• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma da, malo mi to ide na živce. Pošto to nije bilo mnogo posla lako sam se odlučil za popravku. Nađe se još koja kap i na kojem drugom djelu ali ništa strašno, samo koja kap.
 
K

kaskader

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav.
Ljudi ja sam ove novi a i tomu imam od prije mjesec ova serija 731 posto je to polovo vec sam imao nekih sitnih problemcicaal nije ni bitno, jer sad imam novi ugasio sam traktor koji je do tad palio bez ikakih problema i poteskoca i sad nece da upali nikakog znaka nema neki komsija keze da je to onaj neki "bendex" ne znam jeli se to tako zove ali kako neki razvodnik paljenja vi vjerovatno znate o cemu pricam, jeli to, to sta vi mislite ima li kakav savjet. I zelim sebi sam raditi el. instalaciju postojeca je u jako losem stanji ako ko ima kakih sema, skica, savjeta za to toliko pa se cujemo.
Hvala svima
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Zbalija
Kako vidim pila je dobro obavila zadatak :D . A vidim i to da ti fali na pili oznaka S ;)

Pozdrav firemanpetre!

Da pila je odradila svoj zadatak, što je i bio konačan cilj ;)
Da oznake "S" nema na haubi motora, samo je utisnuta na pločici
sa indetifikaciskim oznakama.
Petre posao što se tiče zamjene semeringa odrađen za 5+!

matrix123456 kaže:
zbalija
kod tebe pocela kosanica a i tomo je dobar

Košnja je završila što se tiče sezone sijena, a slike su još od pred prošlog tjedna,
ali nisam stigao da stavim.
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
Kako vidiš fino sam pripremijo traktor na određenu visinu da se može lako radit. Prvo sam semering dva puta malo deformirao sa čekičem i šrafcigerom. Udarijo sam malo po sredini tjela semeringa, na ljevoj i desnoj strani. Tako je malo izgubijo okroglinu i zbog toga se on manje drži u rupi. Onda sam napravijo kuku od žice i nju sam onda kod osovine, gde je semering mekan, ugurao iza stjene na unutrašnju stranu, gde ga onda zakačiš. Onda sam ga sa klještama i pomoču te kuke polako izvukao iz rupe.
Trebaš samo pazit da nebi oštetijo, izgrebao osovinu pa da posle nov semering pušta na toj ogrebotini. A to se težko desi ako barem malo paziš.

Upute za +5 ! čisto i jednostvano, ionako je onaj moj propišao ulje dobro nakon frezanja, pa ču morat sa čekičom i žicom u akciju !
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Re: TOMO VINKOVIĆ

Kad ostanem bez posla definitivno se primam popravka TV-a , tu je brate para svaki dan .
Ni žicarima ispred crkve nije lakše do friškog dinara
 
P

petarBP

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo slika moj TV 319k :D i grtalica za sneg

slika189ttv05.jpg


slika186tv04a.jpg


slika185tv03.jpg


slika184tv02.jpg


slika172tv01.jpg
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

puknuti kaže:
Kad ostanem bez posla definitivno se primam popravka TV-a , tu je brate para svaki dan .
Ni žicarima ispred crkve nije lakše do friškog dinara

Onda nemoj više čekat da ti nestane posla ispred crkve nego se uhvati ovog posla. Netreba ti puno alata, samo čekič i žica. :lol: :lol: :lol:

Petar
Vidim da ti komunalac 319K mora radit i poljoprivredne poslove. ;)

Bagudina
Pa gde si ti prijatelju forumaš, ne javiš se, ko da si nestao. Ajde samo ti u akciju. Samo nemoj zaboravit, pre ovog posla, ispustit ulje iz difa.
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
Re: TOMO VINKOVIĆ

e petrebp lijep traktor i dobra daska samo nevidim gdje je cilindar nego odakle si i koliko cjenis dasku za snijeg
 
P

petarBP

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Iz Backe Palanke sam, Cilindar sam skino posto mi grtalica stoji 6 godina ispod terase pa da se neosteti. Neznam koja mu je cena zato sam pitao na forumu :D
 
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

pozdrav svima jeli zna neko kako je islo kodiranje broja sasije na tomi vinkovicu , jel se moze nesto zakljucit iz broja sasije kao na vozilu napr. god. proizvodnje model ili sl. ili je samo redni broj proizvodnje.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Što se tiče kodiranje broja kod traktora Tomo Vinković,
imaš dva osnovna broja, a to su broj i broj serije.

npr. broj ti označava redni broj traktora u toj seriji i upisuje se u knjižici vozila i prometnu dozvolu kako broj šasije (VIN oznaka).

a broj serije označava redni broj serije za pojedini model serije u nizu,
npr. traktori koji su se radili po narudžbi kupca imaju novi broj serije i broj ide opet od 001 na dalje,
te je iz toga razloga moguće da se za pojedini model traktora i iste serije iste godine proizvodnje nađe
pod istim brojem "šasije".

Dok kod aute zadnjih osam brojeva šasije označavaju redni broj tok „primjerka“ ,za taj model,
dok se kod TV ne može znati koji je to ukupni traktor proizveden po redu za pojedinu seriju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

hvala puno na odgovoru upravo taj problem imam jer sam pri pokusaju registracije dobio odgovor da pod navedenim brojem sasije vec postoji registrovan traktor i to isto tomo vinkovic i sad je problem jer u sistemu nemogu postojat dva vozila sa istim brojem sasije , a kod mene se broj sasije bas zavrsava na 001
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Moraš tražiti da provjere broj serije od toga drugog traktora.
O kojem se modelu TV radi, dali se godine proizvodnje poklapaju??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

kod mene je br 002 03 00001 model je 730 i godina proizvodnje je 79
za ovaj drugi neznam moram provijerit sutra , jer u staroj jugoslovenskoj saobracajnoj nije ni bio upisan broj sasije
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

E prijatelju gdje si ti taj broj uzeo, koliko vidim brojeva je previše???
to je broj odljevka mjenjača (točnije tipa odljevka), a ne broj šasije traktora!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

sa desne strane pred trube poluosovine je ovaj broj uzet , gdje dodje broj sasije ja pojma nemam ja sam mislio da je ovo
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Znao sam gdje je uzeti taj broj, iz toga sam i razloga rekao da je previše brojeva u nizu!
Broj šasije imaš na tri mjesta na traktoru. Na dva mjesta se označena npr. ovako -001-,
a na jednom mjestu je samo ovako napisano 001.

Ta mjesta su naprijed sa prednje desne strane ispod ručice redaktora i utisnuto je na kućište mjenjača -001-,
dole na idetifikaciskoj pločici pod naslova broj, oznaka je 001, a treća oznaka se nalazi na stražnjem dijelu traktora sa desne strane pored osovine na koju je učvršćena pedala kočnice, a oznaka je -001-.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

jeli brojevi budu ukucani na onoj glat obradjenoj povrsini ili na grubom dijelu odljevka. sad sam gledo ali ispod rucice reduktora nisam nasao nikakav broj moram sutra sve dobro razredjivacem ocistiti pa da opet vidim . HVALA PUNO NA SAVJETIMA
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

Broj je ukucan na glatkoj površini, točno ti je ispod ručice mjenjača
jedna mala izdignuta pravokutna površina u kojoj je ukucan broj -001-.

Nema na čemu, ako sam uspio pomoći bilo mi je drago, javi što si riješio
vezano za broj šasije traktora.....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
R

redsx

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

evo pronasao sam broj na zadnjem dijelu traktora , sastoji se od cetiri broja -1793- ali na prednjem dijelu nema broja . takodje sam doso i do orginalne otpremnice iz 1979 godine u kartonu vozila u MUP-u gdje traktor bio registrovan i nigdje nema naveden broj sasije ni u saobracajnoj dozvoli ni na otpremnici ni u kupoprodajnim ugovorima .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh