• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Gdje kupiti povoljno novo vitlo u RH

  • Temu pokrenuo zetor4718
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako su mu lamele masne ili iz bilo kojeg drugog razloga može biti potrebna veča sila na špagama , naročito ako je na počektku bilo " normalno" .
Također ako je matica na cenralnom vijku previše prednapregnuta treba veča sila na špagi .
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
O društvo ovako da ne otvaram novu temu kupujem vitlo za traktor zetor 7245 i trenutno imam u ponudi za uzet krpana 4t onaj euro model noviji sta je mreza priserafljena a ne samo nataknuta cijena je 5000kn pa me zanima dal je to dovoljno jako vitlo za taj traktor pošto mi treba za godišnje 100metri drvi odprilike?? Hvala na odogovoru unaprijed!!
 

mcmarko0204

Član
Tu od
13 Ožu 2010
Poruka
706
Ako si u upisniku šumoposjednika uskoro se raspisuje natječaj za mjere 8.5 i 8.6 (podmjera 8.6.1) gdje će se davati novci privatnim šumoposjednicima, udrugama i tvrtkama u šumarstvu vrlo dobri novci.
za 8.6.1. minimalno 5000 eura maksimalno 700 000.
Financiranje je 85 % EU, 15 % RH.

Za 5000 eura se može spojiti nekoliko osoba kako bi bilo prihvatljivo.

U kratko:
Korisnici u okviru tipa operacije 8.6.1. su:
1. šumoposjednici
2. udruge šumoposjednika/šumovlasnika i
3. obrti, mikro, mala i srednja poduzeća.

Za ulaganja u okviru tipa operacije 8.6.1. uvjeti prihvatljivosti su:
1. ukoliko je podnositelj zahtjeva za potporu šumoposjednik, mora biti upisan u Upisnik šumoposjednika
2. ukoliko je podnositelj zahtjeva za potporu udruga šumoposjednika/šumovlasnika, mora biti registrirano sukladno posebnim propisima
3. obrti, mikro, mala i srednja poduzeća moraju biti licencirani izvoditelji radova u šumarstvu pri Hrvatskoj komori inženjera šumarstva i drvne tehnologije i
4. korisnik je dužan izraditi poslovni plan sukladno prilogu VI. Pravilnika

(1) Za ulaganja u okviru tipa operacije 8.6.1. prihvatljivi troškovi vezani su uz:
1. kupnju novih i rabljenih strojeva, alata, uređaja i opreme za sječu i izradu drva (harvesteri, motorne pile itd.)
2. kupnju novih i rabljenih strojeva, alata, uređaja i opreme za privlačenje, izvoženje i iznošenje drva (forvarderi, skideri, žičare, traktorske ekipaže itd.)
3. kupnju novih i rabljenih strojeva, alata, uređaja i opreme za proizvodnju šumske biomase (iverači, cjepači itd.)
4. kupnju novih i rabljenih strojeva, alata, uređaja i opreme za daljinski prijevoz drva (prikolice, hidraulične dizalice itd.)
5. kupnju novih i rabljenih strojeva, alata, uređaja i opreme za šumskouzgojne radove za pripremu šumskog tla za sjetvu ili sadnju (malčeri itd.) i
6. izgradnju i rekonstrukciju objekata i kupnja nove i rabljene opreme za skladištenje, zaštitu i sušenje drvnih proizvoda (silosi, skladišta za drvnu sječku, utovarivači, atomizeri, sušare itd.).
(2) Prihvatljiv trošak za sufinanciranje u okviru tipa operacije 8.6.1. je i stjecanje strojeva, alata, uređaja, opreme i objekata, kroz financijski leasing do iznosa njihove tržišne vrijednosti.
(3) Prihvatljivi troškovi za ulaganja iz stavka 1. ovoga članka biti će određeni listom prihvatljivih troškova koja će biti prilog natječaja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
O društvo ovako da ne otvaram novu temu kupujem vitlo za traktor zetor 7245 i trenutno imam u ponudi za uzet krpana 4t onaj euro model noviji sta je mreza priserafljena a ne samo nataknuta cijena je 5000kn pa me zanima dal je to dovoljno jako vitlo za taj traktor pošto mi treba za godišnje 100metri drvi odprilike?? Hvala na odogovoru unaprijed!!

Biće mu dovoljno ali bilo bi bolje 5 t si a sad ovo ti je povoljno ako je ok kupi i dobro.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Mi na 7011 imamo krpana 4t si i dovoljno je jako ,jedino je daska malo preuska.
 

Goldy

Član
Tu od
11 Ožu 2012
Poruka
30
A ovo kaj ja imam u ponudi je krpan 4t E model sa duplim prikljuckom kategorije I i II
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A ovo kaj ja imam u ponudi je krpan 4t E model sa duplim prikljuckom kategorije I i II

to je odlično vitlo za te novce kupi.
Ako nije uništeno
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
U čemu je razlika,caka???

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Jedna od razlika je tome sto karasu ovo iz oglasa vjerojatno nije prava cijena, najbolje da covjek prije nazove i provjeri cijenu, da se kasnije ne bi neugodno iznenadio. Ko ja npr

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne znam jel kopiraju jedan drugoga , ali za krpana ima apsolutno sve djelove kod auto horvata ..a to nekad vrijedi više od parsto kuna jeftinije u startu
 

sale22

Novi član
Tu od
27 Lis 2016
Poruka
4
Cijena karas 4.5 t vitla sa dostavom iznosi 7.025,00 kn

Krpan 4.t sa dostavom iznosi 6.820,00 kn

S time da karas u oglasniku nema pravu cijenu , već cijenu za keš, pa kad nazoveš ako
trebaš račun cijena je veća za dostavu + pdv

Karas 4.t je jefitnije od krpana 4.t, meni je karas preporučuo 4.5 t..

Uglavnom mene zanima što je bolje uzeti , razlika u cijeni je 300 kn
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Pogledaj samo kak su pofarbani, da ne velim izrađeni jedan i drugi.
Karas je u nivou samogradnje, a Krpan je industrijski proizvod.
Pogledaj još i Zenta vitlo. Vjerojatno je jeftiniji od Karasa, a izrada mu je na razini Krpana.
Ne ulazim u to od kakvog je koji materijala.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Znaci i dalje ista prica. Pa i auto horvat je cijena za kes,ali je pdv unutra. A ovoga kad nazoves, onda tu nije pdv, pa jos neki k. palci, i onda 4t karas ispadne skoro ko 4t krpan. Tako da me to muljanje odbilo u startu,pa sam uzeo krpana.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
 

sale22

Novi član
Tu od
27 Lis 2016
Poruka
4
Sve mi se čini da ću ipak Karasa,

Razlog auto horvat šalje poštom , a ti moraš osigurati, istovar (viličar), pa jebe....
ako nije tebi u interesu da osiguraš kamion sa rampom (za druge ne želi čut),. pa nebum ni ti dobio moju lovu..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislim da se niste razumjeli , oni vjerojatno rade(ako oni organiziraju prijevoz) samo s poštom , a ti sigurno možeš poslati po njega koga želiš ili ti je povoljniji .
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Sve mi se čini da ću ipak Karasa,

Razlog auto horvat šalje poštom , a ti moraš osigurati, istovar (viličar), pa jebe....
ako nije tebi u interesu da osiguraš kamion sa rampom (za druge ne želi čut),. pa nebum ni ti dobio moju lovu..

Zemi si Zentu. Kvalitetno, dobro i pouzdano vitlo i jeftinije od Karasa. A dopelaju ti ga doma na kućni prag.
 
Na vrh