• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

kaskader kaže:
Tacno, jos ako je losiji put onda je pravo haus.
Ej da pitam jeli neko skoro kupovao gume za tomu ove 7.50x16 kolko kostaju?
Jesam ja za mog goldonija, Petlasove gume osam platana, vulkal Zagreb isporuci u tri dana od narudjbe po cijeni od 510 kn komad.
 
P

playstation5

Guest
matrix123456 kaže:
@playstation5
znaci sto posto radi,da ima ja onaj orginalni vagir,moracu da kupim


Sto posto radi ...Samo pazi plug je težak nemoj da ti se dogodi ka i meni da otiđem u polje bez ulja za hidrauliku pa neće da digne plug heheheheh

Uglavnom odlično radi nebi ga minja za originalni od tome vinkovića...susjed mi ima originalnu pa radi i taj ali nije ni 50% kako ovaj od labina.... uzmi ti njega .... :partyman:

acapapec kaže:
playstation5 u pravu si ....muke prave...
Ja sam ga danas tako zaglavio da je legao na karter pa ni napred ni nazad....
Jedan tocak u vazduhu okrece a onaj sto bi mogao povuci u mestu stoji...
Dohvatim se ja rucice za blokadu ,al djavola nikako da ubacim...
Nisam je do sad nikad koristio pa neznam jer ima neka caka za ukljucivanje blokade...
Okretao sam volan koliko sam mogao levo desno nebi li to pomoglo da ubaci ...ali neceeeeee :scratch
Jedva sam ga nekako na cimove u rikverc namolio da izadje....
Bolje da sam jos 10 pumpe isprskao nego sto se mlatih u onoj kaljugi...
POZDRAV DRUGARI


E ljudi moji ja vam imam jedno oko 1000 voćaka...trišanja..višanja jabuka krušaka breskvi...itd.. i sad san ja i moji to sve posadili kao vinograd ...i ostale dvi breskve i osušile se a nisu baš velike...i sad šta ću ja iden ja nji gurnit tomicon...jedna ode ko os šale...a druga srušja on nju i sta na njon ni naprid ni nazad livo desno nikako....i štać ja mučija san se uru vrimena... i lipo ja traktor ubacijaa prvu spori hod gasa 80% siša s njega i uvatija ga za ono željezo protiv prevrtanja i drman ...i nekako se izgugelja... i eto ga gleda san nema nikakve štete....
 
Posljednje uređivanje:
M

Misel

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ljudi pozdrav,


jel zna neko da mi kaze dimenzije dva semeringa na mom TV18? Jedan je na snopu prednjeg menjaca na prednjoj strani prema korpi ispod drugog lagera sto gura lamelu a onaj drugi na samom motoru ispod lamele ? Pocinjem da radim a po katalozima bas i ne mogu da se snadjem. Trebao bi da ih imam pre nego otvorim.

hvala unapred
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,713
Re: TOMO VINKOVIĆ

aaaaaaaaaa POJEST ĆU SE ŽIV!!!!!!!!

Susjed pronašal tomicu TV-732 s 900 sati (čitaj devetsto) od nekog starog čiče i to za 8000 kn e pojest ću seeee kako nisam doznal za too.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
Re: TOMO VINKOVIĆ

Daj ga poslikaj da vidimo kakav je?
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

zwer kaže:
aaaaaaaaaa POJEST ĆU SE ŽIV!!!!!!!!

Susjed pronašal tomicu TV-732 s 900 sati (čitaj devetsto) od nekog starog čiče i to za 8000 kn e pojest ću seeee kako nisam doznal za too.

Daj sliku da vidimo kakav je.
Model "S" , dakle sa hidrauličnim upravljačem su stvarno rijetki,
a još cijene je za ne povjerovati.
 
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima, danas sam malo radio sa tomicom i nesto nije radio ko sto treba pa malo sam procackao palenje- ranije/kasnije lda 100 motor pa sad se pitam dal to utice kog grejanje motora, jer kolko znam kod benziskih motora to utice i sad me pomalo strah da mi ne pregreje masina. Molim za odgovor, hvala
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

ukratko da utječe na zagrijavanje, odnosno pregrijavanje motora.
Kako kod benzinskih, tako i kod dizel motora....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

A u koju polozbu palenja grije vishe ranije ili kasnije? -ja sam pomjerio plocicu skroz ulevo obratno od kretanja skazaljke satu ,neznam u koju polozbu je to :?
 
G

goggyy1

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

EVO MOJ MALI TOMEK SE VRATIL
BIL JE KOD ZLOČESTIH LJUDI
ALI BILO JE DOBRIH LJUDI KOJIMA ZAHVALJUJEM,
BEZ NJIH NEBI BILO POVRATKA MOJEG TOME.

E DA BIL SAM U KRIVOM NEMA 200 RADNIH SATI NEGO 543.


POZZZ.



IZMEĐU 22. I 26. 06. 2010. OTUĐEN JE TRAKTOR TOMO VINKOVIĆ 730, IZ KLETI U VINICABREGU-BORŠANEC (VARAŽDINSKA ŽUPANIJA).
TRAKTOR JE PLAVO-CRVENE BOJE, NEREGESTRIRAN, BROJ ŠASIJE 3921,
BROJ MOTORA J603926.
EVO SLIKE TRAKTORA:

http://img139.imageshack.us/img139/129/samotraktor.jpg

TOMO JE 79 GODIŠTE ALI IMA SAMO 200 RADNIH SATI, VOZIL SAM GA SAMO PO VINOGRADU,

AKO IMATE INFORMACIJU O TRAKTORU MOLIM DA JAVITE NA BROJ TELEFONA: 098 792 294
UZ NAGRADU.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,713
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
zwer kaže:
aaaaaaaaaa POJEST ĆU SE ŽIV!!!!!!!!

Susjed pronašal tomicu TV-732 s 900 sati (čitaj devetsto) od nekog starog čiče i to za 8000 kn e pojest ću seeee kako nisam doznal za too.

Daj sliku da vidimo kakav je.
Model "S" , dakle sa hidrauličnim upravljačem su stvarno rijetki,
a još cijene je za ne povjerovati.
nije "S" model, obični je. Tomica 7 god nije paljen, stajal je zametan u sijenu...
Poslikam ga čim stignem, sad ga je trenutno odfural kod nekog majstora da ga temeljito očisti, podmaže i napravi pošten servis jer nije ga opće palil i ko zna šta je u motoru (jel ima oće ulja, kakvi su filteri itd)...
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
goggyy1 kaže:
IZMEĐU 22. I 26. 06. 2010. OTUĐEN JE TRAKTOR TOMO VINKOVIĆ 730, IZ KLETI U VINICABREGU-BORŠANEC (VARAŽDINSKA ŽUPANIJA).
TRAKTOR JE PLAVO-CRVENE BOJE, NEREGESTRIRAN, BROJ ŠASIJE 3921,
BROJ MOTORA J603926.
EVO SLIKE TRAKTORA:

http://img139.imageshack.us/img139/129/samotraktor.jpg

TOMO JE 79 GODIŠTE ALI IMA SAMO 200 RADNIH SATI, VOZIL SAM GA SAMO PO VINOGRADU,

AKO IMATE INFORMACIJU O TRAKTORU MOLIM DA JAVITE NA BROJ TELEFONA: 098 792 294
UZ NAGRADU.

Žao mi ja ako su ti ukrali traktor, nisam znao da se i Tomice otuđu :scratch . Nadam se da ga dobiješ nazad.

BTW
Izvini ali kako ga možeš ovako slupati u samo 200 RS, to je prosto nemoguče :scratch . Ovaj traktor mora imat barem 2000 RS ili više. A njegov izgled je za 10 000 RS.

Zwer
Ajde uslikaj to čudo za samo 1000€ da vidimo kakav je, dal se isplati pojest samog sebe, postajem radoznao :roll: :lol:

stefan kaže:
A u koju polozbu palenja grije vishe ranije ili kasnije? -ja sam pomjerio plocicu skroz ulevo obratno od kretanja skazaljke satu ,neznam u koju polozbu je to :?

Kako mi se čini ti si na motoru LDA 100 okretao pločicu kod onog leptira na kojeg ide sajla za gašenje motora?
Prvo mi odgovori na to pitanje pa čemo onda iči dalje.
Još samo to, ako je upitan položaj te pločice koju sam naveo, onda ti mogu reči da ona ne služi za štelovanje paljenja nego za podešavanje protoka pumpe Bosch.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
K

kaskader

Guest
Dali bi bilo kakvih problema ako bi ja na mjesto prvih guma 16-7.50 postavio 16-6.50 a zadnje bi i dalje ostale 16-7.50 ja samo znam da su ove uze i mislim da to nebi trabalo motoru nista da znaci ali da pitam vas koji to bolje razumijete

zwer kaže:
aaaaaaaaaa POJEST ĆU SE ŽIV!!!!!!!!

Susjed pronašal tomicu TV-732 s 900 sati (čitaj devetsto) od nekog starog čiče i to za 8000 kn e pojest ću seeee kako nisam doznal za too.
To je malo pre jeftino ako ista valja, ja se bas ne razumim najbolje, ali sam ja svog skoro kupio isto 732 i platio 4000 Eur mada sam dobio jos i prikolicu frezu i plug
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

To nebi bilo dobro jer su ove gume 6.50 manjeg promjera od onih 7.50. To nebi bilo dobro za getribu, trpeli bi prijenosi tako da najbolje da zaboraviš tu ideju.
Da su jednaki promjeri onda je ok. Inače več to nije baš najbolje ak je jedan par potrošen više od drugog para ali to nekak ide. Svejedno sam siguran da i zbog toga ima dosta više opterečenja u getribi i zbog toga to trpi i troši se nešto više.
A zašto bi tak imal?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

stefan

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

firemanpeter kaže:
stefan kaže:
A u koju polozbu palenja grije vishe ranije ili kasnije? -ja sam pomjerio plocicu skroz ulevo obratno od kretanja skazaljke satu ,neznam u koju polozbu je to :?

Kako mi se čini ti si na motoru LDA 100 okretao pločicu kod onog leptira na kojeg ide sajla za gašenje motora?
Prvo mi odgovori na to pitanje pa čemo onda iči dalje.
Još samo to, ako je upitan položaj te pločice koju sam naveo, onda ti mogu reči da ona ne služi za štelovanje paljenja nego za podešavanje protoka pumpe Bosch.

Da, tu plocicu sam okretao tako mi je rekao jedan susjed jer i on ima TV al ocito da se i on razume u motore kolko i ja :oops:
 
K

kaskader

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma te 16-6.50 imam kod komsije jako povoljno dok mi za dvije nove 16-7.50 treba 300 KM
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
Re: TOMO VINKOVIĆ

kaskader, Petar ti je dao najbolji moguci savjet ,sto se tice guma nije dobro niti dvije mjenjati da su iste kao postojece iz razloga sto i mala razlika u potrosenosti guma moze , pogotovo kod starijih traktora gdje su zubcanici vec donekle pojedeni od rada napraviti toliko belaja da ti bude slabo ! Stoga vjeruj ako moras mjenjati najbolje ti je kupiti cetiri nove gume imas ih po 120 km po bosni koliko hoces i za manje od 500 maraka si miran dobar niz godina .
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

stefan kaže:
firemanpeter kaže:
stefan kaže:
A u koju polozbu palenja grije vishe ranije ili kasnije? -ja sam pomjerio plocicu skroz ulevo obratno od kretanja skazaljke satu ,neznam u koju polozbu je to :?

Kako mi se čini ti si na motoru LDA 100 okretao pločicu kod onog leptira na kojeg ide sajla za gašenje motora?
Prvo mi odgovori na to pitanje pa čemo onda iči dalje.
Još samo to, ako je upitan položaj te pločice koju sam naveo, onda ti mogu reči da ona ne služi za štelovanje paljenja nego za podešavanje protoka pumpe Bosch.

Da, tu plocicu sam okretao tako mi je rekao jedan susjed jer i on ima TV al ocito da se i on razume u motore kolko i ja :oops:

Eto vidiš :? .
Kako več rečeno sa tom pločicom do nekle možeš štelovat protok pumpe. Donja rupa na pločici ti je izbušena tako da se može pomicat. Ako donji kraj pločice pomicaš u ljevo to je povečanje a u desno je smanjenje protoka.
Možeš malo od oka provjeriti kako ti se odziva gas (brzo ili sporo) i kakav dim (malo ili jako) izlazi iz auspuha.
Trebal bi bit dobar odziv gasa sa malo dima. Sad ovako:
- Ako imaš loš odziv gasa skoro bez dima onda pomakni pločicu u ljevo.
- Ako imaš rapidan, brz odziv gasa i puno, prekomjerno prljavo bogat dim onda smanji sa pomicanjem pločice u desno.

Nadam se da če ti bit ove upute u pomoč.
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima...

Imam jedno pitanje... na mom traktorčuću je anlaser(električnipokretač) i sad na njemu je jedna žica koja ide na bateriju i ima još jedna tanja ali one su spojene na istu vidu.... i sad nema mi još jedne žice za pol - pa jel mi može itko reći gdje bi se ta žica trebala nalazit i kako je spojit?

Ako ne razumijete ja bum poslikal sam orecite!

Unaprijed hvala!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh