• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Fendt

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Ajde ti najprije provjeri troši li on koje tekućine osim nafte. Neće mu ništa biti ako radiš cijeli dan pod opterećenjem, pa vidi kakvo je stanje s antifrizom i uljem. Doduše, ulje zbilja ne možeš primjetiti da troši u jednom danu, jer bi to bila živa katastrofa. Miris ulja u dimu se znatno osjeti od mirisa nafte. Dim ulja je plavkaste boje, a vode bijeli.

Kod tih traktora nikad ne znaš koliko sati ima. Moj kaže 9450 i ako je netko radio s njime koliko ja radim onda i nema više, no čisto sumnjam da bi to bilo tako. Neki kažu da po gumama možeš znati koje je godište. Na mojem su gume iz 2002., traktor je 1996. Da je u 6 godina potrošio stražnje gume morao bi raditi 2000 sati godišnje, što je malo vjerojatno. Tko kaže da nisu stavljene rabljene gume gore??
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
meni je reko iz fenda da je skinuto 4000h prednje gume ako nemas utovarivac ili nenosis nis napred sigurno 1000 sati mogu a zadnje sigurno i visemoguce je da potrosi zadnje puno prije nego prednje ak je vuko visterne ili nesto takvo sta stalno stosce zadnji kraj jos ak ima dosta asvalta gume se deru dosta jako

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Trebaš konzultirati nekog meštra da ne napraviš više štete. Voda ti probija negdje to je sigurno. Mora ti netko napraviti dijagnozu a ne rekla kazala preko foruma.

Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
meni je reko iz fenda da je skinuto 4000h prednje gume ako nemas utovarivac ili nenosis nis napred sigurno 1000 sati mogu a zadnje sigurno i visemoguce je da potrosi zadnje puno prije nego prednje ak je vuko visterne ili nesto takvo sta stalno stosce zadnji kraj jos ak ima dosta asvalta gume se deru dosta jako

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Nitko ti na pamet ne može reči jesu li skidani sati ili nisu. Prednje gume se uvijek jače troše nego zadnje. Moj kum na MF-u ima nekih 5 tisuća sati, kupio ga novog, zadnje su mu na 75, a prednje na 25 posto. Ima puno transporta po asfaltu. Jedan na JD-u tu kod nas ima oko 8 tisuća, još uvijek ima prvu garnituru guma koje nisu loše. Ja na MF-u imam prednje original iz 1989. 10800 sati gotove skoro bez ripni.

Uglavnom, izdvoji novce da provjeriš šta je sa motorom, nikad nije skupo koliko je skupo kad se jednom pokvari do kraja. To sam naučio iz vlastitog iskustva, više puta. Pretpostavljaš da nije ništa strašno, a pretpostavka je majka svih zajeba.
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
Za sta sluzi kompijuter preko njega je gledo danac se doc valjda majstor mjerit kompresiju

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

valentin20

Novi član
Tu od
16 Ožu 2016
Poruka
26
traktor nebude nis radio dok ga neslozimo drugi traktori nek rade.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Molim pomoć hitno ako netko zna.
Počelo mi je pojavljivati ovu grešku na kontrolnoj ploči.
Sad ne znam šta znači to ja mislim da je to nešta do mjenjača?
 

Prilozi

  • 12939300_1242439005784172_615240720_n.jpg
    12939300_1242439005784172_615240720_n.jpg
    11.3 KB · Pregleda: 151

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Da Fendt 310 96g. ,evo danas se ugasilo i jučer dok mi je počelo javljati tu grešku probavo sam power na mjenjaču znači u S, M i L i radio je u svakoj ali je i dalje blicalo i svijetlilo..
Hvala bogu danas mi ne izbacuje grešku ali neznam zašto mi je jučer,možda neki kontakti nisu u redu ili nešto?
 

MikiFendt

Član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
72
Da Fendt 310 96g. ,evo danas se ugasilo i jučer dok mi je počelo javljati tu grešku probavo sam power na mjenjaču znači u S, M i L i radio je u svakoj ali je i dalje blicalo i svijetlilo..
Hvala bogu danas mi ne izbacuje grešku ali neznam zašto mi je jučer,možda neki kontakti nisu u redu ili nešto?


Ljudi opet mi isto izbacuje grešku sad sam ga upalio i izbacuje grešku,a po danu sam radio sa njim i nije ništa izbacivalo,jeli moguće da su neki spojevi možda slabi ili nešto kad malo radi pa malo ne?
Ako me može netko uputiti šta da radim jer neznam od kud da krenem što da prvo pogledam?
 

baskowsky

Novi član
Tu od
1 Ožu 2016
Poruka
27
Moguće, ja se sjećam kad sam išao gledat koji ću traktor kupiti prije oko 2 mjeseca, isprobavao sam jedan 509 c, kad sam ga upalio isto mi je bio izbacio tu grešku što prikazuje mjenjač, normalno ubacio u brzinu i pustio kvačilo a on ni da se pomakne bar malo sa mjesta. Ja zovnem gazdu i on proba na mjenjaču gore dole ona za brze i pužne brzine što ima na seriji 500 i ništa, tek poništi grešku i onda je krenio traktor, no kad sam se vratio i ugasio i ponovno dao kontakt on je opet tu grešku izbacio pa sam normalno odustao od tog traktora.

Najbolje zovi nekog majstora koji se kuži dosta u Fendt-a pogotovo u mjenjač, ja vjerujem da su ti neki kablovi možda se iskopčaju, nisam baš toliko upućen u Fendt-a :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,462
Meni je htio to pokazati u zimi dok je bilo jako hladno, ostavio sam traktor da se ugrije na mjestu par minuta i ugasilo se samo. Pretpostavljam da je kod mene stvar u hladnom ulju bilo, jer je čini mi se i termometar bio
 

medo293

Novi član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
7
nemoras se sekirati to ti je senzor na mjenjacu ima ih 3 barem kod mene na 716,samo tteraj i nesekiraj se zato nije nista ili ti je oso senzor ili je spoj malo oksidirao
 

Najnoviji postovi

Na vrh