• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Stroj je stvarno odličan,ljep je,samo jedan veliki problem a to je cijena.Za te novce je mogo kupit traktor 200ks.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ma nije ga kupio , samo tak na probi, a planira nekaj do godine kupit pa bude vidio kaj mu bude najisplativije...:)
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Previše para za tu muziku po meni... Jedino ako se obrađuje jakooo puno ha...
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Kada napravimo kalkulaciju iz ovog podatka o cijeni koštanja taj stroj mora zarađivati najmanje 1.975 EUR-a mjesečno ili 23.700 EUR-a godišnje. Ostatak vrijednosti uzeo sam da će biti popravaka tijekom razdoblja. Ovaj iznos je čista zarada, troškovi goriva i troškovi rada osoblja su plus.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se gleda sa tog stajališta mora, ali...ako netko ima para i želi takav traktor tomu je najmanje bitno koliko će on zarađaviti, bitno mu je da ga ima doma u posjedu!
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
koja to tvrtka daje traktore na probu? ja odmah uzimam dva! :)
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
zna li tko gdje se provjerava razina ulja u turbomatiku na fendtu 308 i kako se mijenja?
i koji plug bi odgovarao fendtu 308?
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
da li netko zna od čega je ovaj znak? danas mi se to upalilo
 

Prilozi

  • SAM_2090.jpg
    SAM_2090.jpg
    21.5 KB · Pregleda: 253

Drazenn

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
191
Prepisujem ti iz orginalnih uputaza Fendt

16.Senzori
Tlak-broj okretaja ili ispitivanje manjkavosti otpadaju
Bezuvjetno odmah utvrditi uzroke smetnji u Code-Tabeli .
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kod greške mi je 0.1.51 i prema šifraniku greška bi trebala biti na senzoru za pritisak ulja u motoru (Engine oil pressure sensor...sensor fault, wiring fault, 12V supply fault), znači otišao senzor ili kvar na instalaciji. da li netko zna gdje se nalazi na Fendtu farmeru 308 taj senzor pritiska ulja u motoru?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
koliko sinkrona ima mjenjac traktora, ako npr ima 3 brzine i rikverc, stim da iste ima brze i spore i onda opet i brze i spore polovi. Po meni 4 sinkrona, grijesim li...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Na tvojem je mjenjač 13+4, s dva lera? Jel rikverc sinkroniziran ili nije?
Nemam shemu mjenjača, ali bi trebalo biti ovak:
3 brzine=2 ogrlice, dakle 2+2 sinkrona (ak je i rikverc sinkroniziran), jedan manje ak nije.
polovice=1 ogrlica s još 2 sinkrona
transportna (13.) brzina - još jedan sinkron.

Zbroji sam.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ima samo jedan ler, ima rucica za brze i spore, i druga rucica za polovljenje, rikverc je sinkroniziran, po tvom racunu je 7 sinkrona,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ima li transportnu brzinu, 13-tu?
104... su imali, ravno naprijed između R i 5., u produžetku od brzog lera.

Naravno, brze-spore (cesta-polje) nisu sinkronizirane. Za to prebacivanje treba stati.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
kod mene je 106 ls, ima transportnu, gore skroz lijevo, da za brze spore treba stati, polovljenje ide u pokretu
 

stihlMS660

Član
Tu od
18 Stu 2010
Poruka
276
kod greške mi je 0.1.51 i prema šifraniku greška bi trebala biti na senzoru za pritisak ulja u motoru (Engine oil pressure sensor...sensor fault, wiring fault, 12V supply fault), znači otišao senzor ili kvar na instalaciji. da li netko zna gdje se nalazi na Fendtu farmeru 308 taj senzor pritiska ulja u motoru?

da li je netko imao posla sa tim senzorima pritiska ulja?
 

Najnoviji postovi

Na vrh