• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Generalno o Tomo Vinković traktorima

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

muhanicar kaže:
peter možda je grof u pravu da je bolje da se playstation primi ovoga ali....




Uploaded with ImageShack.us

Eeeee da da, u pravu si, ovoga nek se primi!
Ovakve yojstick-e i ja volim :lol: :D
Bolje bi bilo da ove yojstick-e drže Playstation-ove ruke, a ne neke ženske kao gore na sliki. E vidiš baš im on treba. :lol: :mrgreen:

playstation5 kaže:
HAHAHAHHAHA ... :lol: A cujte što rec ....ima samo jedna greškica: firemanpeter je napisal da su upute za pet e nisu nego za petstopet (555) heheheh ....a joekiki danas mi je puka remen od hidraulike ..a normalno ima da stoji 10 godina ehheehhe ....

Još jednom hvala svima na uputama... javim vam se kad testiram alnaser

Tako, tako, ispravi me dečko, nek vide ljudi da si im zahvalan za njihov trud. To je ok.
Samo posle ako budeš nešto zeznul, nemoj onda reči da su upute za 111 :mrgreen:
A za remen, on če ti služit 20 godina kao ovaj do sad :mrgreen:
 

gvozdeni1

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
284
Re: TOMO VINKOVIĆ

Svaka cast ljudi!!! Najbolji ste i u struji! Cim od dve zice vise ima, ja zovem strujasa.
Mislim da bi se Playstation trebalo da se drzi Grofovom savetu i da nadje jednu takvu sto muhanicar poslao! :lol: :lol: :lol:
Pozdrav svima!!!
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ma nebrini ti iman ja dvi :twisted: :lol:
 
Posljednje uređivanje:

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

E pa sigurno da imaš dve, znamo da imaš dve ruke :lol: :lol:
Nemoj zamjerit ako se malo šalimo. ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Re: TOMO VINKOVIĆ

ma ne zamjera on ništ. On bu sav sretan ako pokrene alnaser, a tek onda bumo mi imali pune ruke posla.
Mislim kad dojde do alternatora, pa onda svijetla, a trebal bu i sirenu da ponekad uputi kakav ljubavni zov :lol:
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Ajde ljudi ....hheheh ..... ne zamjeram ja ništa .... :lol: :lol: 8)


a šta se tice svjetla i sirene danas sam pokrenuo sirenu i malu svićicu na onin kabelima ispod anlasera i svićca radi puuunon paron i sirena ..hehehe ...ali svejedno stavit cu novi alternator jer ovi loše puni bateriju(akumulator)
 
B

Bagudina

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Evo jednog kratkog jubitoa od ovog vikenda !

[youtube:1hxm7auw]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/_UGO-SRkn68&hl=en_US&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/_UGO-SRkn68&hl=en_US&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube:1hxm7auw]

Vožnju nisam ovaj put snimao, jer nisam htio da mi se desi ko Muji kad je vozio bickl bez ruku :)
težina se ipak osjeti i nizbrdo i uzbrdo, al vuče to Tomo bez greške 2 spora i 2 brza !
Hidro kočnice odrađuju svoj posao za +5 ! kočenje u svega 2 do 3 metra na nizbrdici !
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Asti ...2 -3 metra ....... moj kad san mu prominija pakne stane iste sekunde.....sad opet moran minjat pakne :x
 
G

GROF

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

zbalija kaže:
redsx kaže:
pozdrav svima jeli zna neko kako je islo kodiranje broja sasije na tomi vinkovicu , jel se moze nesto zakljucit iz broja sasije kao na vozilu napr. god. proizvodnje model ili sl. ili je samo redni broj proizvodnje.

Što se tiče kodiranje broja kod traktora Tomo Vinković,
imaš dva osnovna broja, a to su broj i broj serije.

npr. broj ti označava redni broj traktora u toj seriji i upisuje se u knjižici vozila i prometnu dozvolu kako broj šasije (VIN oznaka).

a broj serije označava redni broj serije za pojedini model serije u nizu,
npr. traktori koji su se radili po narudžbi kupca imaju novi broj serije i broj ide opet od 001 na dalje,
te je iz toga razloga moguće da se za pojedini model traktora i iste serije iste godine proizvodnje nađe
pod istim brojem "šasije".

Dok kod aute zadnjih osam brojeva šasije označavaju redni broj tok „primjerka“ ,za taj model,
dok se kod TV ne može znati koji je to ukupni traktor proizveden po redu za pojedinu seriju


VELIKI POZDRAV! forumašima najboljega poljoprivrednoga-foruma!!!

... ma samo sam se til nadovezat na dobar komentar o broju šasije maloga prča tome!!!., Željac!., gotovo si sve dobro napisal., sem jedne sitnice?, a to je; nemore se desit da postojidu dva traktora iste marke sa istim brojem šasije., ili isto kod autov., ista marka ali brojevi šasije su različiti.

Desilo se istina i Bog! kod naši, ovi mali traktorića isti broj šasije!???., jednostavno! komentar je bez komentara!., ma kupil čovik iz Slavonije traktor mali - prč od 30 ks., i kupil drugi čovik iz Slavonije isto tako mali traktor - prč samo sa malo većim brojem konj-a od 32 ks!., ma obadva došli po prvi put na tehnički pregljed da bi registrirali svoje lipicanere - ponije!., kad glej mare vraga!., isti broj šasije!., i nakon dva dana rešeno na svekojaku korist!., dal Bog! vu našu lipu i dobru državu sa žvakaći zakoni!., /čitaj fleksibilni zakoni!, sa pod zakonskim aktima!/.- , ča bi bilo?, da ni bilo registracije, recimo nakon deset godin., ista farba, ista godina proizvodnje, ista zemlja proizvodnje, isti gazda proizvodnje, ista mehanika, ... i da nenabrajam., kako sam i napisal?, komentar je bez komentara!!! ...

pozdrav forumskim prijateljima!., jokeki! dobar si., firemanpeter! rekli bi pametni Bosanci!, dvaput je dvaput., a isto ti dojde i sa njimi., /mislim na ruke/., samo ji prominiš i to je to!., imaš dvi!., zbalija! rekli bi moji Ličani - Jezeranci!!!., jedan je probal pa ga žena ostavila., drugi je probal pa se uneredil., ... prijatelju Bagudina!., daj popravi svoj video-yutube uradak, ma niš se nevidi ili ja jopet imam problema sa tehnikom!???., veliki pozdrav našeme mladome plajstatijonu! traktoristi ili po domaću., /nemoj se ljutit! moram napisat, jeb. g., kad imaš prča od traktorića!/ prčisti!., ma mlad si ti, pomalo., ma sve vrime voga svita je pred tobom., nego iz moje skromne predpostavke., mišljenja sam da bi mogal ocu zapalit skroz na skroz to malo traktorića., ma najbolje da ga on pali na štrik ko i dosad!.-

Bog! moj narode., čitamo se ...
 
P

playstation5

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav ljudi,,
imam jedno prekovremeno pitanje za vas...

Ev tu je i slika jer neznan kako bih vam objasnil da




33usr53.jpg



Mene zanima jel ovo dobro spojeno i kad npr gore kratka svjetla mogu li ja upaliti duga bez da gasim kratka ili trebam izgasiti kratka a upaliti duga?
III naravno ovi prekidać jedan pol je za duga drugi za kratka!

Evo link iste slike jer nije cijela prikazana na gornjoj slici: http://i48.tinypic.com/33usr53.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Re: TOMO VINKOVIĆ

E svaka čast majstore. :shock:
Tu možeš ugraditi i onaj dupli prekidač.

Kad budeš radil sirenu uzmi prekidač od zvona.
A moreš jednoga iskoristiti i za blic.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS:
Nadžbukni prekidači su ti bolji
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,294
Re: TOMO VINKOVIĆ

majko moja mila,sve bolje od boljega.
Da ćeš upotrijebiti prekidače za kućnu elektro instalaciju toga se nisam nadao.

Kupi "boš bravu" i APU prekidač i spoji kako to Bog i struka zapovijeda da ne bi bilo
nismo znali......

P.S:
dali možda imaš doma PP aparat za svaki slučaj???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
Re: TOMO VINKOVIĆ

@stejšen, kratko moraš ugasiti jer ti bude far izgorio .
Kratko i dugo previše zagrijavaju far, opterečuju žice , accu, alternator , a nikakve koristi od njih
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!

