskalu, to vas kosta 300-500 eura i to je znak da je neki majstor isao skidat radne sate i sje ekran jer ne zna kak se to se raskopa.
Uglavnom na fendtu se najbolje vide radni sati po podu u kabini, ako je pod razderan, taj ispod 12000 radnih sati nema.
Lp!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Traktor pali doslovno pali na zub i kad je hladan.
Dobar je traktorčić, ja ga prodajem kak sam ga i kupio prije dva mjeseca,
odradio sam prolječe s njim i zadovoljan sam, ako se ništ ne riješi do jeseni,
vrlo vjerojatno će dobit i uske do jeseni.
Jel on ima tih 8800 il nema boli me čuna, kao što rekoh kak je kupljen tak se i prodaje i bitno mi je da traktor radi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Opće ne mora znaćiti da je traktor iz Francuske, nabrojao si tu sad toga hrpu, a baš sve ti ne drži vodu!

Talijani rade isto sa uljnim kočnicama :)
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Uopce ne mora znaciti da je traktor iz Francuske los. Jedan covjek kaj vec deset godina uvozi traktore samo iz Francuske veli da nema bolje odrzavanih traktora od Francuza. Ima puno rodbine tam i uvozi stvarno dobre tratore. Svatko ima svoju priču..
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
E sad da nema boljih je isto tak tak
Ali da su najgori traktori isto nije istina,jbg ljudi rade s njima i normalno je da kod nas dodu traktori koji zahtijevaju servis.
Moj pajdo isto vozi traktore iz francuske jer mu je teta gore i kaze da ima svega i dobrog i loseg vec je puno traktora uvezo.
Kod kupnje bilo kakvog takvoga traktora moras racunati na min 2000 e ulaganja samo vise.Ali opet te onda sluzi neko vrijeme.
Kod nas zadnjih godina nije bas bilo uvijeta za kupnju novog traktora ali sad uz ove mjere se isplati jer dobijes novi traktor za manje pare nego sto kosta rabljeni.
A i sad je trenutno tesko naci dobar polovnjak jer neznam dal se to meni cini ili dolaze sve gori traktori iz uvoza.
Prical mi je pajdo da se franci bune na nove traktore zbog problema sa novim motorima i diznama,kao da vec nakon 2000 rs odu,i da sad francuzi sve vise uz nove traktore ostavljaju i stare.
E sad dal je to stvarno tak ili nije neznam.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ne znam prijatelju, ali svaki traktor koji sam gledao ,a da je iz francuske nije valjao nist, znaci motor i getriba spremne za remont , na dva primjerka spore brzine nisu radile, kocnice poderane i to one iza a ne na disku,znaci koji god je bio iz francuske bio je ponisten traktor, cast iznimkama ali ja sam dobio takav dojam bar sto se francuskog fendta tice.
Austrija i Njemacka je zakon sto se tog tice , ali su naravno puno skuplji.


ŠANANA
e pa znaci jer francuzi uopce ne koriste zrak, ima mozda 2% iznimka koji imaju zrak tak da ono.
A objasni mi sta to ne drzi vodu.
Mogu mi ljudi pametovat o drugim traktorima al o fendtu mislim da ne jer ih znam u dusu iskreno, imam 3 komada doma i po hrvatskoj sam se nagledao svakakvih traktora, kad ih zoves kazu traktor u odlicnom stanju, a ono uzas uzasa, kupis ga kojim slucajem treba ti jos 4-5tisuca eura minimum da to bude to.

I sada realno, objasni mi, tko ce prodat fendta iz 95 ili 98 god i da ima 8000sati, niiiitko jer je taj traktor bolji nego neki novi.
Osobno sam sjeo u 310 od covjeka koji je prvi vlasnik traktora iz 98 god, traktor ima 7500 sati i traktor je nooov, znaci nista izlizano, niti papucice niti lufta na mjenjacu, al naravno takav traktor se ne prodaje sve dok se ne pojavi neka mana jer je to stroj samo takav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh