• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

FiatAgri serija 90 (55,60,65,70,80,85,90,100,110,115,130,140,160,180)

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa s 30 km getribom bi on trebal biti savim pristojan igrač, kaj ne?? Za takov mali traktor i bolje kaj nejde brže, da ne poleti i odleti kam netreba:)

Mislil sam na jednoredni silokombajn, recimo ako bi ga usporedili s IMT 560/565 koji je slične snage, a klip više, a ima jako velike probleme u siliranju zbog svojih loših prenosa, nekak vjerujem da makar je Fiat 3 cil., al je kud i kamo bolje rješen prenos i mjenjač da bi teral silokombajna ko vrag svoju mater!

Zj...jel mu je velik problem to kaj je pretežak za svoju snagu??

Mislim da nebi ispalo isti slučaj ko i s imt 560, kaj se tiće potrošnje:)

No s obzirom da se zna kakva je fiatova potrošnja i kakvi su to motori mislim da se nebi s tim smel posebno zabrinjavati....
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Traktor je bas taman a za motor nema brige sada svi smanjuju kubikaze i broj cilindra, do sada je šest cil motor iso do 500 konja i vise a sada smanjuju još 2000 kubika za istu snagu i to vrti na 2000 okr mah
Sad je pitanje dali se taj motor može podići jos jer vjerujem da ima potencijala da ga se pojača samo na okretnom momentu i snazi a ne da mu diže okretaje u nebesa i tad potrošnja još ide dolje
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
pozdrav decki zanima jel ko ugradjivao klimu na fiata i jel bi se dala kak pripasat od auta klima
 

vosilj

Novi član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
15
fiat 60-90

pozz

kupio sam traktor fiat 60-90 model iz 1985 pa me zanima dal mi može ko pomoč oko ukapcanja kardana naci kad ga ukopcam radi na 540 e sad me zanima kak prebacit na 1000 okretaja, posto pise da ima dvije brzine kardana.:icon_sad:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kolega, koliko si dao za traktor, dal je bio na njuškalu???
Može koja slika??
 

vosilj

Novi član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
15
Traktor je sa njuskala da i placen 57000 kn slike stavljam kroz par dana moram slikat nisam stigo:(hi):
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Castitam na kupnji! brzinu kardana prebacujes od iza stim da imaš dvije verzije prva i lakša je da pored vratila kardana imaš malu rucicu koja ima plasticnu zaštitu na vrhu koju povuces ka gore i saltas naprijed- nazad naprijed je 1000 a nazad 540 okretaja a druga je da na samom izlazu kardana odsarafis ploču i mora se neki stift stisnuti i opet zasarafiti ploča ja nemam taj sistem pa ti nemogu točno reci ali tako nekako ide pa se malo poigraj sa time ili nek se javi neko ko točno zna taj drugi sistem
 

vosilj

Novi član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
15
fala ti puno na odgovoru sutra bum se pozabavil,imam jos jedno pitanjce htel bi promenit ulje u prednjem diferencialu i planetarima i motoru pa kaj bi bilo ok stavit
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Po knjizi za transmisiju ti ide TUTELA MULTI F al to ulje ti je jako teško naci i ako ga nadjes preskupo je, sljedeće zamjensko je sa ovim specifikacijama ford M2C86a ili
MF1135 e. Api GL4 znaci bilo kojeg proizvođača koji to zadovoljava a najčešće kažu da je to AMBRA stim da sam ja našao još ulja kojima piše jedna ili druga oznaka ili čak i obije
A u motor možeš sipati motorno 15w 40 ja konkretno koristim INA super turbo a možeš i INA super 5 ili ulja drugih marki na tebi je odluka
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Pitanje vidim da Fiatovi motori imaju dvije vrste bos pumpi tj BOS i CAV pumpe koje su se pokazale bolje koje imaju bolji sus koje manje troše i koje duže traju?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Roto pumpa je CAV-ov izum (koliko ja znam).
Bosch je sigurno stvari doradil, jer njihove roto pumpe i izgledaju drugačije.

Koji je bolji? Kakve si sreće i kakva je serija.
Najbolji je primjer za to je pokazal Šanana: originalni Bosch dijelovi, a trajali ~3000h.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ja na fiatu 85-90 imam CAV a vise bi volio da je BOSCH al za sad dobro radi samo neznam sta mi je očekivati koliko može izdržati i dali je treba preventivno servisirati?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nema potrebe, dok bu ona htela servis sama ti bu to rekla.
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Jel istina da se na rotacionoj CAV pumpi ne može ništa štelati nego da se samo mijenja ona glava (ili kako se to već zove) kod servisa?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nije istina, ovdje se može šteluckati ako se zna kaj i ako se ima s čim ispitati.

 

Najnoviji postovi

Na vrh