• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FIAT (FiatAgri) - općenito

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

ma sve ti je to isti klinac fiat ili fiatagri,čak i sada novi NH i Case imaju istih dijelova kao što je imala serija 90.recimo moj F110 ima nešto drugačiji mjenjač nego serija 90 a kućište mijenjača mu je potpuno isto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: FIAT

yzf ico kaže:
gle ja sam tražio baš tako nešto. oko 60 ks. takvih gabarita jer sam na strmom terenu gledao sam i jednog explorera 60 i 70. ovaj prvi je bio loš i skup a ovaj drugi je bio samo loš. :) gledao sam u gudovcu new hollanda t 4020 to je ono što bi htio imati. skoro sam ga i kupio ali nakraju nisam sad mi je i drago jer ga nebi mogao otplačivati bio je u opticaju i case jx 60. gledao sam i sonaliku 60 i još jednog plavog kineza ali to nisam htio. nakraju sam uzeo univerzala 530 98 god.
Kaj si dal za njega? I šteta kaj nisi kupil 640.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

ja se u univerzale slabo razumijem,a kod mene ga ima jedan u selu i priča kako je na njemu orginal fiatov motor.traktor je star oko 10god. i ima 45-50 ks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Re: FIAT

Teško da je originalni Fiat, ako ga nije sam mijenjal.
To je bil slučaj na prvim modelima, starijim od 35 g.
Naš Štore je '81. g., i na njemu je rumunjski motor, a samo su neke komponente Fiatove (hidraulika, dijelovi el. instalacije...).
 

yzf ico

Član
Tu od
12 Velj 2009
Poruka
118
Re: FIAT

9700 eura ali je u jako dobrom stanju cak jos ima orginalne gume prednje i zadnje u dobrom stanju. neznam za taj 640 sam cuo da više troši i da se grije. e sad to je rekla čula kazala. ovaj stvarno malo troši i zadovoljan sam sad kroz zimu če dobiti neke preinake i onda ce to biti to.
 

imt5550

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
66
Re: FIAT

[youtube:2y2z017a]//www.youtube.com/watch?v=HgVYQndxzbcutube[/youtube:2y2z017a]
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

ZJ kaže:
Teško da je originalni Fiat, ako ga nije sam mijenjal.
To je bil slučaj na prvim modelima, starijim od 35 g.
Naš Štore je '81. g., i na njemu je rumunjski motor, a samo su neke komponente Fiatove (hidraulika, dijelovi el. instalacije...).
rekao sam da se baš i ne razumijem u universal traktore,a i on se možda baš najbolje ne kuži.vjerovatno mu je motor jako sličan fiatovom pa je pomislio kako bi mogao da bude njegov.eto sad barem imam jednu informaciju više o universalima :mrgreen:
yzf ico kaže:
9700 eura ali je u jako dobrom stanju cak jos ima orginalne gume prednje i zadnje u dobrom stanju. neznam za taj 640 sam cuo da više troši i da se grije. e sad to je rekla čula kazala. ovaj stvarno malo troši i zadovoljan sam sad kroz zimu če dobiti neke preinake i onda ce to biti to.
ajde nek te dobro služi i puno love ti zaradi,iako je u današnje vrijeme to jako teško
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: FIAT

dobar video. ali ima vitlo pa kaj mu nije bilo lakše pomaknut se van pa izvlačiti s vitlom nek ovak pretgavat traktor ;) .
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
Re: FIAT

vjerojatno nije njegov .osim toga tu je publika i kamera :vragek:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

ipak je to prava strojčina koju nije lako pokidati :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: FIAT

josip123 kaže:
ipak je to prava strojčina koju nije lako pokidati :mrgreen:
ništa nije nemoguče. znoa sam za fiata 80-90 puko je kod četvrtog cilindra al ne blok nego odljev što se drži za blok i getribu. traktor je imao utovarivač i čovjek mi ga davao za 6000 eura i onaj višak kolko sam dao za mf-a će mi vratiti je sam kod njega kupio mf-a taj put kad je dopeljao tog fiata ;)
sve je to lijepo i sve to funkcionira ali i nemoguče se da slomiti i strgati ;)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

naravno da se da pokidati.zar ti onaj smajlć( :mrgreen: )ništa ne govori?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: FIAT

pa govori al samo kažem činjenicu bez ljutnje kako su neki radili tako pa su poslje imali posla. bez brige puno ih to radi i ne samo s takvim traktorima :mrgreen:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

ma daj kakva ljutnja,pa valjda se možemo malo i našaliti :?: :) znam ja da i MF-ovi mogu tako nešto :mrgreen: ,ali ne svi(prije 10god sam još malo poginuo u šumi sa MF-595)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: FIAT

matrix123456 kaže:
kakav je fiat 505 gusjenicar,koliko ima konja,i kakva mu je brzina..........
vjerovatno je dosta dobar jer kada sam radio u italiji dosta sam ih često viđao(mislim na gusjeničare),dosta puta sam ih vidio u tanjuranju,a najviše ih je bilo u pokrajini emilia romagna.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: FIAT

dakel dobri su traktori
nego me samo interesuje ima li djelova za njega.... i kakava mu je brzian da nije previse spor
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Re: FIAT

imam pitanje u vezi fiata. zanima me kakvi su fiati oni narančasti 780-880 ima takvih tipova i smeđih, al znam za jednog narančastog pa me zanima kakvi su oni inače. dosta malo para. znam da su im motori odlični a djelovi iskustva s getribama. čuo sam da se getribe i hidraulik oče kvariti na tim serijama
 

Najnoviji postovi

Na vrh