Tako je,,,far će raditi kad su obadvije žarne niti uključene,,,al neće dugo...onaj limić u sijalici se izvitoperi, smota se kao puž od temperature, i crkne!
PLAY - dobro je tako, samo stavi osigurač...
Pre početka radova bilo kakvih mudrolija oko el.instalacije nabavi neku tablu sa osiguračima od auta(zastave),,,i kad budeš imao osigurače, sa njih češ uzimati +12V za određene potrebe...
Bez osigurača ne počinji ništa!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

playstation5

Guest
zbalija kaže:
majko moja mila,sve bolje od boljega.
Da ćeš upotrijebiti prekidače za kućnu elektro instalaciju toga se nisam nadao.

Kupi "boš bravu" i APU prekidač i spoji kako to Bog i struka zapovijeda da ne bi bilo
nismo znali......

P.S:
dali možda imaš doma PP aparat za svaki slučaj???


Pa nisan toliko lud da stavin kućni prekidać na traktor :roll:

joekiki kaže:
Pozdrav svima!
puknuti kaže:
@stejšen, kratko moraš ugasiti jer ti bude far izgorio .
Kratko i dugo previše zagrijavaju far, opterečuju žice , accu, alternator , a nikakve koristi od njih
Tako je,,,far će raditi kad su obadvije žarne niti uključene,,,al neće dugo...onaj limić u sijalici se izvitoperi, smota se kao puž od temperature, i crkne!
PLAY - dobro je tako, samo stavi osigurač...
Pre početka radova bilo kakvih mudrolija oko el.instalacije nabavi neku tablu sa osiguračima od auta(zastave),,,i kad budeš imao osigurače, sa njih češ uzimati +12V za određene potrebe...
Bez osigurača ne počinji ništa!!!
Pozdrav Joe! :mrgreen:

Naravno ništa bez osiguraće osim testa ...jucer sam gleda jel radi jedna maglenka na žici od starog alternatora ..i radi :mrgreen:
 
Posljednje uređivanje:

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Re: TOMO VINKOVIĆ

Pozdrav svima!
playstation5 kaže:
Pa nisan toliko lud da stavin kućni prekidać na traktor :roll:
A što da ne???...baš bi bilo cool...bio bi jedinstven... :lol:
playstation5 kaže:
Naravno ništa bez osiguraće osim testa ...
Na testovima se pravi najviše grešaka,,,i propusta...zna biti dima... ;)

Pozdrav Joe! :mrgreen:
 

firemanpeter

Dobro znana faca
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,887
Re: TOMO VINKOVIĆ

Bagudina kaže:
Evo jednog kratkog jubitoa od ovog vikenda!

Zanimljiv video Bagudina. :D Sve sprave su ti za 5, mislim na traktor, prikolica, pumpa, cisterne...fino to pumpaš iz bunara :D A gde onda to voziš i zašto?
Aj ti samo stavi još koji video ako imaš, ako nemaš onda u prilici napravi :D .
 
G

goggyy1

Guest
Re: TOMO VINKOVIĆ

EVO MOJ MALI TOMEK SE VRATIL
BIL JE KOD ZLOČESTIH LJUDI
ALI BILO JE DOBRIH LJUDI KOJIMA ZAHVALJUJEM,
BEZ NJIH NEBI BILO POVRATKA MOJEG TOME.

E DA BIL SAM U KRIVOM NEMA 200 RADNIH SATI NEGO 543.


POZZZ.



IZMEĐU 22. I 26. 06. 2010. OTUĐEN JE TRAKTOR TOMO VINKOVIĆ 730, IZ KLETI U VINICABREGU-BORŠANEC (VARAŽDINSKA ŽUPANIJA).
TRAKTOR JE PLAVO-CRVENE BOJE, NEREGESTRIRAN, BROJ ŠASIJE 3921,
BROJ MOTORA J603926.
EVO SLIKE TRAKTORA:

http://img139.imageshack.us/img139/129/samotraktor.jpg

TOMO JE 79 GODIŠTE ALI IMA SAMO 200 RADNIH SATI, VOZIL SAM GA SAMO PO VINOGRADU,

AKO IMATE INFORMACIJU O TRAKTORU MOLIM DA JAVITE NA BROJ TELEFONA: 098 792 294
UZ NAGRADU.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh