• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Dadarstef

Član
Tu od
6 Tra 2015
Poruka
35
Ja kad gledam Fendta, dovoljno mi je pogledat mjenjac, kolko ima lufta i ispada li iz brzine nakon trzanja na gasu, a dalje gledam motor, jel dimi pa jel ima majoneze na cepu od ulja (vidio na par komada ovdje i svi redom iz Francuske bili) i sveopce stanje poderanosti pogotovu u kabini, to mi najbolje govori kolko traktor ima sati.
A za znat el traktor bio na utovarivacu govori izlizanost papucice kuplunga i ujedno luft na onoj glavnoj rucici od hidraulike.
Uglavnom jako je tesko naci dobrog Fendta.

Poslano sa mog Valencia2_Y100pro koristeći Tapatalk
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Vec je dosta dugo doma ali tek sam sada uhvatio priliku da ga poslikam. Isao sam spasavati lovce pa sam ga malo splahnuo poslije toga.

DSC_0721_zpsg0hneshi.jpg


DSC_0722_zpsr0t1cjwt.jpg


DSC_0723_zpsv8tcbwyx.jpg


DSC_0724_zpsitzkjmu6.jpg


DSC_0725_zpsmyjqvnae.jpg


DSC_0727_zpsj5wtb8gt.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Naravno. 310/510 u toj liniji su 4cil turbo sa 105ks, svi veci od toga su 6aci.
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
jel mi možeš pojasnit koje su tipke za šperu a koje za palit prednju vuču?
Dok uključim ne znam šta sam upalio..na instrument ploči jedno svijetli crveno a jedno zeleno dok se uključi.
Uskoro kreču poslovi pa da ako mi možeš reći koje je što.
Radi se o fendtu 310 96g.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
maxresdefault.jpg


S lijeve strane prvi stupac (tamno zeleni) su gumbi za prednju vucu, drugi stupac je spera. Na kontrolnoj ploci prednja vuca svijetli zeleno a spera narandjasto.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ma ne. Samo je tako nacrtano. I prednja vuca i spera se na donjim gumbima gase, na srednjima se pale uz iskljucivanje dok se volan smota vise od nekog kuta, i na gornjima stalno ukljuceno.
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Ja kad gledam Fendta, dovoljno mi je pogledat mjenjac, kolko ima lufta i ispada li iz brzine nakon trzanja na gasu, a dalje gledam motor, jel dimi pa jel ima majoneze na cepu od ulja (vidio na par komada ovdje i svi redom iz Francuske bili) i sveopce stanje poderanosti pogotovu u kabini, to mi najbolje govori kolko traktor ima sati.
A za znat el traktor bio na utovarivacu govori izlizanost papucice kuplunga i ujedno luft na onoj glavnoj rucici od hidraulike.
Uglavnom jako je tesko naci dobrog Fendta.

Poslano sa mog Valencia2_Y100pro koristeći Tapatalk

Ovo sve što si napisl o fendu je ok,ali ako traktor ne dimi nije izlizana papučica kvačila si sve besprijekorno radi onda je to novi traktor koji moraš platiti 80 do 150 tisuča eura što si mi odnosno ja ne mogu priuštiti.Ja sam kupil polovnog fenda 714 vario 2001 godište prije 4 godine i još nisam imao kvar,Prije mjesec dana sam kupil fenda 310 1996 god i još ide.LP
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Ma ne. Samo je tako nacrtano. I prednja vuca i spera se na donjim gumbima gase, na srednjima se pale uz iskljucivanje dok se volan smota vise od nekog kuta, i na gornjima stalno ukljuceno.

Hvala,još me samo zanima to mi nejde u glavu dok se mota volan da se sama isključi.
Naprimjer ako ja sad idem orat jel da imam tu koja se isključuje dok motam i izlazim iz brazde ili da imam stalno upaljenu prednju vuču?
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Dok oreš možeš imati uključenu stalnu vuču jer si spor i stalno si na zemljanoj podlozi.A u transportu imaju uključenu automatsko gašenje da ne dođe do drobljenja prednje vuče.Lp
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
U oranju, a i svim drugim poslovima na zemlji imam auto. ukljucenu. Sigurno je krizevima i ostalom draze da se ugasi dok se okrecem.
Stalnu vucu sam ukljucio mozda pet puta u skoro 5000 sati dok sam se vadio iz blata.
U transportu ionako nema sta trazit prednja vuca.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Dobro aj, vukao sam i ja s malim nh 17-18 tona bruto po rosi pa je bilo drz nedaj. Saltanje grupa me zafrknulo [emoji2] pali prednju i polako do vrha.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Meni je stalna vuca draza. Mislim da je bolje konstatno opterecenje na prednju vucu nego stalno cukanje ukljuci/uskljuci prilikom okretanja volana. Vidjet ces sam dok krenes raditi sta ti vise odgovara.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A mi koji nemamo automatsko isključivanje?? Mora raditi stalno, ne vidim da joj nekaj fali :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh