• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,493
Ako vec ima zasto ne koristit kad su se vec potrudili stavit. Auto spera se gasi cim dignes prikljucak.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Bolje je imati opciju gdje se sama prednja vuča i špera gase nego da je stalno upaljeno. Kod okretanja u oranju ili bilo kakvoj drugoj pripremi tla nepotrebno i loše djeluje na prijenos, pa je bolje da se isključi. U svakom slučaju, isključuje se pri brzini 15 km/h i mislim 20 stupnjeva na kotačima.

Ja moram imati stalno uključenu kada izvlačim kamionku iz polja i moram pod 90 stupnjeva skrenuti na put. Ako je mokro nastaju problemi jer nisu dupli kotači i prikolica brzo propada i traktor staje ako se prednja vuča isključi.

Uglavnom nije švabo lud da je napravio tu opciju, već zbog trajanja sklopova. Šperu nikad niti ne uključujem, osim u iznimnim situacijama u oranju, ali to rađe ne orem onda ako već nije sila.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Juce probavao jednog fendta, iz manje u vecu ide ok, ali iz vece u manju uvijek krci, dakle moras skoro stati da ga ubacis, ja mislim da su tu sinkroni posve losi. Kod moga iz manje u vecu ide ok, dok iz vece u manju ne krci nista, samo kad je hladan rucicu moras jace potegnuti da uspori zupcanike, sinkronizuje pa tek onda uklopi, da napomenem mjen jac sam otvarao preventivno, sinkrone nisam mjenjao iako su neki preoprucivali da se promjene, kao da su sagorili, a po istrosenosti ne nalijezu skroz na konus, nego imam zazora, istina na donjoj granici,
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Pozdrav svima, novi sam na ovom forumu..
Prije tjedan dana sam kupio Fendt-a favorit 514C turboshift 1995 god...pa me zanima izbaci mi ove greške na zaslonu kad dam kontakt i idem da upalim

http://postimg.org/image/r8tg8ykb3/

http://postimg.org/image/4iubfz13j/

A kad uđem na kompjuteru u greške pokaže mi ove kodove: 0.1.51; 5.1.90; 5.1.83;
Jel zna možda tko šta znače ti kodovi?

Prvi simbol je Filter za zrak je zaprljan
drugi simbol ima naziv Senzori znači neki senzor je u kvaru
0151 senzor zalihe ulja ili temp. motora ili temp. usisnog zraka ili goriva ili hidrauličnog ulja ili stlačenog zraka je u kvaru
5190nešto oko hidrauličkog podizača i priključng vratila

ja imam upute za fendt 714 vario i dao sam najbliže odgovore jer te šifre greški ja nemam ali imam broj viš ili niže.Ako ti nešto pomaže to je to.
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
Filter zraka sam promijenio novi kupio i stavio i opet mi se to stalno pojavljuje...neznam zašto...bio sam u kompjuteru obriso sve greške i sad mi se još uvijek one dvije slike kad dam kontakt pojavljuju, a kad uđem u kompjuter piše samo 0.1.51
 

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Filter zraka sam promijenio novi kupio i stavio i opet mi se to stalno pojavljuje...neznam zašto...bio sam u kompjuteru obriso sve greške i sad mi se još uvijek one dvije slike kad dam kontakt pojavljuju, a kad uđem u kompjuter piše samo 0.1.51

Jesi li promijenio i onaj manji i veći filter i definitivno neki od senzora je kihnuo.Pogledaj na komandnj ploči kaj ti ne radi.Ako ne pokazuje npr temperaturu ili slično onda je to taj senzor ili slično.
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
manji nisam promijenio, al probo sam ga izvaditi i bez njega upaliti i protjerati i opet je prikazivalo to....a manji izgleda čisto, probo sam ga ispuhivati konpresorom i nije nikakva prašina izlazila van, a i veliki je dosta bio čist....kad sam kupio traktor bio mi je pokazivo količinu goriva 4 crtice, i dok sam ga malo tjero nekih 30 km ostalo je 2 crtice i radio je malo u leru i ostala jedna crtica i treperi i ja ugasio i natočio pun rezervoar i sad mi ne prikazuje količinu goriva, prikazuje sam jednu crticu i ona treperi....al on ima dva rezervoara, veći gore iznad motora ispod haube, a manji od oko 50-60 litara dole ispod kabine s lijeve strane kod stepenica...
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
0.1.51 je greška u vezi senzora pritiska ulja u motoru. to je senzor pokraj filtera ulja u motoru. ili je riknuo senzor ili problem u instalaciji. Taj senzor sam ja isto mijenjao na 308.
Senzor se može jednostavno provjeriti, kad je motor ugašen treba otpor na pinovima senzora je svega nekoliko ohma, a kad se upali otpora nema ili je dosta veliki.
Isto tako instalaciju možeš jednostavno provjeriti, kratko spojiš žice na senzoru i onda daj kontakt na bravici za palenje ali nemoj paliti traktor.Ako je instalacija u redu nebi više trebalo prijavljivati grešku na displeju. Zatim upališ traktor i istovremeno razdvojiš žice koje su bile u kratkom spoju i traktor i displej bi trebao raditi kao da je sve ok.
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
Ne želim ni pomišljati kolka je cijena orginal senzora, sigurno duplo..

Čim dam kontakt prije nego hoću upaliti pojavi mi se ova greška tj slika:

http://postimg.org/image/lhhokn87j/

Jel ima to neke veze sa tim senzorom....to je kao navodno temperatura, a traktor ladan bude kad palim, i poništim grešku upalim i sve dobro, i radi u leru nekih 3-5 minuta i onda se opet to zna pojaviti, nije mi jasno zašto a motor ladan..
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Ne želim ni pomišljati kolka je cijena orginal senzora, sigurno duplo..

Čim dam kontakt prije nego hoću upaliti pojavi mi se ova greška tj slika:

http://postimg.org/image/lhhokn87j/

Jel ima to neke veze sa tim senzorom....to je kao navodno temperatura, a traktor ladan bude kad palim, i poništim grešku upalim i sve dobro, i radi u leru nekih 3-5 minuta i onda se opet to zna pojaviti, nije mi jasno zašto a motor ladan..

Ova lijeva slikica označava hidraulički krug. Prije bi bilo da ti javlja prenisku temperaturu ulja u hidraulici. Nisam siguran.
Meni ponekad kad je jako hladno zna javljati prenisku temperaturu ulja u mjenjaču.
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
Ova lijeva slikica označava hidraulički krug. Prije bi bilo da ti javlja prenisku temperaturu ulja u hidraulici. Nisam siguran.
Meni ponekad kad je jako hladno zna javljati prenisku temperaturu ulja u mjenjaču.

I ja mislim da mi javlja prenisku temperaturu...a šta bi onda trebo napravit ako je preniska?
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Pričekat da se zagrije pa onda krenut ako je do toga ili mjenjat senzor ako nije ispravan, svakako potražit nekog servisera s puno iskustva da ti to pogleda prije nego nešto gore se desi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zna li netko podatak omjera prijenosa prednjeg i zadnjeg pogona ua fendtove serije 100, dakle koliko se puta okrene prednji tocak za jedan okretaj zadnjeg
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
Zna li netko podatak omjera prijenosa prednjeg i zadnjeg pogona ua fendtove serije 100, dakle koliko se puta okrene prednji tocak za jedan okretaj zadnjeg

Jednostavno, izmjeri promjer veceg i manjeg kotaca, izracunaj opsege i izracunaj koliko se treba manji kotač okrenuti da bi napravio put koliki je opseg zadnjeg kotača i imaš omjer
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zelim obrnutiproces, da vidim koje gume najbolje odogovaraju, jedne prema drugima, nazad su mi 16,9 r 34, naprijed 12.5 r20, i kad idem ravno ok je, kad malo smotam, samo malo osjetim kocenje, sigurno da prednje ume trebaju biti nesto vece, probavao sam jedan isti takav raktor naprijed 11.2 r 34, nazada 16,9 r 34, i puno lakse ide i cak pod punim motanjem ne osjeca se nista, ovaj test sam radio sa uljucenim predjim pogonom, na asfaltu, ravan teren,lagana ga ga na kuplungu pokrenem pa stisne kuplung pustim ga da ide bez pogona da vidim koje opterecenje radi, dosao sam do zakljucka da mi naprijed trebaju vece gume, nazad nebih isao sa manjim jer gubim na brzini.


16,9 r34, 420/85 r34,
2r = 157,76cm,
O = 495,4cm


18,4 r34 460/85 r34
2r = 164,56cm,
O = 515,cm




12,5 r20 335/80 r20
2r = 104,4cm
O = 328cm

11,2 r24 280/85 r24
2r = 108,56cm
O = 341cm,

14,5 r20 365/80 r20
2r = 109,2cm
 

Najnoviji postovi

Na vrh