• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

vuco25

Novi član
Tu od
6 Kol 2009
Poruka
20
Re: TOMO VINKOVIĆ

Psdrav svima! imam pitanje koje mere kabla moram za struju useti? hocu sve novo praviti.
i sna netko kako mozem Ampermeter prekluciti i dje? Altenator ima 65A i Ampermetar je 50- i 50+ :?:
 

nsamanic

Član
Tu od
8 Ožu 2010
Poruka
57
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
2m5e0oy.jpg



to šta si ti išo dirat je SIGURNOSNI VENTIL, preko njega se štela pritisak ulja u sistemu i jedan je od najčešćih slučaja kod propadanja hidraulike!! ta opruga koja je tebi ispala pritišće jedan metalni šeširić koji ulazi u bazu na pumpi i tako tegulira tlak!! bez nje nemože funkcionirat hidraulika, zato dobro provjeri prije!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

vuco25 kaže:
Psdrav svima! imam pitanje koje mere kabla moram za struju useti? hocu sve novo praviti.
i sna netko kako mozem Ampermeter prekluciti i dje? Altenator ima 65A i Ampermetar je 50- i 50+ :?:

Što se tiče el. instalacije moje su preporuke sljedeće:

svi glavni vodovi (30), uključivanje automata anlasera (50), izvodi iz reglera (54) promjer kablova 4 mm2

izvdi od brave na prekidač na svjetla, izvodi na prekidač žmigavaca promjer kablova i ostale mase 2,5 mm2

svjetla duga, kratka i radna 1,5 mm2

pozicijska svjetla, žmigavci i kontrole 1 mm2
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
...

Što se tiče el. instalacije moje su preporuke sljedeće:

svi glavni vodovi (30), uključivanje automata anlasera (50), izvodi iz reglera (54) promjer kablova 4 mm2

izvdi od brave na prekidač na svjetla, izvodi na prekidač žmigavaca promjer kablova i ostale mase 2,5 mm2

svjetla duga, kratka i radna 1,5 mm2

pozicijska svjetla, žmigavci i kontrole 1 mm2

Nema veze s temom, ali treba naglasiti:
nisu kablovi, već kabeli...
Ovo o čemu ti govoriš su vodiči. Kabeli imaju izolaciju vodiča i plašt, dakle dvostruku izolaciju. Mogu biti jednožilni, a najčešće su višežilni.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Jesam noviji na forumu i nije na meni da prigovaram, ali nećemo valjda o tome raspravljati, bitno je da se svi dobro razumijemo. Neka mi nitko ne zamjeri! Pozdrav ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,360
Re: TOMO VINKOVIĆ

Netrebamo, no mnogi neznaju.
Na forumu bi se trebalo pisati pravilno, za dobrobit svih. Ovo je stručna terminologija, pa bi je se trebalo držati.
Kad se bude pisalo o pecanju ili cvijeću, neću se miješati ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

ZJ kaže:
Nema veze s temom, ali treba naglasiti:
nisu kablovi, već kabeli...
Ovo o čemu ti govoriš su vodiči. Kabeli imaju izolaciju vodiča i plašt, dakle dvostruku izolaciju. Mogu biti jednožilni, a najčešće su višežilni.


ZJ hvala na ispravci!
Da kako i sam veliš nema veze sa temom, ali je pohvalno da si me ispravio jer i sam volim kad ljudi barataju
sa stručnim izrazima i sl.


ivan33 kaže:
Jesam noviji na forumu i nije na meni da prigovaram, ali nećemo valjda o tome raspravljati, bitno je da se svi dobro razumijemo. Neka mi nitko ne zamjeri! Pozdrav ;)


ivan33 čovjek nije prigovarao ili sl. već se je nadovezao na moj postav i ispravio me je jer je uočio moju pogrešku
koju sam ja sam previdio. I da nitko ti neće zamjeriti što si se uključio u raspravu.
 

ivan33

Član
Tu od
14 Ožu 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

U potpunosti se slažem s tobom ZJ,ni ja ne mislim ništa loše, samo se ljudi ne znaju uvijek izraziti točno kako treba, pa čuješ svakakvih naziva... Nije im za zamjeriti, svi smo tu iz dobrih namjera. Nadam se da ni meni ne zamjeraš na maloj raspravi, nisam došao ovdje ratovati, nego pričati sa stručnim ljudima o mojoj velikoj ljubavi-traktorima. Ajmo mi nazad na Tomu.
;)
 
P

playstation5

Guest
muhanicar kaže:
playstation5 kaže:
a da vi znate di ja živim
Ako si par sto metara od mora ja dojdem na jedno dva vikenda po 7 dana i to ti riješim ;)
playstation5 kaže:
vidim da mi nemožete pomoci..naci cu ja neki drugi forum...
Ako ti ovi ljudi uz svu dobru volju i sa svim onim slikama i šemama nisu pomogli ......
A nikad se nezna možda na tom drugom forumu ugradite trofaznu struju :scratch


Ja sam daleeeeko od mora....

