• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

gdje kupit ogrijevno drvo i po kojoj cijeni

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
.dakle nisam neki strašan proizvođač ogrijevnog drva ali ja i brat izradimo 500tinjak metara drva na godinu i to se sve bez problema proda...ali je kod nas u istri problem što nema velikih šuma i šta te šume nisu u privatnom vlasništvu tako da je teško doć do dobre šume da ti ne treba cijela mehanizacija za to radit....uglavnom naše tržište je suha hrastovina....zanima me gdje mogu kupit za sljedeću sezonu jedno 500 kubika ogrijevne hrastovine najradije bi uzeo trupce pa radio poslije doma i po kojoj cijeni se to kupuje...plaćanje gotovina
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zetor4718

Guest
Re: gdje kupit ogrijevno drvo

Ja sam pokušao raditi privatnu šumu ali nema nekog računa jer vlasnici su pohlepni hoće pola-pola znači da ja sve napravim sam i da djelimo napola.Ja imam svoju šumu koja je minirana a drva u njoj prva klasa.Kod vas u Istri i okolici drva idu dobro.Neželim konkurirati ali dali bi se isplatilo kupit kamion i vozit drva dolje kod vas na prodaju?Kod nas ima svega bukva,grab,hrast,jela,smreka,bor,bagrem....Ja radim isto drva za ogrjev cjepanicu i iscjepana direktno za u peć. Teško ćeš nać neku dobru ponudu odnosno isplativu.Ako sazna nešto rado ću ti pomoć a možda i da pokrenemo neki zajednički posao.Cijene po kubiku neznam,mislim da su porasle.Jel netko otkupljuje drva kod vas i po kojoj cijeni? Ja završavam školu ove godine i mislim si kupit jači traktor,dizalicu za utovar drva a i novo vitlo.Zasad imam zetor4718,krpan 4T i cjepač svrdlo i hidraulični,stihl 440 i husqvarna 350.Kakvu ti imaš mehanizaciju?Ako čujem da se prodaje kakva šuma javim ti
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Re: gdje kupit ogrijevno drvo

...hm mehanizacija....ja se pokušavam rješit toga....imam dosta veliko tržište pa bi mi po nekoj mojoj računici bilo isplativije kupovat drva pa prodavat nego pilit sam....ne zanimaju me šume nego 500 kubika drva utovarit na vlak i iskrcat u pazinu..kamion se ne isplati...kod nas ide isključivi hrastovina i to samo suha nema veze cer,kitnjak lužnjak, medunac svejedno ali da je barem 80 posto hrasta...kod nas neznam da li tko otkupljuje veće količine mislim da ima par ljudi koji voze za italiju ali to je zanemarivo...
 

siska

Član
Tu od
26 Velj 2008
Poruka
69
Re: gdje kupit ogrijevno drvo

ma naravno ako je moguće da bi jer mi je to hobi od kojega ne živim ali živim bolje nego da pijem kavu u gradu umjesto šta sam u šumi,,,ALI svake godine sam barem 100 metara u minusu jer je potražnja veća nego šta ja napravim pa da ne gubim mušterije jedna od varijanti je kupit količinu drva koju ne stignem izraditi...a to da bi kruha bez sjekire hm hm strašno ću se obogatit na ovaj ili onaj način :lol:
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
Re: gdje kupit ogrijevno drvo

bok
ja sam se bavio prodajom drva otprilike nekih 6-7 godina
i mogu ti reči da hrastovinu možeš nači bez problema u lici jer mi iz dalmacije uzimamo pretežno bukvu pa nekad ličani imaju problema sa hrastovinom
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
.dakle nisam neki strašan proizvođač ogrijevnog drva ali ja i brat izradimo 500tinjak metara drva na godinu i to se sve bez problema proda...ali je kod nas u istri problem što nema velikih šuma i šta te šume nisu u privatnom vlasništvu tako da je teško doć do dobre šume da ti ne treba cijela mehanizacija za to radit....uglavnom naše tržište je suha hrastovina....zanima me gdje mogu kupit za sljedeću sezonu jedno 500 kubika ogrijevne hrastovine najradije bi uzeo trupce pa radio poslije doma i po kojoj cijeni se to kupuje...plaćanje gotovina

U šumariji kod nas ti je kubik 202kn izračunaj koliko ćeš platiti prijevoz nevidim neku računicu
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ček 1m3 hrasta je 202kn.
kubik je 1,3m?
to bi ispalo 155kn/m.
pa na to prjevoz.
za sebe da delaš u šumi još nekak.
hrast cjepanice i to dobre ne kvrge na dvorište dobim za 200kn.
o.k delam si sam drva al po tom nema računice ak je sve strogo,da ti kaj lugar ne zažmiri.
 
V

Vjerni983

Guest
Ak si je neko dobar s lugarom onda se more složit da malo zažmiri...al več je jako teško dobit drva
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
sreča nemam problema oko drva.
sve gledam pa nemreš više nigdje niš zaradit.ak si na nuli to je dobro.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
ček 1m3 hrasta je 202kn.
kubik je 1,3m?
to bi ispalo 155kn/m.
pa na to prjevoz.
za sebe da delaš u šumi još nekak.
hrast cjepanice i to dobre ne kvrge na dvorište dobim za 200kn.
o.k delam si sam drva al po tom nema računice ak je sve strogo,da ti kaj lugar ne zažmiri.

imam računicu ja na panju (treba rušiti) platim 83 kn metar a kraj panja(već srušeno)95kn prodajem sa dovozom 240kn metar dakle kad odbijem gorivo i dnevnicu pomoćnika ostaje mi otprilike 500kn čisto
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
u zadru su drva oko 330
šleper trupaca na kuću izlazi 9000 kn.
od toga napraviš neki 40 metara, a nekad i više ovisi,
mislim da kod nas ima računice
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
u zadru su drva oko 330
šleper trupaca na kuću izlazi 9000 kn.
od toga napraviš neki 40 metara, a nekad i više ovisi,
mislim da kod nas ima računice

koliko vozi taj šleper kubika
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
prokoličar šumar od 20-25m3

kod mene ti je hrast 220kn u cjepanicama.

ček kubik je 202kn,koliko je višemetrica ona je dosta jeftinja,naravno i lošja.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kod mene ti je višemetrica doslovno cijeli trupac al koji je za drva,tipa sušci,grbavi,tanki il kaj niko nije htel kupit pod trupac, uglavnom ak nisu za pilanu.
ja ču ove godine uzet dio šume kraj mene za čiščenje od vrbe,johe,loma od rušanja,sveg kaj raste uz rub šume.
koliko sam videl ima oko 60-70m i to bude dobra cijena jel to neče niko radit.doslovno badava je šumarrija davla.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ček 1m3 hrasta je 202kn.
kubik je 1,3m?
to bi ispalo 155kn/m.
pa na to prjevoz.
za sebe da delaš u šumi još nekak.
hrast cjepanice i to dobre ne kvrge na dvorište dobim za 200kn.
o.k delam si sam drva al po tom nema računice ak je sve strogo,da ti kaj lugar ne zažmiri.

1m3 ti je po šumarijskoj mjeri 1.45m:!:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
e hvala karabaja
ja sam bil uvjeren da je 1,33m ovo pomiče isplativost u +:prayer:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
e hvala karabaja
ja sam bil uvjeren da je 1,33m ovo pomiče isplativost u +:prayer:

:!: na 100m3 ti je to po tvom 13m a to je cca 2000kn a meni ih nitko nikad nije poklonio pa nisam ni ja deda mraz
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
kak ne radim drva za prodaju.
sad ti meni molim te ako ti se da reci koliko ima drva na prikolici,naravno tu uvjek ima šupljina dužina 3m visina 110cm x 100cm.
gle ja ne radim drva za prodaju možda 15m,sad jesam li krivo obračunaval?
 

Najnoviji postovi

Na vrh