Svaka čast ljudima...i nea boljeg foruma ovde su stvarno ljudi pravi ...

zbalija kaže:
playstation5 kaže:
Ajme ajme.....

Vi meni lipo govorite da nađen nekog elektrićara....a da vi znate di ja živim .....ma neda mi se sad o tome....vidim da mi nemožete pomoci..naci cu ja neki drugi forum...

SVIMA HVALA NA DOSADAŠNJOJ POMOĆI ...BOKKK :? :|



Ja ne znam kako bi ti bolje pomogli i objasnili.
Slike dosta slika ti je postavljeno oko alternatora, i još pitaš kako da ga montiraš.

A što se tiče drugog foruma, sretno ti bilo.


Sta se tice alternetora ....da san najgluplji na svitu moga bi ga stavit koliko su mi pomogli heh ...stvarno svaka i,/vam čast...
 
Posljednje uređivanje:

BaTeK

Član
Tu od
20 Pro 2008
Poruka
302
Re: TOMO VINKOVIĆ

aronino kaže:
kolega Zbalija oprosti sto nisam posve tocno opisao odakle je ispala opruga, ja na rezervoaru nemam cep za ispustanje ulja nego se on nalazi na hidraulicnoj pumpi. tu sam ispustio ulje i odatle mi je ispala opruga duzine 3 cm, evo slika da bude jasnije
2m5e0oy.jpg

ovdje ispod se nalazi cep, iz toga sam ispustio ulje,

Ekola.

Pri tvojem Tv imaš veliko možnosti kje ti pušča hidravlično olje.

hidravlika-foto_10819035_14548307_17930993.jpg


Pa tudi pri čepu za izpustitev hidravličnega olja...

Malo si oglej moj album

http://www.mojalbum.com/batekk
 
A

aronino

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima, hvala kolega BaTek sto si mi poslao sliku, sada cu promjeniti sve gumice koje si oznacio i nadam se da necu nista pogrijesiti :) nadam se da ce poslije toga hidraulika dizati, one slike u albumu su ti odlicne..
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

... aj fala dragome Bogu! da smo napokon vidili taj tvoj strojčić u polju kadi prkosno pozira sa grabljami za grabit seno!!!., pozdrav zbalija!.-

Bog!., čitamo se ....
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Zbalija
Kako vidim pila je dobro obavila zadatak :D . A vidim i to da ti fali na pili oznaka S ;)

Eto slike od popravke koju sam obavijo pre nekoliko dana. Pojavila se koja kap ulja na izvodu kardana pa sam izčupao semering i stavijo novi.

zamenjava-semeringa-foto_10744305_17395021_17936620.jpg


zamenjava-semeringa-foto_10744305_17395021_17936619.jpg


zamenjava-semeringa-foto_10744305_17395021_17936618.jpg
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

kak pa si ga iščupal jer i ja bi trebal mijenjat na svojemu
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Dosta se puta na forumu pita dali se može promjeniti ovaj semering bez rastavljanja traktora. Baš zbog toga sam stavijo ovo moje iskustvo tu na forumu.

Kako vidiš fino sam pripremijo traktor na određenu visinu da se može lako radit. Prvo sam semering dva puta malo deformirao sa čekičem i šrafcigerom. Udarijo sam malo po sredini tjela semeringa, na ljevoj i desnoj strani. Tako je malo izgubijo okroglinu i zbog toga se on manje drži u rupi. Onda sam napravijo kuku od žice i nju sam onda kod osovine, gde je semering mekan, ugurao iza stjene na unutrašnju stranu, gde ga onda zakačiš. Onda sam ga sa klještama i pomoču te kuke polako izvukao iz rupe.
Trebaš samo pazit da nebi oštetijo, izgrebao osovinu pa da posle nov semering pušta na toj ogrebotini. A to se težko desi ako barem malo paziš.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
Re: TOMO VINKOVIĆ

koristan savjet ja ga nisam išel mijenjat jer sam mislil da ga je tak nemoguče promijeniti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija
kod tebe pocela kosanica a i tomo je dobar

ex fireman mala kap ti odma traktor na klocne ex kad bi tako radili ovi sto imaju ruske traktore ili imt ma uvjek bi popravljali traktor :lol: :lol: :lol:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh